Õunapuu on üks populaarsemaid viljapuid, mida saab istutada aeda. Õunapuu istutamine võib tunduda keeruline, kuid õige istutamismeetodi ja korraliku hooldusega saab aias nautida maitsvaid õunu.

Selles artiklis anname juhiseid õunapuu istutamiseks ja hooldamiseks, et aidata teil kasvatada tugevat ja tervislikku õunapuud.

Vali sobiv istutuskoht

Õunapuu istutamiseks on vaja valida sobiv koht, kus oleks piisavalt päikesevalgust ja hea õhuringlus. Istutuskoht peaks olema hästi kuivendatud, et vältida puu juurte mädanemist. Samuti tuleks vältida liiga tugevat tuult, mis võib puu kahjustada.

Valmistage ette istutusauk

Istutusaugu suurus sõltub puu suurusest. Tavaliselt peaks istutusauk olema umbes kaks korda suurem kui puu juurepall. Enne istutamist tuleb muld korralikult ette valmistada, segades sellesse komposti või muid orgaanilisi väetisi.

Õunapuu istutamine

Istuta õunapuu

Enne istutamist tuleks puu juured korralikult läbi loputada ja lõigata ära kahjustatud või mädanenud juured. Seejärel tuleb puu asetada istutusauku nii, et juurepall oleks umbes 5-10 cm mullakihi all.

Hoolda õunapuud

Õunapuu vajab korrapärast hooldust, et tagada hea kasv ja rikkalik saak. Regulaarne kastmine on oluline eriti esimesel aastal pärast istutamist. Samuti tuleks puu ümbrus umbrohust puhtana hoida ja vajadusel kasutada taimekaitsevahendeid kahjurite ja haiguste ennetamiseks.

Lõika õunapuu korralikult

Õunapuu tuleb lõigata korralikult, et tagada selle tervislik kasv. Eemalda kõik kahjustatud või kuivanud oksad ning lõika tagasi noorendamiseks. Õunapuu lõikamine tuleks läbi viia enne kasvuperioodi algust, kevadiste aiatööde käigus.

Õunapuu istutamine

Kokkuvõtteks

Õunapuu istutamine võib tunduda keeruline, kuid järgides neid praktilisi juhiseid ja nõuandeid, saate oma aeda kauni ja viljaka puu.

Categorized in: