Como järv on maaliline järv Põhja-Itaalias Alpide lõunajalamil. See on üks suurimaid järvi Itaalias ning tuntud oma ilu ja turismiatraktsioonide poolest. Como järv on laevatatav ja kalarohke, ning hargikujulise järve uhkuseks on maalilised mäed ning jõukad linnad Como ja Lecco.

Juba sajandeid on Como järv ümbrusega meelitanud ligi turiste ja suvitajaid. Turistid saavad nautida kauneid vaateid, jalutada mööda järve äärt ning külastada järve ümbruses asuvaid kauneid linnu ja külasid. Como järv on ka populaarne koht purjetamise ja teiste veespordialade harrastamiseks, ning järve äärde on rajatud mitmeid hotelle ja restorane, kus saab nautida kohalikku Itaalia kööki.

Geograafiline asukoht

Como järv

Como järv (itaalia keeles Lago di Como) asub Põhja-Itaalias Alpide lõunajalamil. Järv asub Lombardia piirkonnas, Como provintsis. Järve põhjaosas asub Lecco linn, lõunaosas aga Como linn.

Maalilised mäed

Como järv on tuntud oma maaliliste mägede poolest, mis ümbritsevad seda kolmest küljest. Põhja poolt ümbritsevad järve Alpid, kus asub ka Itaalia kõrgeim tipp Monte Rosa. Lääne poolt asuvad Pre-Alpid ja ida poolt Bergamo Alpid.

Rannik

Järve rannikul asuvad paljud väikesed linnad ja külad, mis pakuvad turistidele suurepäraseid vaateid järvele ja mägedele. Üks populaarsemaid linnu on Bellagio, mis asub järve kahte lõunapoolset haru eraldava poolsaare tipus.

Adda jõgi

Como järv saab vett Adda jõest, mis on üks Po jõe suuremaid lisajõgesid. Adda jõgi voolab järve põhjaosast ja väljub järvest lõunaosas. Jõgi on ka oluline veeteede toitja, mis tagab järve veevarustuse.

Sügavus

Como järv on umbes 410 meetrit sügav, mis teeb sellest Euroopa sügavaima järve. Järve keskosa on kõige sügavam, kus sügavus ulatub kuni 425 meetrini.

Pindala

Como järv on 146 km² suurune ja see on kolmandaks suurim järv Itaalias. Järve pikkus on umbes 46 km ja laius 4,5 km kohal.

Como järv on populaarne turismisihtkoht, mis meelitab ligi turiste ja suvitajaid juba sajandeid. Järve ümbrus on ka kuulus oma rikkaliku ajaloo ja kultuuripärandi poolest.

Turism

Como järv

Como järv on ajalooliselt olnud rikaste ja kuulsate puhkuse paik, kus näeb uhkeid villasid ka tänapäeval. Turistidele on järve ääres palju tegevusi ja vaatamisväärsusi.

Menaggio

Menaggio on üks Como järve populaarsemaid linnu, kus on palju restorane, hotelle ja kaupluseid. Menaggio on suurepärane koht, kus nautida järve vaateid, samuti on võimalik teha erinevaid veespordialasid.

Bellagio

Bellagio on väike linn Como järve ääres, mis on tuntud oma kauni vanalinna ja restoranide poolest. Bellagio on ka populaarne koht, kus saab nautida järve vaateid ja teha erinevaid veespordialasid.

Laevatatav

Como järv on laevatatav ning laevareis on suurepärane võimalus nautida järve ilu. Laevareisil on võimalik külastada erinevaid linnu ja saari, nagu näiteks Isola Comacina ja Tremezzino.

Isola Comacina

Isola Comacina on saar Como järves, mis on tuntud oma ajalooliste vaatamisväärsuste poolest. Saarel on muuseum ja palju restorane, kus saab nautida traditsioonilist Itaalia toitu.

Tremezzino

Tremezzino on väike linn Como järve ääres, kus on palju kauneid aedu ja parki. Tremezzinos asub ka Villa Carlotta, mis on tuntud oma kaunite aedade ja kunstikogu poolest.

Colico

Colico on Como järve põhjapoolseim linn, kus on palju võimalusi veespordialade harrastamiseks. Colicos asub ka Forte di Fuentes, mis on ajalooline kindlus.

Varenna

Varenna on kaunis linn Como järve idakaldal, kus on palju restorane ja hotelle. Varenna on tuntud oma kauni vanalinna ja Villa Monastero poolest, mis on tuntud oma kaunite aedade poolest.

Kohalik elu

Como järv

Como järv asub Põhja-Itaalias Alpide lõunajalamil ning on üks populaarsemaid suvituskohti kogu Itaalias. Kohalik elu on siin rahulik ja hubane ning turistidele pakutakse mitmesuguseid teenuseid.

Teenindus

Kohalik teenindus on kõrge kvaliteediga ning vastab rahvusvahelistele standarditele. Hotellid ja restoranid pakuvad külalistele sõbralikku teenindust ning mitmekesist menüüd. Kui soovite broneerida hotelli või restorani, siis võite kasutada populaarseid veebilehti nagu Booking.com.

Hotellid

Como järve ääres asub mitmeid hotelle, mis sobivad erinevatele eelistustele ja eelarvetele. Näiteks võib mainida Grand Hotel Tremezzo, mis asub järve kaldal ning pakub luksuslikku majutust. Samuti on võimalik leida soodsamaid hotelle, näiteks Villa Cipressi, mis asub Varenna linnas.

Restoranid

Como järve ääres on palju restorane, kus saab nautida traditsioonilist Itaalia kööki. Näiteks võib mainida restorani Il Gatto Nero, mis asub Cernobbio linnas ning pakub suurepärast mereande. Samuti on võimalik leida restorane, kus pakutakse ka rahvusvahelist kööki, näiteks restoranis Mistral, mis asub Bellagio linnas.

Kui soovite nautida suurepärast Itaalia kööki, siis võite külastada ka Milano vanalinna, mis asub umbes tunni kaugusel Como järvest. Seal leidub palju restorane, mis pakuvad maitsvaid roogasid ning unustamatuid maitseelamusi.

Kokkuvõttes on Como järv üks parimaid suvituskohti Itaalias ning kohalik elu on siin rahulik ja hubane. Kohalik teenindus vastab rahvusvahelistele standarditele ning hotellid ja restoranid pakuvad mitmekesist valikut.

Teised järved

Como järv

Como järv on üks Põhja-Itaalia kuulsamaid järvi, kuid piirkonnas on veel mitmeid teisi järvi, mis pakuvad samuti suurepärast suvepuhkust. Siin on mõned neist:

Maggiore järv

Maggiore järv (itaalia keeles Lago Maggiore) asub Como järvest pisut edelas. See on Itaalia suuruselt teine järv ning ulatub ka Šveitsi ja Prantsusmaa piiridele. Maggiore järv on tuntud oma kaunite saarte poolest, mille hulka kuuluvad Isola Bella, Isola Madre ja Isola dei Pescatori. Järve ümbruses on mitmeid kauneid linnu, näiteks Stresa, Verbania ja Luino. Maggiore järv on suurepärane koht veespordi harrastamiseks ning selle kalarikkus meelitab ligi ka kalamehi.

Lecco järv

Lecco järv (itaalia keeles Lago di Lecco) asub Como järvest lõuna pool. See on väiksem kui Como järv ja selle ümbruses on vähem turiste, kuid see muudab selle võluvamaks. Lecco järv on tuntud oma kaunite vaadete poolest, mida ümbritsevad mäed ja künkad. Järve ääres on mitmeid kauneid linnu, näiteks Bellagio, Varenna ja Lecco ise. Lecco järv on suurepärane koht matkamiseks, rattasõiduks ja looduse nautimiseks.

Categorized in: