Korfu saar – ilu ja ajaloo pärl Kreeka saarestikus

Korfu saar on imekaunis saar Kreeka saarestikus, mida tuntakse ka Korfuna või Kerkyra nime all. See on üks kuuest Joonia saarest, mis asuvad Aadria mere ja Joonia mere vahel.

Korfu saarel on väga rikas ajalugu, mille jälgi on võimalik tänapäevalgi avastada. Saarele on jätnud jälje nii Vana-Kreeka, Rooma kui ka Veneetsia kultuur. Lisaks on Korfu olnud inspiratsiooniallikaks paljudele tuntud kunstnikele, kirjanikele ja muusikutele.

korfu saar
Booking.com

Korfu loodus

Korfu saar on väga mitmekesise loodusega, kus võib näha nii kauneid rannikuid kui ka mägiseid alasid. Saar on kaetud tihe metsaga ja paljudes kohtades kasvavad oliivid ja tsitruselised. Korfut ümbritsev meri on kristallselge ja imeliste mereelukatega.

Korfu ajalugu

Korfu saare ajalugu ulatub tagasi Vana-Kreeka aega. Korfu linn, mis asub saare idarannikul, on üks vanimaid linnu Kreekas. Tänu oma strateegilisele asukohale on Korfu olnud oluline kaubandus- ja sõjaline keskus.

Korfu saare ajalugu on mõjutanud ka Rooma impeerium, kes rajas saarele kaasaegse infrastruktuuri, nagu veevarustussüsteemid, sillad ja teed.

Hiljem sai Korfu osaks Veneetsia vabariigist, mis valitses saart 14. sajandist kuni 18. sajandi lõpuni. Veneetsia ajal rajati saarele suurepärased kindlused, mis on tänapäeval vaatamisväärsused.

Korfu kultuur

Korfu saar on olnud inspiratsiooniallikaks paljudele kunstnikele, kirjanikele ja muusikutele. Korfu linna vanalinn, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse, on suurepärane näide Veneetsia arhitektuurist ja kunstist.

Korfu on ka kuulus oma rahvatantsude ja muusika poolest, mis kajastavad saare erinevaid kultuurimõjusid. Tänapäeval korraldatakse saarel regulaarselt kontserte ja festivale, kus saab nautida nii traditsioonilist kui ka kaasaegset muusikat.

Korfu turism

Korfu saar on tuntud oma ilusa looduse, rikkaliku ajaloo ja kultuuri ning suurepäraste randade poolest. Saarel on palju erinevaid majutusvõimalusi, alates luksuslikest hotellidest kuni tagasihoidlike külalistemajadeni. Korfu sobib ideaalselt nii romantiliseks puhkuseks kahekesi kui ka aktiivseks perepuhkuseks.

Saarele saab lennata paljudest Euroopa linnadest ja lennujaam asub vaid 3 km kaugusel pealinnast Korfu linnast. Korfu linn on tõeline pärl, kus saab jalutada kitsastel tänavatel, nautida kauneid vaateid merele ja külastada mitmeid ajaloolisi vaatamisväärsusi. Samuti on Korfu linn tuntud oma rikkaliku ööelu poolest, kus saab nautida head muusikat ja maitsvaid kokteile.

Korfu saarel on ka palju erinevaid randu, alates kitsastest kiviklibustest randadest kuni laiade liivarandadeni. Kõige kuulsam rand on Paleokastritsa, mis koosneb mitmest lahesopist ja kristallselgest veest. Randadele saab rentida päikesevarje ja lamamistoole ning saab ka nautida erinevaid veespordialasid.

Lisaks randadele ja ajaloolistele vaatamisväärsustele on Korfu saarel palju erinevaid tegevusi ja atraktsioone. Näiteks saab külastada Achilleion paleed, mis on tuntud oma ilusate aedadega ja kaunite vaadetega merele. Samuti saab külastada Corfu Aqua Parki, kus on palju erinevaid basseine ja veetorusid, et kogeda adrenaliinilaksu.

korfu saar

Kokkuvõte

Korfu saar on imekaunis paik Kreeka saarestikus, mille rikkalik ajalugu ja ilus loodus pakuvad külastajatele palju avastamisrõõmu. Saarel on palju erinevaid majutusvõimalusi ja randu ning mitmeid ajaloolisi vaatamisväärsusi ja tegevusi, et kogeda unustamatut puhkust. Kui otsid romantilist kohta kahekesi või aktiivset perepuhkust, siis on Korfu saar kindlasti üks parimaid valikuid.

Categorized in: