Veneetsia on tuntud kui üks maailma kõige populaarsemaid turismisihtkohti Itaalias ning see on tuntud oma kanalite, ajalooliste paleede ja kirikute poolest. Veneetsias on palju tegevusi, mis võivad turiste köita, nagu gondlisõidud, kohalikud turud, muuseumid, restoranid ja kohvikud. Kuigi Veneetsia on tuntud oma ilu poolest, on oluline teha eeltööd enne linna külastamist. Näiteks võib Veneetsia tiheda turismi tõttu olla raske leida hea hinnaga majutust ning kõige populaarsemad Veneetsia vaatamisväärsused võivad olla ülerahvastatud. Samuti on linna kanalitel navigeerimine keeruline ja võib olla kulukas, seega on oluline planeerida ette, millised vaatamisväärsused on kõige olulisemad ning millised reisijuhid on kõige kasulikumad.

Veneetsias on palju vaatamisväärsusi, sealhulgas Püha Markuse väljak ja basiilika, Džiisid’i palee, Rialto sild ja Doge’i palee. Samuti on olemas palju Veneetsia reisijuhid, mis võivad aidata turistidel paremini mõista linna ajalugu ja kultuuri, samuti pakuvad nad kasulikku teavet linna vaatamisväärsuste ja restoranide kohta. Seetõttu on oluline eelnevalt uurida ja leida usaldusväärne reisijuht, et maksimeerida Veneetsia külastamise kogemust.

Booking.com

Parimate vaatamisväärsuste külastamine

Üks Veneetsia kõige kuulsamaid vaatamisväärsusi on Püha Markuse väljak ja selle keskel asuv Püha Markuse basiilika. Väljakul asub ka Püha Markuse kellatorn ning seda peetakse üheks ilusamaks väljakuks maailmas. Basiilika ehitus algas 9. sajandil ja seda on hiljem mitu korda renoveeritud.

veneetsia vaatamisväärsused

Doge’i palee on veel üks populaarne vaatamisväärsus, mis asub Püha Markuse väljakult vaid mõne sammu kaugusel. Palee oli Veneetsia valitsuse asukoht ja seda kasutati ka vanglana. Tänapäeval on palee avatud muuseumina, kus saab näha Veneetsia kunsti ja ajaloo näiteid.

Teine populaarne vaatamisväärsus on Rialto sild, mis ühendab Veneetsia kahte peamist linnaosa. Sild ehitati esmakordselt 12. sajandil ja seda on hiljem mitu korda renoveeritud.

Kõige parem aeg Veneetsia külastamiseks on kevad ja sügis, kui turistide arv on madalam ja ilm on meeldivam. Suvekuudel võib linna külastamine olla keeruline, kuna see on tavaliselt ülerahvastatud. Parim aeg populaarsete vaatamisväärsuste külastamiseks on hommikul vara või hilisel pärastlõunal, kui turistide arv on väiksem. Samuti on soovitatav osta pileteid ette, et vältida järjekordi, ning kasutada vähem populaarseid sissepääsude ja väljapääsude punkte.

Veneetsias liikumine

Veneetsias liikumine võib olla väljakutse, kuna linn on tuntud oma kitsaste tänavate ja kanalite poolest ning suured rahvahulgad võivad muuta liikumise veelgi raskemaks. Siin on mõned näpunäited, kuidas vältida rahvahulka ja turistilõkse:

Kasutage vähem tuntud tänavad ja kanaleid. Veneetsia vaatamisväärsused ei piirdu ainult kohtadega, kus on palju turiste. Enamik turiste kipub liikuma mööda peamisi tänavaid ja kanaleid, mis tähendab, et need kipuvad olema ülerahvastatud. Väiksemad ja vähem tuntud tänavad ja kanalid võivad olla sama ilusad ja huvitavad ning samal ajal vähem rahvastatud.

Kasutage ühistransporti. Veneetsias on mitu veeteedel põhinevat ühistranspordivõimalust, sealhulgas Vaporetto paadid. Need on suurepärane võimalus liikuda kanalite kaudu ja vältida kitsaid tänavu.

Planeerige oma külastus ette. Kui soovite külastada populaarseid vaatamisväärsusi, tasub piletid ette osta ja külastusaega broneerida. See võib aidata vältida pikkasid järjekordi ja suurt rahvahulka.

Külastage turismipiirkondi väljaspool tipp-turismihooaega. Kui külastate Veneetsiat väljaspool kõrghooaega, võite nautida rahulikumat ja vähem rahvastatud linna. See võib olla eriti oluline, kui soovite külastada populaarseid Veneetsia vaatamisväärsused.

Jalutage Veneetsia vähem tuntud piirkondades. Veneetsia on tuntud oma ilusate tänavate ja sillutatud käikude poolest, seega tasub kaaluda jalutuskäiku vähem tuntud piirkondades. Võite avastada uusi vaatamisväärsusi ja kogeda linna autentset atmosfääri.

veneetsia vaatamisväärsused

Vähemtuntud kohad

Kuigi Veneetsias on palju tuntud vaatamisväärsusi, on linna vähem tuntud kohad sageli sama muljetavaldavad kui populaarsemad turistilõksud. Siin on mõned vähemtuntud, kuid siiski võimsad vaatamisväärsused, mida tasub külastada:

 1. Accademia galerii – see on üks Veneetsia suurimaid kunstimuuseume, mis asub Canal Grande kaldal. Siin saate nautida Itaalia renessansikunsti, sealhulgas maalikunsti, skulptuure ja joonistusi.
 2. Santa Maria Gloriosa dei Frari kirik – see on üks Veneetsia kõige suurejoonelisemaid kirikuid, mis sisaldab palju silmapaistvaid kunstiteoseid ja mausoleume, sealhulgas Titiani ja Canova monumente.
 3. Arsenale – see on Veneetsia ajalooline sõjaväeladu, mis on tänapäeval muuseum ja kultuurikeskus. Siin saate näha Veneetsia merejõu ajalugu ja külastada erinevaid näituseid.
 4. Campo Santa Margherita – see on üks Veneetsia kõige elavamaid väljakuid, mis asub vähem rahvastatud piirkonnas. Siin saate nautida autentset Veneetsia elu, proovida kohalikke toite ja veine ning tunda linna tõelist atmosfääri.
 5. San Giorgio Maggiore – see on Veneetsia kuulus saar, mis asub Canal Grande vastaskaldal. Siin saate külastada kuulsat San Giorgio Maggiore’i basiilikut, mis pakub suurepäraseid vaateid Veneetsia linnale.

Toit ja restoranid Veneetsias

Veneetsia vaatamisväärsused ei piirdu ainult mööda linna liikudes, vaid linn on tuntud ka oma rikkaliku toidukultuuri poolest, kus domineerivad mereannid ja risoto. Siin on mõned soovitused parimate Veneetsia toiduelamuste leidmiseks:

 1. Trattoria Da Fiore – see on üks Veneetsia kõige hinnatumaid restorane, kus pakutakse traditsioonilisi mereande ja risoto roogasid. Soovitame kindlasti ette tellida ning broneeringu tegemiseks tasub vaadata nende veebilehte.
 2. Osteria alle Testiere – see on Veneetsia üks parimaid mereandide restorane, kus pakutakse hõrgutavaid roogasid nagu austrid, krabid, homaarid ja merekarbid. Soovitame kindlasti broneeringu teha, kuna restoran on sageli täis.
 3. Trattoria Al Gatto Nero – see on tuntud oma musta tinti risoto poolest, mis on Veneetsia kohalik eripära. Restoran pakub ka laia valikut mereande ning on sageli täis, nii et broneerimine on hädavajalik.
 4. Antiche Carampane – see on traditsiooniline Veneetsia restoran, kus pakutakse mereande ja Veneetsia stiilis risoto roogasid. Restoran on sageli kohalike poolt külastatud ning broneerimine on soovitatav.
 5. Ristorante Terrazza Danieli – see on Veneetsia kaunimate vaadetega restoran, mis asub hotellis Danieli katusekorrusel. Restoran pakub Veneetsia traditsioonilisi roogasid mereandide ja risoto näol ning on ideaalne koht romantiliseks õhtusöögiks.

Veneetsia toidukultuur on rikkalik ja hõlmab laia valikut mereande ning risoto roogasid. Parimate restoranide leidmiseks soovitame uurida linna erinevaid piirkondi ning vaadata restoranide veebilehti broneeringute tegemiseks.

Majutus Veneetsias

Veneetsias on palju erinevaid majutusvõimalusi, alates luksushotellidest kuni taskukohaste külalistemajadeni. Siin on mõned soovitused parimate majutuskohtade leidmiseks ja broneerimiseks:

 1. San Marco piirkond – see on Veneetsia turismipiirkond ja pakub palju majutusvõimalusi erinevates hinnaklassides. Siin asub ka kuulus Püha Markuse väljak, mis on linna süda.
 2. Cannaregio piirkond – see on Veneetsia kõige autentsem piirkond, kus on vähe turiste ja rohkem kohalikke elanikke. Siin on palju taskukohaseid majutuskohti ning see piirkond sobib suurepäraselt neile, kes soovivad tunda linna õhustikku.
 3. Dorsoduro piirkond – see on Veneetsia boheemlaslik piirkond, kus on palju galeriisid, muuseume ja kohvikuid. Siin asub ka kuulus Accademia galerii. Majutusvõimalused on siin tavaliselt keskmises hinnaklassis.
 4. Giudecca piirkond – see on Veneetsia saareline piirkond, kus on vähem turiste ja rohkem rahu ja vaikust. Siin on ka palju luksushotelle ja romantilisi majutuskohti, mis sobivad hästi paaridele.

Parimate majutuskohtade leidmiseks soovitame kasutada erinevaid broneeringusaitide nagu Booking.com või Hotels.com. Tasub vaadata erinevate piirkondade arvustusi ja hindade võrdlemist. Samuti tasub majutust broneerides jälgida eripakkumisi ja allahindlusi.

Categorized in: