Palermo on Itaalia Sitsiilia saare pealinn, mis on tuntud oma ajalooliste vaatamisväärsuste ja rikkaliku kultuuripärandi poolest. Linn asub mere ääres, millest avaneb kaunis vaade Vahemerele. Palermo on olnud läbi aegade erinevate tsivilisatsioonide valduses, mis on jätnud oma jälje ka linna arhitektuurile ja kultuurile.

Palermo vaatamisväärsused on väga mitmekesised ja huvitavad. Üks kuulsamaid vaatamisväärsusi on Palermo katedraal, mis on ehitatud juba 1185. aastal. Katedraal on silmapaistva arhitektuurilise mitmekesisusega pühakoda, mille seinad mõjuvad tõeliselt jumalikult. Lisaks katedraalile on Palermos veel palju teisi ajaloolisi kirikuid, paleesid ja lossikomplekse, mida tasub kindlasti külastada.

Palermo ajalugu

palermo vaatamisväärsused

Palermo on Sitsiilia saare pealinn ja üks vanimaid linnu kogu Euroopas. Linnas on palju ajaloolisi vaatamisväärsusi, mis annavad aimu selle rikkalikust ajaloost ja kultuuripärandist.

Palermo asutati foiniiklaste poolt 8. sajandil eKr ja hiljem sai sellest Kartaagina asula, kuni roomlased vallutasid selle 254. aastal eKr. Rooma võimu all lagunes linn, kuid edenes pärast seda kuni 535, kui Bütsantsi kindral Belisarius sai selle Ostrogothidelt kätte.

Araablased vallutasid Palermo aastal 831 ja see õitses Põhja-Aafrikaga kauplemise tõttu. Seejärel vallutasid normannid linna 1072. aastal ja William I sai Sitsiilia kuningaks. Normannide valitsemise ajal koges Palermo suurt arengut, mis väljendus ka arhitektuuris. Normanide palee on tõeliselt unikaalne koht, kus ajalugu, kunst ja poliitika sulanduvad.

Palermo on olnud läbi ajaloo erinevate tsivilisatsioonide valduses, mis on andnud linnale erilise kultuuripärandi. Tänapäeval on Palermo üks populaarsemaid turismisihtkohti Itaalias, kus külastajad saavad imetleda linna ajaloolisi vaatamisväärsusi ja nautida Sitsiilia kultuuri.

Arhitektuur ja kunst

palermo vaatamisväärsused

Palermo on tuntud oma muljetavaldava arhitektuuri ja kunstipärandi poolest. Siin on mitmeid ajaloolisi vaatamisväärsusi, mis peegeldavad normanni, araabia ja bysanti mõjutusi.

Teatro Massimo

Teatro Massimo on Palermo kuulus ooperimaja, mis on tuntud oma muljetavaldava arhitektuuri ja akustikaga. See on üks suurimaid ooperimaju Euroopas ning võib mahutada kuni 1 400 inimest. Ooperimaja on avatud külastajatele, kes soovivad tutvuda selle ajaloo ja arhitektuuriga.

Palermo Katedraal

Palermo Katedraal on üks Palermo tähtsamaid vaatamisväärsusi. See on suurepärane näide normanni-arabia arhitektuurist ja asub kesklinnas, mis muudab selle kergesti ligipääsetavaks. Katedraali interjööris on palju muljetavaldavaid elemente, sealhulgas mosaiigid ja gooti stiilis kaunistused.

Quattro Canti

Quattro Canti on Palermo keskne väljak, mis on tuntud oma muljetavaldava barokkstiili poolest. See koosneb neljast identsest fassaadist, mis esindavad nelja aastaaega, nelja kunstivormi, nelja kardinalpunkti ja nelja patrooni.

La Martorana

La Martorana on üks Palermo vanimaid kirikuid, mis on tuntud oma muljetavaldava mošaiikide poolest. See asub kesklinnas ja on avatud külastajatele, kes soovivad tutvuda selle ajaloo ja kunstipärandiga.

Cappella Palatina

Cappella Palatina on üks Palermo suurimaid vaatamisväärsusi, mis on tuntud oma muljetavaldava kullatud mosaiikide poolest. See asub Normanni palees ja on avatud külastajatele, kes soovivad tutvuda selle ajaloo ja kunstipärandiga.

Church of San Cataldo

Church of San Cataldo on tuntud oma muljetavaldava arhitektuuri poolest ja asub kesklinnas. See on üks Palermo kõige populaarsemaid kirikuid, mis on avatud külastajatele, kes soovivad tutvuda selle ajaloo ja kunstipärandiga.

Palazzo dei Normanni

Palazzo dei Normanni on üks Palermo kõige muljetavaldavamaid ehitisi, mis on tuntud oma normanni-arabia arhitektuuri poolest. See asub kesklinnas ja on avatud külastajatele, kes soovivad tutvuda selle ajaloo ja kunstipärandiga.

Church of the Gesu

Church of the Gesu on tuntud oma muljetavaldava barokkstiili poolest ja asub kesklinnas. See on üks Palermo kõige populaarsemaid kirikuid, mis on avatud külastajatele, kes soovivad tutvuda selle ajaloo ja kunstipärandiga.

San Francesco d’Assisi Basilica – Palermo

San Francesco d’Assisi Basilica on tuntud oma muljetavaldava arhitektuuri poolest ja asub kesklinnas. See on üks Palermo kõige populaarsemaid kirikuid, mis on avatud külastajatele, kes soovivad tutvuda selle ajaloo ja kunstipärandiga.

Palazzo Ajutamicristo

Palazzo Ajutamicristo on üks Palermo suurimaid vaatamisväärsusi, mis on tuntud oma muljetavaldava arhitektuuri poolest. See asub kesklinnas ja on avatud külastajatele, kes soovivad tutvuda

Vaatamisväärsused

palermo vaatamisväärsused

Palermo on täis huvitavaid kohti, mida külastada. Siin on mõned parimad vaatamisväärsused, mis kajastavad Palermo rikkalikku ajalugu ja kultuuri.

Via Maqueda

Via Maqueda on Palermo peamine tänav, mis on täis ajaloolisi hooneid ja kauplusi. See on suurepärane koht jalutuskäiguks ja Palermo ajaloo uurimiseks.

Vucciria

Vucciria on Palermo kuulus turg, kus saab osta kohalikke tooteid ja proovida traditsioonilist Sitsiilia toitu. See on suurepärane koht, kus sukelduda kohalikku kultuuri.

Kalsa

Kalsa on Palermo ajalooline linnaosa, kus on palju ajaloolisi hooneid ja kirikuid. See on suurepärane koht Palermo ajaloo ja arhitektuuri uurimiseks.

Ballarò

Ballarò on veel üks kuulus turg Palermos, kus saab osta kohalikke tooteid ja proovida traditsioonilist Sitsiilia toitu. See on suurepärane koht, kus sukelduda kohalikku kultuuri.

Borgo Vecchio

Borgo Vecchio on Palermo kuulus ostupiirkond, kus on palju kauplusi ja butiike. See on suurepärane koht, kus leida unikaalseid kingitusi ja suveniire.

Ruggero Settimo

Ruggero Settimo on Palermo kuulus tänav, kus on palju kauplusi ja butiike. See on suurepärane koht, kus leida unikaalseid kingitusi ja suveniire.

Monte di Pietà

Monte di Pietà on Palermo kuulus panganduspiirkond, kus on palju pangakontoreid ja finantsasutusi. See on suurepärane koht, kus uurida Palermo majanduslikku ajalugu.

Castellammare Vucciria

Castellammare Vucciria on Palermo kuulus sadam, kus on palju laevu ja kalureid. See on suurepärane koht, kus uurida Palermo mereajalugu.

Albergaria

Albergaria on Palermo kuulus hotell, kus on palju ajaloolisi hooneid ja luksuslikke tube. See on suurepärane koht, kus ööbida Palermos.

Martorana Kirik

Martorana Kirik on Palermo kuulus kirik, mis on tuntud oma ilusate mosaiikide poolest. See on suurepärane koht, kus näha Palermo kunsti ja arhitektuuri.

Piazza Pretoria

Piazza Pretoria on Palermo kuulus väljak, kus on palju ajaloolisi hooneid ja purskkaevusid. See on suurepärane koht, kus nautida Palermo ilusat arhitektuuri.

Villa Palagonia

Villa Palagonia on Palermo kuulus villa, mis on tuntud oma ilusate aedade ja arhitektuuri poolest. See on suurepärane koht, kus nautida Palermo ilusat loodust.

Piazza Castelnuovo

Piazza Castelnuovo on Palermo kuulus väljak, kus on palju ajaloolisi hooneid ja kauplusi. See on suurepärane koht, kus nautida Palermo elavat atmosfääri.

Parco d’Orleans

Parco d’Orleans on Palermo kuulus park, kus on palju rohelust ja ilusaid vaateid. See on suurepärane koht, kus nautida Palermo ilusat loodust.

Via Vittorio Emanuele

Via Vittorio Emanuele on Palermo kuulus tänav, kus on palju ajaloolisi hooneid ja kauplusi

Transport

Palermo on Itaalia suuruselt viies linn, mistõttu on seal mitmeid transpordivõimalusi, sealhulgas sadam, lennujaam ja rongijaamad.

Palermo Pearaudteejaam

Palermo Pearaudteejaam (Palermo Railway Station) asub linna keskosas ja on üks suuremaid raudteejaamu Sitsiilias. Jaam on oluline transpordisõlm, kust saab rongiga liikuda erinevatesse Itaalia linnadesse, sealhulgas Rooma, Milano ja Napoli. Jaamast väljuvad ka rongid teistesse Sitsiilia linnadesse, nagu Catania ja Taormina.

Palermo Centrale

Palermo Centrale on veel üks oluline rongijaam Palermos. See asub linna lääneosas ja on suurepärane väljapääs linna teistesse piirkondadesse. Jaamast väljuvad rongid mitmetesse Itaalia linnadesse, sealhulgas Rooma, Milano ja Napoli. Samuti on võimalik rongiga liikuda teistesse Sitsiilia linnadesse, nagu Catania ja Taormina.

Lisaks rongidele on Palermos ka bussid, mis pakuvad linna piires transporti ning väljuvad ka teistesse Sitsiilia linnadesse. Palermo lennujaam asub umbes 35-minutilise autosõidu kaugusel linna keskusest. Lennujaamast on võimalik rentida autosid või kasutada takso- ja bussiteenuseid, et jõuda linna erinevatesse piirkondadesse.

Kui soovite külastada linna piirkondi, mis asuvad mere ääres, on võimalik kasutada ka sadamateenuseid. Palermo sadam on üks suurimaid sadamaid Vahemeres ning pakub regulaarseid laevateenuseid erinevatesse Itaalia linnadesse, nagu Napoli ja Genova. Samuti on võimalik kasutada laevateenuseid, et jõuda ka teistesse Vahemere piirkondadesse, nagu Kreeka ja Tuneesia.

Kultuur ja eluviis

Palermo on rikas kultuuride sulatusahi, mille arhitektuur, kunst ja gastronoomia peegeldavad sajanditepikkust ajalugu. Linna ajaloolised vaatamisväärsused on suurepärased näited Normanni-Araabia arhitektuurist. UNESCO maailmapärandi nimekirjas olevad Normanide palee ja Palermo katedraal on kindlasti kohad, mida külastada.

Kultuuri- ja ajaloohuvilistele on soovitatav külastada ka Martorana kirikut, mis on ehitatud 12. sajandil, Quattro Canti väljakut, mis on linna süda, ja Piazza Pretoria väljakut, kus asub Fontana Pretoria, millel on palju skulptuure ja mis on valmistatud 16. sajandil.

Lisaks ajaloolistele vaatamisväärsustele on Palermo tuntud ka oma street food’i poolest, mis on segu Itaalia ja Araabia köögist. Palermo turud on hea koht, kus saab proovida erinevaid street food’i toite. Kaputsiinide katakombid on samuti huvitav koht, kus on võimalik näha säilmeid, mis on paigutatud kappidesse ja riiulitesse.

Palermo on koht, kus on võimalik näha erinevaid kultuure ja eluviise. Linna kultuur ja eluviis on tihedalt seotud normanni, araabia ja itaalia kultuuridega.

Majutus ja hotellid

Palermo on täis erinevaid majutusvõimalusi erineva hinnatasemega. Hotellid on saadaval nii kesklinnas kui ka kaugemal, nii et sõltuvalt sellest, milliseid vaatamisväärsusi soovitakse külastada, on võimalik valida sobiv asukoht.

Kui otsite luksuslikku majutust, siis on Palermo kesklinnas mitmeid viietärnihotelle, nagu näiteks Grand Hotel Wagner, kus on saadaval tasuta wifi ja kõik mugavused, mida võib oodata viietärnihotellilt. Keskmine hind öö kohta on umbes 200 eurot.

Kui soovite ööbida taskukohasemas hotellis, siis on Palermos saadaval ka kolme- ja neljatärnihotelle, nagu näiteks Albergo Athenaeum, kus on saadaval tasuta wifi ja keskmine hind öö kohta on umbes 70 eurot.

Kui soovite ööbida veelgi soodsamalt, siis on saadaval ka hosteleid ja külalistemaju, kus saab ööbida juba 20 euro eest öö kohta.

Kõigis hotellides on saadaval tasuta wifi ning enamikus hotellides on olemas ka hommikusöögivõimalus.

Kokkuvõttes on Palermos majutusvõimalusi igale maitsele ja eelarvele.

Restoranid ja köök

Palermo on tuntud oma rikkaliku toidukultuuri poolest. Sitsiilia köök on segu erinevatest kultuuridest, mis on mõjutanud saare ajalugu. Restoranide valik on suur ja hinnatase on üldiselt taskukohane.

Kohalike toitude hulka kuuluvad näiteks caponata, pasta alla norma, arancini, cannoli ja granita. Caponata on hautatud köögiviljadest valmistatud roog, mis on maitsestatud kapparite ja oliividega. Pasta alla norma on pasta, mis on valmistatud tomatikastme ja aubergiiniga. Arancini on friteeritud riisipallid, mis on täidetud liha, juustu ja tomatikastmega. Cannoli on magusad küpsetised, mis on täidetud ricotta juustuga. Granita on jääkülm magustoit, mis on valmistatud jääst, suhkrust ja puuviljamahladest.

Restoranide hulgas on mitmeid häid valikuid, kus saab nautida traditsioonilisi Sitsiilia roogasid. Üks neist on Osteria dei Vespri, mis asub Palermo kesklinnas. Restorani menüü on loodud hooajaliste kohalike toiduainete põhjal. Teine hea valik on Antica Focacceria San Francesco, mis on tuntud oma traditsiooniliste Sitsiilia roogade poolest.

Kui soovite proovida midagi uut ja erilist, siis on Bye Bye Blues restoran hea valik. Restoran pakub rahvusvahelist kööki, mille menüü on inspireeritud erinevatest kultuuridest ja toidutraditsioonidest.

Kokkuvõttes on Palermo restoranide valik mitmekesine ja pakub midagi igale maitsele. Sitsiilia köök on rikkalik ja maitsev ning kindlasti tasub proovida kohalikke toite, et saada tõeline maitseelamus.

Lähedal asuvad linnad

Palermo on Sitsiilia saare pealinn, kuid lähedal asuvad ka teised huvitavad linnad, mida tasub külastada.

Üks neist on Cefalù, mis asub umbes 70 km kaugusel Palermost. See on väike kaluriküla, mis on tuntud oma kauni ranna ja ajaloolise keskuse poolest. Külastajad saavad nautida mereäärset jalutuskäiku, külastada Normanide katedraali ja lõõgastuda kohalikes restoranides.

Teine huvitav linn on Monreale, mis asub umbes 8 km kaugusel Palermost. See on tuntud oma Normanide katedraali poolest, mis on kaunistatud kaunite mosaiikidega. Külastajad saavad nautida kaunist vaadet Palermo linnale ja merele.

Taormina asub umbes 200 km kaugusel Palermost ja on tuntud oma antiikse teatri ja kauni vaate poolest. See on populaarne turismisihtkoht, kus külastajad saavad nautida mereäärset jalutuskäiku, külastada kauplusi ja kohvikuid ning nautida vaateid Etnale.

Catania asub umbes 200 km kaugusel Palermost ja on tuntud oma barokkstiilis arhitektuuri ja ajalooliste vaatamisväärsuste poolest. Külastajad saavad nautida kaunist vaadet Etnale, külastada kohalikke turge ja proovida kohalikke toite.

Kokkuvõttes on Palermo ümbritsetud huvitavate linnadega, mis pakuvad külastajatele erinevaid vaatamisväärsusi ja kogemusi.

Categorized in: