Pariis, Prantsusmaa pealinn, on tuntud oma romantilise atmosfääri ja ilusate vaatamisväärsuste poolest. Kui olete Pariisis, siis on kindlasti palju kohti, mida külastada ja avastada. Mida teha Pariisis, siin on mõned kohad, mida soovitame külastada.

Booking.com

Eiffeli torn

Eiffeli torn on ilmselt kõige tuntum vaatamisväärsus Pariisis ja üks kõige tuntumaid maamärke maailmas. Torni kõrgus on 324 meetrit ja see on ehitatud 1889. aastal. Tornis on võimalik külastada mitmeid erinevaid vaateplatvorme ning imetleda Pariisi vaateid kõrguselt.

Mida teha Pariisis

Louvre

Louvre on üks maailma suurimaid muuseume ja see asub Pariisi kesklinnas. Muuseumis on väljas enam kui 380 000 kunstiteost, sealhulgas kuulsusrikkaim maal maailmas, Mona Lisa. Lisaks saate siin näha skulptuure, antiikmööblit ja palju muud.

Triumfikaar

Triumfikaar on veel üks kuulus vaatamisväärsus Pariisis. Kaar ehitati Napoleon Bonaparte poolt 19. sajandi alguses ja see on pühendatud Prantsuse armees võidelnud sõduritele. Kaare tipus on võimalik külastada vaateplatvormi, kust avaneb ilus vaade üle Pariisi.

Mida teha Pariisis

Montmartre

Montmartre on Pariisi kunstnike kvartal, mis on tuntud oma kauni arhitektuuri ja kitsaste tänavate poolest. Siin saate külastada Sacré-Cœur’i kirikut, mis asub kõrgel mäel ja kust avaneb imeline vaade Pariisile. Lisaks on Montmartre’is palju väikseid kunstigaleriisid ja kohvikuid, kus saate nautida Pariisi romantilist atmosfääri.

Seine’i jõgi

Seine’i jõgi on oluline osa Pariisi kultuurist ja see voolab läbi linna. Jõel on võimalik sõita jõelaevaga ning nautida Pariisi vaateid jõelt. Lisaks on jõe ääres palju kauneid sillad, millel on romantiline atmosfäär ja kust avaneb ilus vaade jõele.

Pariisi linnaosad

Bourse
Buttes-Chaumont
Élysée
Entrepôt
Gobelins
Hôtel-de-Ville
Kaubanduslik kvartal
Ménilmontant
Montmartre
Observatoorium
Opéra
Palais-Bourbon
Panthéon
Passy
Père-Lachaise
Popincourt
Quartier Latin
République
Roquette
Saint-Denis
Saint-Germain-des-Prés
Sainte-Avoie
Temple
Villette

Kokkuvõte

Mida teha Pariisis, see on tõeliselt ilus linn, millel on palju erinevaid vaatamisväärsusi. Eiffeli torn, Louvre ja Triumfikaar on kindlasti kohad, mida ei tohiks külastamata jätta. Montmartre on ideaalne koht romantiliseks jalutuskäiguks ja Seine’i jõgi on suurepärane koht, kus nautida Pariisi vaateid. Kokkuvõttes pakub Pariis palju erinevaid kogemusi.

Categorized in: