Itaalia vaatamisväärsused on maaliliste maastike, rikkaliku ajaloo ja kultuuripärandiga , mis pakub külastajatele mitmeid unustamatuid elamusi. Siin on mõned kohad, mida peaksid kindlasti külastama oma järgmisel reisil Itaalias.

Booking.com

Capri saar

Capri saar on üks Itaalia kõige ilusamaid ja kuulsamaid sihtkohti. Asudes Napoli lahes, meelitab see külastajaid oma kauni looduse, luksuslike villade ja suurepäraste vaadetega. Capri saare peamised vaatamisväärsused hõlmavad kuulsat sinist koobast, mille vesi särab erksiniseks, samuti Giardini di Augusto aedu, mis pakuvad suurepäraseid vaateid merele ja kuulsale Faraglioni kaljule.

Cinque Terre

Cinque Terre on Itaalia rannikul asuvate viie võluva kaluriküla kogumik. Need väikesed külad – Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola ja Riomaggiore – on tuntud oma värviliste majade, kaunite randade ja maaliliste vaadete poolest. Külastajad saavad nautida matkamist mereäärsetel radadel, avastada kohalikku kultuuri ja nautida maitsvaid mereande.

Sassi di Matera

Sassi di Matera on UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud iidne koobaslinn Itaalias, mis asub Basiilikata piirkonnas. Need kivist koopad, millest mõned pärinevad 9. sajandist eKr, moodustavad ainulaadse arhitektuurilise kompleksi. Külastajad saavad jalutada kitsastel tänavatel, külastada koobaskirikuid ja nautida suurepäraseid vaateid üle linna.

itaalia vaatamisväärsused

Milano Toomkirik

Milano toomkirik, tuntud ka kui Duomo di Milano, on üks maailma suurimaid gooti stiilis kirikuid. See imposantne ehitus on Milanosse külastajate peamine sihtpunkt. Toomkiriku katusele ronimine pakub suurepäraseid vaateid linnale ning kiriku sisemus on kaunistatud uhke kunstiga, sealhulgas kuulsa maaliga “Viimne õhtusöömaaeg” Leonardo da Vinci käe all.

Napoli

Napoli on elav ja energiline linn, mida iseloomustavad kitsad tänavad, elav muusika, suurepärane toit ja rikkalik kultuuripärand. Külastajad saavad nautida Napoli kuulsat pitsat, jalutada läbi ajaloolise vanalinna, külastada rikkalikult kaunistatud kirikuid ja avastada Napoli kunstimuuseumide aardeid.

Rooma

Rooma, Itaalia pealinn, on täis ajalugu, arhitektuuri ja kultuuripärandit. Selle kuulsaim vaatamisväärsus on Colosseum, mis on iidne amfiteater ja rooma impeeriumi sümbol. Külastajad saavad imetleda ka Pantheoni, mis on rooma tempel, mis on tuntud oma silmapaistva kuppelkatuse poolest. Roomas on ka Vatikani linnriik, kus asub kuulus Püha Peetruse basiilika ja Sixtuse kabel, kus paiknevad Michelangelo kuulsad freskod.

Amalfi rannik

Amalfi rannik on Itaalia lõunaosas asuv mereäärne piirkond, mis pakub kauneid vaateid ja võluvaid linnu. Külastajad saavad nautida maalilisi kaljudega kaetud rannajooneid, jalutada värvilistes linnades nagu Amalfi ja Positano ning imetleda vaateid merele ja mägedele.

Pisa torn

Pisa torn on üks maailma kuulsamaid arhitektuurilisi vaatamisväärsusi. See viltu kaldu olev kellatorn asub Pisas ja on osa Piazza dei Miracoli kompleksist. Külastajad saavad ronida torni tippu, et nautida suurepäraseid vaateid linnale ja näha, kuidas torni kalde all olevad külastajad pildistavad kuulsat kalduvust.

itaalia vaatamisväärsused

Firenze katedraal

Firenze katedraal ehk Santa Maria del Fiore on üks Itaalia kõige märgilisemaid kirikuid. Selle kuulus kuplikatusega ehitus on Firenze sümboliks. Külastajad saavad imetleda katedraali väljastpoolt selle muljetavaldavat arhitektuuri ja sisemuses asuvat ilusat sisekujundust, sealhulgas Brunelleschi kuplit ja Giotto kellatorni.

San Gimignano

San Gimignano on keskaegne linn Toscanas, mida tuntakse oma kõrgete tornide poolest. Linna siluetti iseloomustavad 14 säilinud torni, mis kunagi kuulusid jõukatele kaupmeestele ja aadlikele. Külastajad saavad jalutada läbi ajaloolise kesklinna, külastada muuseume ja nautida San Gimignano uhket atmosfääri.

Uffizi galerii

Uffizi galerii asub Firenzes ning on üks maailma kuulsamaid kunstimuuseume. Seal saab näha suurepärast kunstikogu, mis sisaldab teoseid nagu Botticelli “Sünnitus Venus” ja Michelangelo “Tondo Doni”. Galerii külastamine on võimalus sukelduda Itaalia kunsti ja kultuuri rikkalikku ajalukku.

Vesuuvi vulkaan

Vesuuvi vulkaan on kuulus oma ajaloolise purse poolest, mis hävitas Pompei ja Herculaneumi linnad aastal 79 pKr. Külastajad saavad ronida vulkaani kraatrini ja imetleda panoraamvaateid ümbritsesevale maastikule. Vesuuvi vulkaan on endiselt aktiivne ning külastajad saavad õppida selle vulkaani mõjust piirkonnale ning vulkaanilise tegevuse tagajärgedest.

Pompei

Pompei on iidne rooma linn, mis oli Vesuuvi purse tagajärjel maetud vulkaanilise tuha alla. Tänapäeval on Pompei oluline arheoloogiline ala, kus saab näha hästi säilinud rooma ehitisi, tänavavõrke, amfiteatreid ja isegi inimesi, kelle kehad on tuhka kivistunud. See on suurepärane võimalus astuda ajas tagasi ja kogeda rooma tsivilisatsiooni elavat ajalugu.

Veneetsia kanalid

Veneetsia on tuntud oma kaunite kanalite poolest, mis kulgevad läbi linna nagu veeteed. Külastajad saavad sõita gondliga mööda kanaleid, nautida romantilist atmosfääri ja imetleda Veneetsia unikaalset arhitektuuri. Lisaks võib külastada ka kuulsat Piazza San Marco väljakut, kus asub St. Markuse basiilika ja Doge’i palee.

itaalia vaatamisväärsused

Como järv

Como järv on üks Itaalia kõige ilusamaid järvi, mis asub Alpide jalamil. See on populaarne puhkepiirkond, kus saab nautida kaunist loodust, sõita paadiga järvel, külastada võluvaid linnu nagu Como ja Bellagio ning imetleda Alpide panoraamvaateid.

Vatikan

Vatikan on maailma kõige väiksem iseseisev riik ja paavsti residents. See on tähtis religioosne ja kultuuriline keskus, kus asub Püha Peetruse basiilika, Sixtuse kabel ja Vatikani muuseumid. Külastajad saavad imetleda Michelangelo “Laatsaret”, Raffaello freskosid ja paljusid teisi kunstiteoseid, mis on kogutud Vatikani rikkalikku kollektsiooni.

Pantheon

Pantheon on antiikne rooma tempel, mis on üks parimaid säilinud rooma ehitisi maailmas. Sellel on muljetavaldav kuplilaadne struktuur ja see on pühendatud mitmele jumalusele. Külastajad saavad imetleda selle arhitektuuri ilu ja sisemuses asuvat kuulsat päikesekiirte efekti, mis loob põneva atmosfääri.

Rooma foorum

Rooma foorum on ajalooline keskus, kus toimusid antiikaja rooma poliitilised, juriidilised ja religioossed sündmused. See on täis varemeid ja rooma arhitektuuri jääke, sealhulgas Tempel Romulusele, Saturnuse templile ja Tituse kaarele. Külastajad saavad jalutada läbi foorumi varemete ning kujutada ette selle kunagist tähtsust ja elavat tegevust.

Itaalia vaatamisväärsused pakuvad lõputuid avastamisrõõme. Olgu see ajalooline arhitektuur, imelised maastikud või kultuuriline mitmekesisus, Itaalias on midagi igaühele. Seega, kui planeerid oma järgmist reisi, võiks Itaalia olla üks suurepärane sihtkoht, kus avastada kõiki neid kauneid paiku.

Categorized in: