Bukarest, Rumeenia pealinn, pakub mitmekesist kultuurilist paletti ning ajaloolisi ja modernseid vaatamisväärsusi, mis peegeldavad selle keerukat ajalugu. Bukaresti vaatamisväärsused asuvad, linnas, mis on tuntud laialivalguva arhitektuuri ja elava ööelu poolest, on külastajatele palju avastamisrõõmu. Alates ajaloolistest kirikutest ja muuseumitest kuni lopsakate parkide ja jõeäärsete kõnniteedeni on Bukarest kosmopoliitne keskus, mis näitab iga nurga taga oma ainulaadsust.

Rumeenia pealinnas Bukarestis ringi liikudes torkavad silma kaunid kontrastid – selle kommunistliku mineviku monumentaalsed rajatised seisavad kõrvuti kuninglike paleede ja elegantsete 19. sajandi hoonetega. Linnasüdamest leiab Palatul Parlamentului, mille on kavandanud endine diktaator Ceaușescu ning mis on üks maailma suurimaid hooneid, samuti võib külastada Bukaresti looduslikku deltad, mis pakub loodushuvilistele unikaalseid vaatlusvõimalusi otse linnasüdames.

Lisaks ajaloolistele vaatamisväärsustele on Bukarest koduks ka mitmetele elavatele kultuurikeskustele, trendikatele restoranidele ja kauplustele, mis muudavad selle linnapildi dünaamiliseks ja põnevaks. Bukaresti reisijuht toob esile paljud peamised sihtkohad, mis on ideaalsed nii esmakülastajatele kui ka tagasipöörduvatele reisijatele, kinnitades, et Rumeenia pealinn ei jäta kedagi külmaks.

Bukaresti ajalugu

bukaresti vaatamisväärsused

Bukaresti ajalikul teekonnal on esile kerkinud erinevad ajastud alates selle seotusest Vlad Tepesega, kes oli Valahhia vojevood kuni Rumeenia pealinna keerukate perioodideni kommunistliku rezhiimi all Nicolae Ceaușescu juhtimisel.

Kommunistlik periood ja Nicolae Ceaușescu

Kommunistliku režiimi ajal muutus Bukaresti nägu drastiliselt. Nicolae Ceaușescu, kes valitses Rumeeniat aastatel 1965 kuni 1989, oli tuntud oma megalomaanlike ehitusprojektide poolest. Tema perioodil käivitas ta Bukarestis ulatusliku linnauuenduse, mille tulemusel lammutati paljud ajaloolised piirkonnad, et teha ruumi sotsialistlikul realismil põhinevatele hoonekompleksidele. Iseloomulikuks näiteks on Casa Poporului (Rahva Maja), mis on tänapäeval parlamendihoone, üks suurimaid hooneid maailmas.

Varasem ajalugu

Varaseimad tõendid asula kohta Bukaresti alal pärinevad kuni 15. sajandi keskpaigast, kui see kuulus Valahhiale. Esimesed kindlad kirjalikud tõendid Bukaresti kohta pärinevad 1459. aastast, kui Valahhia vojevood Vlad Tepes (Dracula) mainis linna oma dokumentides. Hilisematel sajanditel osales linn Valahhia ja Moldova vürstkondade poliitilises elus, olles sageli võitluste keskpunktis nii sisemiste konfliktide kui ka Osmali impeeriumi ekspansionismi tõttu. Sõdade ja võimuvahetuste käigus liitus Valahhia Rumeeniaga, ja alates Esimesest Maailmasõjast sai Bukarestist üha tähtsam kultuuriline ja poliitiline keskus.

Arhitektuur ja hooned

bukaresti vaatamisväärsused

Bukaresti arhitektuur on mitmekesine ning see peegeldab linna rikkalikku ajalugu ja kultuuri. Hooned ja nende arhitektuuriline ilu näitavad Bukaresti arenemislugu, alates ajaloolistest kindlustest kuni kaasaegsete administratiivhooneteni.

Parlamendipalee ja administratiivhooned

Parlamendipalee, tuntud ka kui Rahvapalee, on üks Bukaresti silmapaistvamaid hooneid ja peetakse maailma suuruselt teisteks administratiivhooneks. Selle mõõtmed ja arhitektuur on muljetavaldavad, olles kujunenud linna üheks ikooniliseks vaatamisväärsuseks. Paljud administratiivsed funktsioonid, nagu 4 restorani ja kontserdisaal, on integreeritud selle hiiglasliku struktuuri sisse.

Cantacuzino palee on teine oluline arhitektuuripärand, mis on samuti tuntud oma kauni jugendstiilis väljanägemise poolest.

Kirikud ja indlused

Bukaresti kirikud ja kindlused on võtmetähtsusega linna religioosse ja kaitsearhitektuuri mõistmiseks. Ajaloolised kindlused, nagu Valahhia vürstide omad, on säilinud fragmentidena ja annavad tunnistust piirkonna varajasest sõjalisest tähtsusest. Neid on võimalik näha Vanalinnas, eriti Curtea Veche, vanalinna keskaegse kindluse, ümbruses.

Vanalinn ja ajaloolised elurajoonid

Vanalinn, mida mõnikord kutsutakse ka Lipscani piirkonnaks, on üks väheseid kohti, kus 15. ja 16. sajandist pärit ehitised on säilinud. See piirkond on olnud kõike alates kaubanduskeskusest kuni riigi valitsejate asukohani. Cotroceni palee, presidendiresidents, on veel üks silmapaistev hoone selles piirkonnas, võludes vaatajaid oma arhitektuurse iluga ja ajaloolise tähendusega. Selles mitmekesises ja elaval ajaloolisel alal kõndides tunnete Bukaresti unikaalset atmosfääri. Rohkem teavet ajaloolise

Kultuur ja kunst

Bukaresti kultuurielu on rikas ja mitmekesine, pakkudes külastajatele võimalust tutvuda erinevate muuseumide, galeriide ning teatri- ja muusikamaailmaga. Kõrgelt hinnatakse kohaliku kunsti ja esituskultuuri traditsioone ning nende tänapäevaseid väljendusviise.

Muuseumid ja galeriid

Bukarestis on mitmeid tuntud muuseume ja galeriisid, mis näitavad nii Rumeenia kunstnikke kui ka rahvusvahelisi kollektsioone. Üks olulisemaid on Rumeenia Riiklik Kunstimuuseum, mis asub ühes endises kuninglikus palees. See on koduks paljudele kunstišedöövritele, kaasa arvatud ikoonidele ning religioossed freskod. Samuti on linnas spetsialiseeritud muuseumid, näiteks Dimitrie Gusti Rahvuslik Külade Muuseum, mis kujutab Rumeenia traditsioonilist eluviisi.

Teater ja muusika

Etenduskunstid on Bukaresti kultuurimaastikul tugevalt esindatud. Linna teatrid pakuvad laia repertuaari alates klassikalisest draamast kuni kaasaegse lavastuseni. Muusika on samuti oluline osa pealinna kultuurielust; Rumeenia Athenaeum on tuntud oma imelise akustika poolest ja on Rumeenia Filharmoonia koduks, kus sageli esitatakse klassikalist muusikat. Bukaresti elav muusikastseen hõlmab nii traditsioonilist folkloori kui ka rahvusvahelisi žanreid, pakkudes külastajatele rikkaliku kuulamiskogemuse.

Loodus ja pargid

Bukaresti linn pakub mitmekesist valikut looduslikest vaatamisväärsustest, kaasa arvatud kaunid botaanikaaiad ja linnapargid, mis pakuvad nii kohalikele kui ka külastajatele puhke- ja vaba aja veetmise võimalusi.

Bukaresti botaanikaaed

Bukaresti Botaanikaaed on teadus- ja õppeasutus, kus on esindatud mitmesugused taimeliigid. Botaanikaaias leidub haruldasi ja eksootilisi taimi, mille kollektsioonid on hariduslikuks ja teadustööks väärtuslikud. See on ideaalne koht loodushuvilistele, kes soovivad tutvuda taimestikuga ja nautida looduse ilu.

Cismigiu Aed ja Vacaresti Looduspark

Cismigiu Aed on Bukaresti vanim ja sümboolseim park, mis asub linna südames. See pakub külastajatele maalilisi jalutusradu, tiike ja elegantseid aiakujundusi. Cismigiu Aed on ideaalne paik hetkeks puhkuseks kiirest linnaelust.

Vacaresti looduspark, tuntud kui Bukaresti looduslik delta, on unikaalne ökosüsteem linnakeskkonnas. See on esimene looduslik linnapark Bukarestis ja pakub kodu paljudele linnuliikidele, kaladele ja taimestikule. Vacaresti pakub ainulaadset looduselamust linna piires, olles tähtis keskkonnahariduse ja bioloogilise mitmekesisuse säilitamise keskus.

Turism ja aktiivsete puhkuste võimalused

Turismi- ja aktiivsete puhkuste sektor Bukarestis pakub turistidele mitmekesiseid kogemusi alates kultuurilistest ekskursioonidest kuni luksusliku majutuseni.

Ekskursioonid ja reisiplaanid

Bukarest pakub turistidele mitmeid huvitavaid ekskursioone, mis tutvustavad linna rikkalikku ajalugu ja kultuuri. Reisiplaanid on tihtipeale personaalselt kohandatavad, et vastata kõigile soovidele ja huvidele. Oluline on märkida, et:

 • Planerimisel tuleks arvestada huvipakkuvate vaatamisväärsuste lahtiolekuaegu.
 • Giidiga tuurid on kättesaadavad praktikas igal nädalapäeval ning need võivad sisaldada külastusi nii tuntud kohtadesse nagu Parlamenti palee kui ka vähem teada tänavakunsti piirkondadesse.

Majutus ja luksuslikud hotellid

Majutuse osas on Bukarestis külastajatele saadaval suur hulk luksuslikke hotelle, mille hulgast valida. Hotellide pakutavad teenused on kõrgel tasemel ja tihti kaasnevad lisaväärtused nagu:

 • Spaa- ja wellness-keskused
 • Gurmee-restoranid kohaliku ja rahvusvahelise köögiga
  Luksuslike majutusasutuste valimisel on soovitatav ette broneerida, eriti turismi kõrghooajal.

Bukaresti elustiil

Bukaresti kultuuririkas eluviis peegeldub selle restoranides ja meelelahutusasutustes ning elavas tänavakultuuris, mis määratlevad linna Euroopa linnade seas kui ainulaadset sihtkohta. Siit leiavad külastajad mitmekesise valiku gastronoomilisi elamusi alates traditsioonilistest Rumeenia restoranidest kuni kaasaegse fusion-köögini, samuti on linn tuntud oma laiaulatuslike ostuvõimaluste ja festivalide poolest, mis toovad kokku kohalikud ja turistid.

Restoranid ja meelahutus

Bukaresti restoranid pakuvad külastajatele mitmekesist maitseelamuste paletti. Linnas leidub traditsioonilisi Rumeenia köögi esindajaid, kus saab maitsta selliseid roogasid nagu sarmale (kapsarullid) või mamaliga (maisipuder), ent ka Euroopa linnadele omaseid rahvusvahelisi kulinaariaid. Meelelahutussektor pakub rikkalikku valikut – alates elavast muusikast kuni teatrietendusteni välja.

 • Populaarsed restoranid:
  • La Mama – traditsiooniline Rumeenia köök
  • Caru’ cu Bere – ajalooline õllekoda ja restoran

Festivalide lainel võngub Bukarest terve aasta. Eestimaa ja teiste Euroopa riikide kultuurifestivalid on heaks näiteks, kuidas linn oma kultuurilist mitmekesisust tähistab.

Shopping ja tänavakultuur

Shopping Bukarestis on mitmekülgne kogemus. Ostuhuvilised külastavad sageli București ostlevaid tänavaid ja moodsaid keskuseid, kus pakutakse nii kohalike kui rahvusvaheliste brändide tooteid. Tänavakultuur ilmneb kõige enam Ida-Virumaa stiilis turgudel ning boheemlaslike kaltsukate ja käsitööpoodide rohkuses.

 • Märkimisväärsed kaubanduskeskused:
  • Băneasa Shopping City – ulatuslik valik poodidest kuni meelelahutuseni
  • Afi Cotroceni – üle 300 kaupluse ja arvukad toidukohad

Olulised väljakud ja tänavad

Bukaresti linnaruumi iseloomustavad selle ajaloolised väljakud ja tänavad, mis on olnud aastasadu linna poliitilise ja kultuurielu keskpunktideks. Need alad on tunnistajaks olnud nii revolutsioonidele kui ka tähtsatele ajaloolistele sündmustele.

Calea Victoriei

Calea Victoriei, üks vanimaid ja tähtsamaid tänavaid Bukarestis, asetseb ajaloo ja kultuuri südames. See tänav algab Victoriei väljakult ja kulgeb lõunasse kuni Splaiul Independenței’ni. Calea Victoriei on tuntud oma elegantsete hoonete, luksuskaupluste ja ajalooliste kirikute poolest. Tänaval asub olulisi hooneid nagu Rumeenia Ateena ja Kuninglik Palee, mis on tänapäeval kunstimuuseum.

Tähtsad kohad Calea Victoriei ääres:

 • Rumeenia Ateena (Ateneul Român): Klassitsistlik kontserdisaal, riiklik sümbol.
 • Kuninglik Palee (Palatul Regal): Hetkel on selles Rumeenia rahvuskunstimuuseum.

Unirii Väljak

Unirii Väljak (Piața Unirii) on Bukaresti suurimaid ja olulisemaid väljakuid, mis asub linna keskuses. Selle ajalooline tähtsus peegeldub selle kasutuses rahvakogunemiste ja sotsiaalsete sündmuste keskpunktina, eriti 1989. aasta revolutsiooni ajal. Väljak on jagatud kaheks osaks laia bulevaardi poolt, mis moodustab selle lääne- ja idapoolse osa. Unirii Väljak on kaubanduslik ja transpordikeskus, koduks mitmele kauplusele ja restoranile ning ühenduspunktiks paljudele bussi- ja metrooliinidele.

Unirii Väljaku märkimisväärsed hooned ja rajatised:

 • Bukaresti Unirii Väljak: Väljak on tuntud oma elava atmosfääri poolest.
 • Parlamenti Palee (Palatul Parlamentului): Läheduses asub riikliku tähtsusega hoone, mis oma suurusega on üks maailma suurimaid administratiivhooneid.

Kokkuvõte

Bukarest pakub külastajatele mitmekülgset kultuurilist kogemust, koosnedes tasuta meelelahutusvõimalustest, mis peegeldavad linna rikast ajalugu ja tänapäevast dünaamilisust.

Tasuta vaatamisväärsused:

 • Garajul Ciclop on kunagise garaaži hoone, mis on nüüd muutunud tänavakunstnike inspiratsiooniallikaks.
 • Arhitektuur illustreerib Bukaresti ajaloolist tähtsust ning elavat kultuurimaastikku.
 • Pargid ja rohelised alad pakuvad külastajatele rahulikku keskkonda linna kiirest tempost eemaldumiseks.

Läbi ajaloo ja kultuuri:
Bukaresti ajaloos on peidus palju lugusid, mis on jäänud mõistatuslikuks ning teevad linnast põneva uurimiskohta ajaloohuvilistele. Linnas leiduvad vaatamisväärsused võimaldavad süüvida selle iidset päritolu salapärasesse olemusse.

Bukaresti vaatamisväärsused on ka osa suuremast pildist, maailma populaarseimatest turismiobjektidest, mille kohta on hääletanud paljud reisijad kui kohad, mida peab oma silmaga nägema.

Vaatamisväärsused on hoolikalt valitud, et pakkuda külastajatele tasakaalustatud ülevaade Bukaresti mitmepalgelisest identiteedist, elustiilist ning kultuuripärandist. Bukaresti reis on nii hariduslik kui meelelahutuslik, ühendades vanu traditsioone moodsa linnameluga.

Categorized in: