Barcelona on linn, mis pakub kõigile midagi. Barcelona vaatamisväärsused on rikkalik kultuuripärand, kaunid rannad, huvitavad vaatamisväärsused, suurepärane toit ja särav ööelu. Selles artiklis vaatame üle mõned kohad, mida kindlasti peaksid külastama Barcelona reisil olles.

barcelona vaatamisväärsused
Booking.com

Sagrada Familia

Sagrada Familia on Antoni Gaudi poolt disainitud tempel, mis on saanud Barcelona üheks ikoonilisemaks vaatamisväärsuseks. Tempel on ehitatud juba 1882. aastast saadik ja siiani pole see veel täielikult valmis. Sagrada Familia on tuntud oma erakordse arhitektuuri poolest, mis ühendab gooti ja modernistlikke elemente. Siin saab nautida kauneid vitraaže ja kujutisi ning ronida tornidesse, kust avaneb kaunis vaade linnale.

Park Güell

Park Güell on veel üks Antoni Gaudi loodud meistriteos. Park asub mäenõlval ja pakub külastajatele kauneid vaateid linna peale. Siin on palju huvitavaid skulptuure ja arhitektuurielemente, mis muudavad parki eriti fotogeeniliseks. Parki külastamine on tasuta, kuid kui soovite näha kõige populaarsemaid alasid, peate ostma pileti.

La Rambla

La Rambla on tuntud tänav, mis kulgeb kesklinnast mere äärde. Tänaval on palju kohvikuid, restorane ja poode, mis pakuvad traditsioonilist katalaani toitu ja käsitööna valmistatud suveniire. La Rambla on ka tuntud oma tänavamüüjate ja tänavakunstnike poolest, kes pakuvad külastajatele meelelahutust.

Barceloneta rand

Barceloneta rand on populaarne sihtkoht nii turistide kui ka kohalike seas. Rand asub linnasüdames ja on lihtsalt ligipääsetav ühistranspordiga. Rand pakub võimalusi nii päevitamiseks kui ka ujumiseks. Siin on ka palju restorane ja kohvikuid, kus saate nautida mereande.

barcelona vaatamisväärsused

Picasso muuseum

Picasso muuseum asub Barcelona vanalinnas ja pakub külastajatele võimalust näha Pablo Picasso loomingut. Muuseumi kollektsioon sisaldab üle 4 000 töö, sealhulgas maale, joonistusi ja skulptuure. Külastamine on tasuline, kuid kui olete kunstisõber, on see kindlasti külastamist väärt.

Palau de la Musica Catalana

Palau de la Musica Catalana on kaunis kontserdihall, mis on tuntud oma modernistliku arhitektuuri poolest. Kontserdihall on ehitatud 20. sajandi alguses ja see on üks tähtsamaid modernistlikke hooneid Barcelona ajaloos. Kontserdihallis toimuvad regulaarselt kontserdid, ooperid ja muud etendused. Palau de la Musica Catalana külastamine on tasuline, kuid see on kindlasti väärt külastamist, et näha selle kauni hoone arhitektuuri.

Camp Nou

Camp Nou on FC Barcelona jalgpalliklubi kodustaadion ja see on üks suurimaid jalgpallistaadione maailmas. Staadionil saab külastada klubi muuseumi, kus on võimalik näha jalgpalliklubi ajalugu, nende saavutusi ja kuulsaid mängijaid. Samuti saate jalutada staadioni väljakul ja nautida vaateid 99 000 inimest mahutavale staadionile. Külastus Camp Nou’le on tasuline, kuid jalgpallifännid peaksid kindlasti külastama seda legendaarset staadionit.

Gothic Quarter

Barcelona keskaegne piirkond ehk Gothic Quarter on täis ajaloolisi hooneid, kitsaid tänavaid ja kauneid väljakuid. Siin saate näha Barcelona ajalugu, külastada katedraali ja näha kunstigaleriisid. Gothic Quarter on ideaalne koht jalutamiseks ja Barcelona ajaloo uurimiseks.

Casa Batlló

Casa Batlló on veel üks Antoni Gaudi poolt disainitud maja, mis on tuntud oma unikaalse arhitektuuri poolest. Maja on ehitatud 20. sajandi alguses ja selle fassaad meenutab luustikku. Casa Batlló külastamine on tasuline, kuid maja on tõeline kunstiteos, mis pakub külastajatele unustamatu elamuse.

Kokkuvõte

Barcelona on linn, mis pakub külastajatele palju erinevaid vaatamisväärsusi. Siin on midagi igale maitsele – alates arhitektuurist ja kunstist kuni rannapuhkusteni. Sagrada Familia ja Park Güell on kindlasti kaks Barcelona vaatamisväärsused, mida ei tohiks külastamata jätta. Lisaks on Barceloneta rand suurepärane koht mere ääres puhkamiseks ja Picassso muuseum on ideaalne koht kunstihuvilistele. Casa Batlló ja Palau de la Musica Catalana on kaks kaunist arhitektuurilist meistriteost, mida tasub kindlasti külastada. Kokkuvõttes pakuvad Barcelona vaatamisväärsused palju erinevaid võimalusi ja kogemusi, mis kindlasti jäävad meelde kauaks ajaks.

Categorized in: