Bulgaaria reis – avastades Balkani rikkalikku pärandit

Bulgaaria on riik Balkani poolsaarel, mis on rikkalik ajaloo, kultuuri ja looduse poolest. Siin leidub palju vaatamisväärsusi, mis meelitavad turiste üle maailma. Kui plaanite reisi Bulgaariasse, siis see blogipostitus aitab teil avastada riigi parimaid vaatamisväärsusi.

Booking.com

Kuidas Bulgaariasse reisida?

Kui olete otsustanud reisida Bulgaariasse, siis on oluline teada, kuidas sinna kõige paremini ja mugavamalt jõuda. Bulgaaria on küllaltki suur riik ja reisimine sinna võib võtta erinevalt aega sõltuvalt teie sihtkohast ja transpordiliigist. Siin on mõned võimalused, kuidas Bulgaariasse reisida:

Lennukiga

Bulgaariasse on võimalik lennata mitmetest Euroopa suurlinnadest ning lend kestab tavaliselt 2-3 tundi. Bulgaaria suurimad lennujaamad asuvad pealinnas Sofias, Burgases ja Varnas.

Bussiga

Bulgaariasse on võimalik reisida ka bussiga, mis on tavaliselt odavam variant kui lennukiga reisimine. Bussid sõidavad regulaarselt erinevatest Euroopa linnadest Bulgaaria suurematesse linnadesse nagu Sofia, Burgas ja Varna.

Autoga

Bulgaaria reis – kui soovite reisida autoga, siis on teil vaja enne reisi kontrollida, milline on teie auto jaoks sobivaim marsruut ja millised on Bulgaaria teedevõrgu tingimused. Bulgaarias on võimalik rentida ka autot.

Rongiga

Bulgaarias on ka hea võimalus reisida rongiga. Rongid sõidavad peamiselt Sofiast, kuid on olemas ka rahvusvahelised liinid teistesse Euroopa riikidesse.

Sõltuvalt teie valitud transpordiliigist võib reis Bulgaariasse olla erineva pikkusega. Kui soovite jõuda kiiresti sihtkohta, siis lennukiga reisimine on kindlasti kiireim võimalus. Bussi- ja rongireisid võivad võtta kauem aega, kuid need on tavaliselt odavamad võimalused.

Ükskõik, millist transpordivahendit te valite, on oluline enne reisi teha eeltööd ja uurida erinevate võimaluste kohta. Nii saate valida endale sobivaima variandi ning nautida mugavat ja stressivaba reisi Bulgaariasse!

Bulgaaria ajaloolised linnad

Bulgaarias leidub palju ajaloolisi linnu, mis on täis rikkalikku kultuuripärandit. Üks selline linn on Plovdiv, mis on Euroopa vanimaid linnu. Siin leidub palju antiikseid vaatamisväärsusi, nagu Rooma amfiteater ja Hadrianuse värav. Samuti on siin palju muuseume, mis annavad põhjaliku ülevaate linna ajaloost.

Teine ajalooline linn, mida tasub külastada, on Veliko Tarnovo. See on keskaegne linn, mis on tuntud oma kaljulinnuse poolest. Lisaks sellele leidub siin ka hulgaliselt kirikuid ja muuseume.

Bulgaaria vaatamisväärsused

Bulgaaria on rikas kultuuripärandi poolest ning sellel on palju ajaloolisi vaatamisväärsusi, ilusaid randu ja kauneid mägesid. Siin on mõned populaarsemad vaatamisväärsused, mida tasuks kindlasti külastada.

Plovdivi vanalinn

Plovdiv on Bulgaaria suuruselt teine linn ja vanalinn on üks parimaid säilinud vanalinnu Euroopas. Siin saad jalutada ajaloolistes tänavates ning külastada muuseume, teatreid ja kirikuid.

Rila klooster

Rila klooster on Bulgaaria kõige kuulsam klooster ning see on ka üks UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud kohti. Siin saad imetleda kauneid freskosid ning õigeusu kirikute arhitektuuri.

Rannapuhkus Musta mere ääres

Bulgaaria on kaunis maa, mida tuntakse kui Musta mere pärlit. See idaeuroopa riik pakub erinevaid võimalusi reisimiseks ja meelelahutuseks. Kuid üks kõige populaarsemaid asju, mida külastajad saavad teha, on rannapuhkus Musta mere ääres.

Must meri on tuntud oma imeliste randade ja kristallselge merevee poolest. Bulgaaria rannikul on palju ilusaid kuurorte, mis sobivad nii perepuhkuseks kui ka romantiliseks puhkuseks kahekesi. Oleme välja valinud mõned parimad rannakuurordid, kus võib nautida Bulgaaria rannapuhkust.

Sunny Beach

See on üks populaarsemaid rannakuurorte Bulgaarias. Sunny Beachi rand on tuntud oma puhta liivaga ja on lai ja avatud. Siin on ka palju tegevusi, sealhulgas veespordi tegevusi, nagu näiteks purjelauasõit, veesuusatamine ja veel palju muud. Lisaks on Sunny Beach kuulus oma ööelu poolest, kus on palju ööklubisid, restorane ja baare.

bulgaaria reis

Golden Sands

Teine suurepärane koht, kus nautida Bulgaaria rannapuhkust, on Golden Sands. See rand on lai ja avatud ning on tuntud oma puhta liivaga. Siin on palju tegevusi, nagu näiteks purjelauasõit, veesuusatamine, rannavõrkpall ja palju muud. Golden Sandsi ööelu on ka väga aktiivne ja siin on palju ööklubisid ja baare.

Albena

See on kaunis kuurort, mis on ideaalne peredele. Albena rand on tuntud oma laia liivase ranna ja kristallselge merevee poolest. Siin on palju tegevusi, nagu näiteks veepark, tennis, minigolf ja veel palju muud. Lisaks on Albena kuulus oma laste lõbustusparkide poolest, kus on palju tegevusi ja atraktsioone lastele.

Nessebar

See on linn, mis asub Musta mere ääres ja on üks Bulgaaria vanimaid linnu. Nessebaril on kaunis keskaegne vanalinn, kus on palju ajaloolisi vaatamisväärsusi. Siin on ka palju restorane ja kohvikuid, kus saab nautida kohalikku kööki ja vaadet merele.

Sozopol

See on veel üks kaunis linn, mis asub Musta mere ääres. Sozopoli rand on tuntud oma puhta liivaga ja kristallselge merevee poolest. Siin on palju tegevusi, nagu näiteks purjelauasõit, sukeldumine ja veel palju muud

bulgaaria reis

Bulgaaria mäed ja looduskaunid kohad

Bulgaarias leidub ka palju kauneid mägesid ja looduskauneid kohti. Üks populaarsemaid sihtkohti on Rila mäestik, kus asub ka Rila klooster. See on Bulgaaria suurim klooster, mis on tuntud oma kauni arhitektuuri poolest.

Teine mäestik, mida tasub külastada, on Pirin. See on UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud mäestik, kus leidub palju kauneid loodusmaastikke ja matkaradu.

Bulgaaria rikkalik toidukultuur

Bulgaarias on rikkalik toidukultuur, mis põhineb peamiselt kohalikel toorainetel. Siin leidub palju traditsioonilisi roogasid, nagu kebabche, mis on grillitud hakklihapallid, ja banitsa, mis on filotainast valmistatud pirukas. Lisaks sellele leidub siin palju kohalikke veine ja õllesid, mida tasub proovida.

Kokkuvõtteks

Miks mitte võtta sel aastal ette Bulgaaria reis 🙂

Categorized in: