Kiviktaimla rajamine on suurepärane võimalus lisada oma aeda kaunist ja mitmekesist detaili. Lisaks sellele, et kiviktaimla pakub silmailu, on see ka praktiline lahendus, mis võimaldab kasvatada erinevaid taimi. Kuidas aga alustada kiviktaimla rajamisega? Selles artiklis anname praktilisi nõuandeid, kuidas kiviktaimla rajamine korda saata ning samuti ka selle hooldamiseks.

Kiviktaimla planeerimine

Enne kiviktaimla rajamist on oluline planeerida ning määrata kindlaks, kus täpsemalt kiviktaimla paiknema hakkab. Soovitame valida koha, mis saab vähemalt 6 tundi päikesevalgust päevas. Samuti on oluline veenduda, et kohal ei oleks seisvat vett ning et mulladrenaaž oleks korralikult paigaldatud. Kui kiviktaimla on suur, siis on hea mõte paigutada erinevad taimerühmad eraldi kiviktaimlasse, et tagada erinevate taime liikide parem kasvamine.

kiviktaimla rajamine

Kiviktaimla disain

Kiviktaimla rajamisel on oluline disain, mis sobiks üldise aia stiiliga. Kivide valikul on soovitav eelistada kohalikke looduslikke kive, mis sobituksid aia üldise stiiliga. Kui soovitakse lisada kiviktaimlasse veelgi rohkem värvi, siis võib kaaluda ka erinevate lillepeenarde lisamist. Samuti on oluline mõelda taime liigile, mida kiviktaimlas kasvatada soovitakse, ning valida õige suurusega kivid vastavalt sellele, millised taimed sinna istutatakse.

Kiviktaimla rajamine

Enne kiviktaimla rajamist on oluline veenduda, et kõik vajalikud materjalid ja tööriistad oleksid olemas. Kiviktaimla rajamiseks on vaja järgmisi materjale: kive, liiva, mullasegu, drenaažikive, umbrohutõket ja taimi. Esimeseks sammuks on kivide paigaldamine, mida tuleks teha nii, et kivid paikneksid kindlalt ning stabiilselt. Seejärel tuleks paigaldada drenaažikivid, mis tagaksid, et vesi ei jääks seisama kiviktaimla pinnasesse. Seejärel tuleks paigaldada umbrohutõke, mis hoiaks ära soovimatute umbrohtude kasvamise.

Valige õige koht

Kiviktaimla rajamiseks peate leidma õige koha, mis on päikese käes vähemalt 6 tundi päevas ja kus on piisavalt drenaaži. Parim koht on kalduvus lõuna poole, kus päike paistab kogu päeva ja maa saab soojaks. Samuti on oluline valida koht, kus on piisavalt ruumi kiviktaimla jaoks, kuna see võib olla suur ja lai struktuur, mis vajab piisavalt ruumi. Samuti veenduge, et koht oleks ligipääsetav ja et teil oleks selle korrashoiuks piisavalt ruumi.

Valige sobivad kivid

Kiviktaimla ehitamiseks peate valima sobivad kivid, mis sobivad hästi taimede jaoks ning millel on piisavalt tugevus. Kivid peaksid olema piisavalt suured, et need ei liiguks ega vajuks ümber ning samas piisavalt väikesed, et saaksite neid käsitsi liigutada ja paigaldada. Lisaks on oluline valida kivid, mis sobivad teie aia disaini ja stiiliga. Kui soovite looduslikumat välimust, valige looduslikud kivid, kuid kui soovite modernset ja stiilset väljanägemist, siis võiksite valida töödeldud kivid.

kiviktaimla rajamine

Planeerige oma kiviktaimla

Enne kiviktaimla rajamist on oluline planeerida, millised taimed sinna istutada. Valige taimed, mis sobivad kiviktaimla tingimustega, sealhulgas päikesepaiste ja kuivendamine. Samuti on oluline mõelda taimede värvile ja kõrgusele ning nende paigutusele kivide vahel. Veenduge, et kõik taimed saaksid piisavalt päikest ja ruumi ning et need sobiksid omavahel kokku.

Kokkuvõte

Kiviktaimla rajamine on suurepärane viis kaunite kiviktaimlate loomiseks. Kiviktaimla on aed, kus taimi kasvatatakse kivide vahel, luues erilise ja huvitava aia. Kiviktaimlad võivad olla väikesed või suured ning sobivad hästi kiviste või nõlvakutele aladele, kus traditsioonilise aia rajamine võib olla keeruline.

Categorized in: