Pesumasin on kodumasinate hulgas üks kõige sagedamini kasutatavaid seadmeid. Selle kasutamine muutub aga ebameeldivaks, kui pesumasin hakkab halvasti lõhnama, riideid ei pese korralikult või kui masin hakkab lekkima. Selliste probleemide vältimiseks on oluline regulaarselt pesumasina puhastamine.

Pesumasina puhastamine aitab hoida masinat puhtana ning ennetada rikkeid, mis võivad põhjustada veekahjustusi. Puhastamine hõlmab mitmeid erinevaid samme, alustades masina tühjaks pesemisest ja lõpetades välispinna puhastamisega. Oluline on valida õiged puhastusvahendid ning järgida tootja poolt antud juhiseid.

Kui pesumasinat ei puhastata regulaarselt, võivad ebameeldivad lõhnad ja bakterid pesumasina sisse koguneda ning muuta masina kasutamise ebameeldivaks. Seetõttu on pesumasina puhastamine oluline osa kodu koristamisest ning aitab tagada, et masin töötab korralikult ning kestab kaua.

Pesumasina puhastamise vajadus

Pesumasina puhastamine

Pesumasina puhastamine on oluline tegevus, mida tuleks teha regulaarselt. Kui pesumasin jääb pikemaks ajaks puhastamata, siis võib see põhjustada erinevaid probleeme. Üks peamisi probleeme on mustuse kogunemine pesumasinasse. Pesumasinaga pestes koguneb sinna pesuvahendi jääke, mustust, higi ja muud saasteained. Kui neid ei puhastata, siis võivad need põhjustada ebameeldiva lõhna ja hallituse tekkimist pesumasinasse.

Pesumasina puhastamise vajadus sõltub selle kasutamise sagedusest ja intensiivsusest. Kui pesumasinat kasutatakse sageli, siis tuleks seda puhastada sagedamini. Kui pesumasinat kasutatakse harvemini, siis piisab ka harvemast puhastamisest.

Kui pesumasin hakkab haisema, siis on see kindel märk sellest, et see vajab puhastamist. Halb lõhn võib olla põhjustatud mustuse kogunemisest pesumasinasse. Samuti võib see olla põhjustatud hallitusest. Hallitus tekib siis, kui pesumasin jääb pikemaks ajaks niiskeks. Kui hallitus jääb pikemaks ajaks pesumasinasse, siis võib see põhjustada terviseprobleeme.

Kokkuvõttes on pesumasina puhastamine üks olulisemaid tegevusi, mida tuleks teha regulaarselt. See aitab vältida mustuse kogunemist, halba lõhna ja hallituse teket. Pesumasina puhastamine on lihtne ja kiire tegevus, mis aitab pikendada pesumasina kasutusiga.

Puhastamise sagedus

Pesumasina puhastamine

Pesumasina puhastamine on oluline, et tagada masina korrasolek ning pikendada selle eluiga. Üldiselt soovitatakse pesumasinat puhastada umbes kord kuus või siis, kui märkate, et masina sees on mustust.

Pesumasina puhastamise sagedus sõltub sellest, kui sageli seda kasutate. Kui kasutate pesumasinat igapäevaselt, siis on soovitatav seda puhastada sagedamini kui kord kuus. Kui aga kasutate pesumasinat harvemini, siis võib seda puhastada harvemini.

Pesumasina puhastamiseks on olemas spetsiaalsed pesuvahendid. Enne pesuvahendi kasutamist tuleks aga kindlasti lugeda masina kasutusjuhendit ning järgida tootjapoolseid soovitusi. Kui soovite kasutada koduseid vahendeid, siis võib kasutada näiteks äädikat, sidrunhapet või soodat.

Kokkuvõttes on pesumasina regulaarne puhastamine oluline, et tagada selle korrasolek ning pikendada selle eluiga. Soovitatav puhastamise sagedus on umbes kord kuus või vastavalt vajadusele.

Pesumasina eri osade puhastamine

Pesumasina puhastamine

Pesumasina puhastamine on oluline hooldusprotseduur, mis tagab masina pikaealisuse ning parima pesutulemuse. Pesumasina eri osade puhastamiseks on mitmeid võimalusi, mis tagavad masina korraliku toimimise.

Filtrite puhastamine

Pesumasina filtrid on üks olulisemaid osi, mida tuleb regulaarselt puhastada. Filtrid kaitsevad pesumasinat mustuse, prahi ja muu ebameeldiva eest. Pesumasina filtrid jagunevad kaheks: äravoolufilter ja prahifilter.

Äravoolufilter tuleks puhastada vähemalt kaks korda aastas. Selleks tuleb filtri kate eemaldada, misjärel saab filtri välja tõmmata. Filtri puhastamiseks tuleks see loputada sooja veega ning eemaldada kõik mustus ja prügi. Pärast filtri puhastamist tuleks see tagasi pesumasinasse paigaldada.

Prahifiltrit tuleks puhastada iga pesukorra järel. Selleks tuleks filtri kate eemaldada ning filtri sisu välja võtta. Filtri sisu tuleks loputada sooja veega ning eemaldada kõik mustus ja prügi. Pärast filtri puhastamist tuleks see tagasi pesumasinasse paigaldada.

Pesuvahendi sahtli puhastamine

Pesuvahendi sahtel on koht, kus pesuvahend ja loputusvahend masinasse lisatakse. Pesuvahendi sahtli puhastamine on oluline, et vältida mustuse ja pesuvahendi jääkide kogunemist.

Pesuvahendi sahtli puhastamiseks tuleks see eemaldada ning loputada sooja veega. Kõik mustus ja pesuvahendi jäägid tuleks hoolikalt eemaldada. Pärast pesuvahendi sahtli puhastamist tuleks see tagasi pesumasinasse paigaldada.

Juhtpaneeli puhastamine

Pesumasina juhtpaneel on koht, kus valitakse pesuprogrammid ja seadistatakse masina tööd. Juhtpaneeli puhastamine on oluline, et tagada masina korralik toimimine ning vältida mustuse kogunemist.

Juhtpaneeli puhastamiseks tuleks kasutada pehmet lappi ning puhastusvahendit. Puhastusvahendit tuleks kanda lapile ning seejärel puhastada juhtpaneeli. Pärast juhtpaneeli puhastamist tuleks kasutada kuiva lappi ning hoolikalt kuivatada juhtpaneel.

Kokkuvõttes on pesumasina eri osade puhastamine oluline hooldusprotseduur, mis tagab masina pikaealisuse ning parima pesutulemuse. Regulaarse puhastamisega saab vältida mustuse ja pesuvahendi jääkide kogunemist masinasse.

Puhastusvahendid

Pesumasina puhastamiseks on saadaval erinevaid puhastusvahendeid, mis võivad olla kas kodused või kemikaalide baasil. Mõlemal juhul on oluline valida õige vahend vastavalt pesumasina tüübile ja mustusele.

Kodused puhastusvahendid

Kodused puhastusvahendid on looduslikud ja keskkonnasõbralikud ning neid saab kasutada regulaarselt. Koduste vahendite hulka kuuluvad näiteks äädikas, sooda ja sidrunhape.

Äädikas on hea lahendus katlakivi eemaldamiseks ja pesumasina lõhnade neutraliseerimiseks. Selleks tuleks lisada pesumasina pesuainekambrisse umbes 1 tass äädikat ja käivitada pesutsükkel ilma riieteta. Lisaks võib äädikat kasutada ka pesumasina välise osa puhastamiseks.

Sooda on hea valik mustuse ja plekkide eemaldamiseks ning ebameeldiva lõhna neutraliseerimiseks. Soodat võib lisada pesumasina pesuainekambrisse koos pesuvahendiga. Lisaks võib soodat kasutada ka pesumasina välise osa puhastamiseks.

Sidrunhape on hea lahendus katlakivi eemaldamiseks ja pesumasina lõhnade neutraliseerimiseks. Selleks tuleks lisada pesumasina pesuainekambrisse umbes 1 tass sidrunhapet ja käivitada pesutsükkel ilma riieteta.

Kemikaalide kasutamine

Kemikaalide kasutamine pesumasina puhastamiseks võib olla tõhusam kui koduste vahendite kasutamine, kuid neid tuleks kasutada ettevaatlikult. Kemikaalid võivad olla tugevad ja võivad kahjustada pesumasina sisemust.

Pesumasina puhastusvahendid võivad sisaldada erinevaid kemikaale, nagu naatriumhüpoklorit, naatriumkarbonaat ja fosfaadid. Enne kemikaalide kasutamist tuleks alati lugeda tootja juhiseid ja järgida neid täpselt.

Kokkuvõttes on nii kodused kui ka kemikaalide baasil puhastusvahendid head valikud pesumasina puhastamiseks. Oluline on valida õige vahend vastavalt pesumasina tüübile ja mustusele ning järgida tootja juhiseid.

Puhastamise juhised

Pesumasina puhastamine on oluline, et tagada masina korrasolek ja pikendada selle kasutusiga. Järgides kasutusjuhendit ja tehes pesumasina puhastamist regulaarselt, saab vältida ebameeldivaid lõhnu, määrdumist ja plekkide tekkimist riietel.

Kasutusjuhendis on tavaliselt kirjas, milliseid puhastusvahendeid ja meetodeid võib kasutada pesumasina puhastamiseks. Enne puhastamist tuleks kindlasti lugeda läbi kasutusjuhend ning järgida seal antud juhiseid.

Pesukordade vahel tuleks vähemalt kord kuus teha pesumasina puhastusprogramm. Selleks tuleks valida kõige kuumem veega programm ning lisada pesuvahendit, mida soovitab kasutusjuhend. Mõned pesumasinad võimaldavad ka lisaloputust, mis aitab eemaldada pesuvahendi jääke.

Lisaks puhastusprogrammile tuleks regulaarselt puhastada ka pesumasina trumlit, uksetihendit ja pesuvahendisahtlit. Trumli puhastamiseks võib kasutada spetsiaalset trumlipuhastusvahendit või äädikat. Uksetihendit ja pesuvahendisahtlit tuleks puhastada niiske lapiga ning vajadusel kasutada pesuvahendit.

Kui pesumasinat ei kasutata pikka aega, tuleks enne kasutamist teha loputusprogramm, et eemaldada võimalikud pesuvahendi jäägid ja ebameeldivad lõhnad.

Kokkuvõttes on pesumasina puhastamine oluline, et tagada masina korrasolek ja pikendada selle kasutusiga. Järgides kasutusjuhendit ning tehes pesumasina puhastamist regulaarselt, saab vältida ebameeldivaid lõhnu, määrdumist ja plekkide tekkimist riietel.

Lisainformatsioon

Pesumasina puhastamine on oluline, et tagada masina pikaealisus ja tõhusus. Siin on mõned täiendavad näpunäited, mis aitavad hoida pesumasinat puhtana ja töökorras.

  • Internetis on saadaval palju erinevaid pesumasinate puhastamise meetodeid ja tooteid. Kuid enne uue meetodi proovimist või uue toote ostmist on oluline veenduda, et see sobib konkreetse pesumasina jaoks ning ei kahjusta seda.
  • Reklaamid võivad lubada imelisi tulemusi, kuid enne uue puhastusvahendi kasutamist tuleks hoolikalt uurida selle koostist ja kasutusjuhendit. Kui toode sisaldab tugevaid kemikaale, tuleks olla ettevaatlik ja järgida juhiseid.
  • Kui pesumasinat ei kasutata pikka aega, võib tekkida ebameeldiv lõhn. Selle vältimiseks võib masinasse jätta ukse lahti, et see saaks õhku läbi lasta. Samuti võib masinasse panna tassitäie äädikat ja lasta sellel tühjaks joosta, et neutraliseerida ebameeldivad lõhnad.
  • Pesumasina filtreid tuleks regulaarselt puhastada, et vältida ummistumist ja tagada masina tõhusus. Enne filtri eemaldamist tuleks veenduda, et masin on välja lülitatud ja vool välja lülitatud.
  • Kui pesumasinasse jääb märjana pesu pikaks ajaks seisma, võib tekkida hallitust. Selle vältimiseks tuleks pesu võimalikult kiiresti masinast eemaldada ja panna kuivama. Kui hallituse plekid on juba tekkinud, võib proovida neid eemaldada äädika või spetsiaalse pesuvahendiga.
  • Kui pesumasin hakkab tegema veidrat heli või ei tööta korralikult, võib olla vajalik kutsuda professionaalne remondimees. Oluline on mitte proovida ise midagi parandada, kui pole kindel, mida teha, kuna see võib masinat veelgi rohkem kahjustada.

Categorized in: