2022/2023. õppeaasta koolivaheajad on järgmised

1) I vaheaeg 24. oktoober 2022. a kuni 30. oktoober 2022. a;
2) II vaheaeg 22. detsember 2022. a kuni 8. jaanuar 2023. a;
3) III vaheaeg 27. veebruar 2023. a kuni 5. märts 2023. a;
4) IV vaheaeg (v.a 12. klass) 24. aprill 2023. a kuni 30. aprill 2023. a;
5) V vaheaeg (v.a lõpuklassid) 14. juuni 2023. a kuni 31. august 2023. a.

2023/2024. õppeaasta koolivaheajad on järgmised


  1) I vaheaeg 23. oktoober 2023. a kuni 29. oktoober 2023. a;
  2) II vaheaeg 21. detsember 2023. a kuni 7. jaanuar 2024. a;
  3) III vaheaeg 26. veebruar 2024. a kuni 3. märts 2024. a;
  4) IV vaheaeg (v.a 12. klass) 22. aprill 2024. a kuni 28. aprill 2024. a;
  5) V vaheaeg (v.a lõpuklassid) 13. juuni 2024. a kuni 31. august 2024. a.

Mida teha vaheajal?

Koolivaheajad on erilised ajad, mis pakuvad õpilastele ja nende peredele võimalust lõõgastuda ja nautida vaba aega. Need lühikesed pausid koolis võivad olla suurepärane võimalus avastada uusi tegevusi, külastada huvitavaid kohti ja veeta aega lähedastega. Kui soovite teada, kuidas maksimaalselt ära kasutada koolivaheaegu, siis olete õiges kohas. Meie käesolev artikkel pakub teile praktilisi näpunäiteid ja ideid, kuidas muuta koolivaheajad meeldejäävateks ja täisväärtuslikeks kogemusteks.

Planeerige ette

Koolivaheaegade maksimaalseks ära kasutamiseks on oluline planeerida ette. Tehke nimekiri tegevustest või sihtkohtadest, mida soovite külastada. Uurige huvitavate kohtade lahtiolekuaegasid ja võimalikke eripakkumisi. Planeerides oma koolivaheaegu ette, saate vältida viimase hetke stressi ja ootamatuid takistusi ning tagada sujuva ja meeldiva puhkuse.

koolivaheajad

Avastage uusi tegevusi

Koolivaheaeg on suurepärane aeg uute huvide ja hobide avastamiseks. Kasutage võimalust proovida midagi, mida olete alati tahtnud teha. Olgu selleks siis spordiala, kunsti- või käsitööharrastus, muusikaõpingud või kokanduskursused. Uute tegevuste katsetamine mitte ainult ei arenda teie oskusi, vaid võib ka pakkuda põnevust ja rõõmu.

Lõdvestuge ja naudi loodust

Koolivaheaeg on ideaalne aeg lõõgastumiseks ja looduse nautimiseks. Külastage rahvusparke, matkaradasid või lähedalasuvaid randu. Kogege värsket õhku, rahu ja vaikust ning võtke aega iseenda jaoks. Looduses viibimine on suurepärane võimalus vähendada stressi ja taastada energiat, et olla järgmiseks kooliperioodiks valmis.

Reisige ja avastage uusi kohti

Koolivaheaeg võib olla ideaalne aeg reisimiseks ja uute kohtade avastamiseks. Kui teil on võimalus, külastage teisi linnu või riike ning sukelduge erinevatesse kultuuridesse ja traditsioonidesse. Reisimine mitte ainult ei laienda teie silmaringi, vaid pakub ka unustamatuid elamusi ja mälestusi.

Veetke aega lähedastega

Koolivaheaeg on suurepärane aeg veeta kvaliteetaega oma perega ja sõpradega. Korraldage piknikke, mängige lauamänge, vaadake filme või tehke koos midagi loomingulist. Lähedastega veedetud aeg on hindamatu väärtusega ning loob tugevaid sidemeid ja toredaid mälestusi.

Osalege huvitavatel üritustel

Koolivaheaegadel toimub sageli erinevaid üritusi ja tegevusi, mis pakuvad meelelahutust ja harivat sisu. Olgu selleks siis teatrietendus, kontsert, kunstinäitus või spordivõistlus, otsige üles huvitavad üritused, mis teie huvisid rahuldavad. Lisaks meelelahutusele pakuvad sellised üritused võimalust õppida midagi uut ja avastada uusi talente.

Tehke midagi kasulikku

Koolivaheaeg võib olla hea aeg ka midagi kasulikku ära teha. Võtke osa vabatahtlikust tegevusest või tehke mõni heategevuslik panus oma kogukonnale. See mitte ainult ei aita teisi, vaid annab ka teile enesetunde, et olete midagi olulist korda saatnud.

Kokkuvõttes on koolivaheaeg väärtuslik aeg, mis võib pakkuda palju rõõmu, lõõgastust ja arengut, osalege huvitavatel üritustel ja tehke midagi kasulikku. Kasutage oma koolivaheaegu täiel määral ära ning looge endale meeldejäävad kogemused ja mälestused.

Categorized in: