Riiklikud tähtpäevad on olulised päevad, mis tähistavad Eesti ajaloolisi sündmusi ja kultuuripärandit. Need tähtpäevad on seadusega sätestatud ja neil on eriline tähendus Eesti rahvale.

Eesti riiklikud tähtpäevad 2023. aastal hõlmavad erinevaid sündmusi, mis on olulised Eesti ajaloos ja kultuuris. Näiteks tähistatakse 23. augustil kommunismi ja natsismi ohvrite mälestuspäeva. Lisaks on 2023. aastal ka mitmeid teisi tähtpäevi, nagu emadepäev, vanavanemate päev ja isadepäev.

Riiklikud tähtpäevad on olulised mitte ainult seetõttu, et need tähistavad Eesti ajaloolisi sündmusi ja kultuuripärandit, vaid ka seetõttu, et need on olulised rahvuslikud sündmused, mis ühendavad Eesti rahvast. Need päevad on olulised ka selleks, et meenutada minevikus toimunud sündmusi ja neist õppida ning väärtustada Eesti kultuuri ja traditsioone.

Riiklikud tähtpäevad 2023

Riiklikud tähtpäevad on tähtsad päevad, mis tähistavad Eesti ajaloo ja kultuuri olulisi sündmusi ning mälestavad neid, kes on andnud oma panuse Eesti riigi ja rahva heaks.

Allpool on toodud Eesti riiklikud tähtpäevad 2023. aastal:

TähtpäevKuupäev
Kolmekuningapäev6. jaanuar
Tartu rahulepingu aastapäev2. veebruar
Emakeelepäev14. märts
Emadepäev14. mai
Lastekaitsepäev1. juuni
Eesti lipu päev4. juuni
Leinapäev14. juuni
Kommunismi ja natsismi ohvrite mälestuspäev23. august
Vanavanemate päev10. september
Vastupanuvõitluse päev22. september
Omavalitsuspäev1. oktoober
Hõimupäev21. oktoober
Hingedepäev2. november
Isadepäev12. november
Taassünni päev16. november

Kolmekuningapäev tähistab Jeesuse Kristuse ilmumist maailmale kolme Idamaa targema poolt ning on ühtlasi ka riiklik tähtpäev. Tartu rahulepingu aastapäev tähistab 2. veebruaril 1920. aastal Tartus allkirjastatud rahulepingu sõlmimist ning on samuti riiklik tähtpäev.

Emakeelepäev on tähtpäev, mis on pühendatud eesti keelele ja selle tähtsusele Eesti kultuuris. Emadepäev on tähtpäev, mille eesmärk on tunnustada kõiki emasid ning nende panust ühiskonda. Lastekaitsepäev on päev, mil tähelepanu pööratakse laste õigustele ja heaolule.

Emadepäev 2023

Emadepäev on eriline aeg, mil tähistatakse ja austatakse emasid nende panuse eest meie eludesse. See on päev, mil me anname tagasi armastuse, hoolitsuse ja tähelepanu, mida emad on meile alati andnud. Emadepäev on tähtis mitte ainult meie lähedastele, vaid ka kogu maailmas.

Emadepäev on rohkem kui lihtsalt kingituste andmine. See on võimalus näidata oma tänulikkust ja armastust ema vastu. See on päev, mil mäletame kõiki neid ohverdusi ja vaeva, mida emad on teinud, et meil oleks parem elu. Emadepäev meenutab meile, kui oluline on hoida oma lähedasi ning väljendada neile oma armastust.

Kui soovid emale kingitust teha, on mitmeid loomingulisi ideid, mis väljendavad tänulikkust ja armastust. Lillede ja šokolaadi kõrval võib kaaluda isikupärastatud kingitusi nagu fotoalbumid, käsitööesemed või lõõgastavad spaapäevad. Kuid kõige olulisem on meeles pidada, et emadepäev on rohkem kui kingituste päev – see on aeg, mil luuakse erilisi mälestusi.

Isadepäev 2023

Isadepäev on eriline päev, millega tähistatakse isade olulist rolli meie elus. See päev annab meile võimaluse väljendada tänulikkust ja armastust oma isade vastu ning näidata, kui oluline nad meie jaoks on. Isadepäev on mitmetahuline sündmus, mis tõstab esile isade panust meie ellu mitmesugustel viisidel.

Isadepäeva tähistatakse erinevates riikides erinevatel viisidel, kuid ühine on see, et see on aeg, mil pööratakse tähelepanu isadele ja nende panusele. Paljudes peredes on tavaks kinkida isadele kingitusi, kaarte või korraldada pereringis erinevaid tegevusi. Mõnikord korraldatakse avalikke üritusi ja pidustusi, kus saavad osaleda kõik, kes soovivad oma isasid tähistada.

Isadepäev on ka suurepärane võimalus mõtiskleda isade rolli üle ühiskonnas. See on aeg, mil saame tunnustada isasid nende juhendamise, toetamise ja armastuse eest, mida nad meile annavad. Lisaks on see võimalus tugevdada perekondlikke sidemeid ning veeta kvaliteetaega koos.

Sellel Isadepäeval võtame aja, et väljendada oma armastust ja tänulikkust isadele kõikjal. Olgu selleks siis lihtne kingitus, südamlik kaart või lihtsalt ühine aeg koos veetmiseks. Isadepäev on võimalus teha neile päev eriliseks ning näidata, kui palju me neist hoolime.

Riiklikud tähtpäevad

Kokkuvõte

2023. aasta riiklikud tähtpäevad on sätestatud Eesti Vabariigi Pühade ja tähtpäevade seadusega. Riiklikud tähtpäevad on olulised päevad, mis tähistavad Eesti ajaloolisi sündmusi ja kultuuripärandit. Need päevad on pühendatud erinevatele teemadele, nagu näiteks emadepäev, isadepäev ja hingedepäev.

Vanavanemate päev on tähtis päev, mis tähistab vanavanemate rolli ja tähtsust Eesti ühiskonnas. Vastupanuvõitluse päev tähistab Eesti Vabariigi taasiseseisvumist ja võitlust vabaduse eest. Hõimupäev on päev, mis tähistab Eesti sugulasrahvaste ja nende kultuuripärandi tähtsust. Hingedepäev on päev, mis tähistab surnute mälestamist ja austamist. Isadepäev on päev, mis tähistab isade rolli ja tähtsust Eesti ühiskonnas. Taassünni päev tähistab Eesti rahvusliku ärkamise algust.

Kokkuvõttes on 2023. aasta riiklikud tähtpäevad olulised päevad, mis tähistavad Eesti ajaloolisi sündmusi ja kultuuripärandit. Need päevad on tähtsad, sest need aitavad säilitada Eesti kultuuri ja ajalugu ning tuletavad meelde Eesti rahva saavutusi ja võitlusi.

Categorized in: