Külmkapp on iga kodu lahutamatu osa ning seda kasutatakse igapäevaselt toiduainete hoidmiseks ja säilitamiseks. Kuid sageli unustatakse, et külmkapp vajab ka regulaarset puhastamist, et tagada selle nõuetekohane toimimine ning hoida toiduained ohutud tarbida. Käesoleval artiklis räägime, miks on külmkapi puhastamine oluline osa igapäevastest tegevustest.

Külmkapi puhastamise sagedus sõltub suuresti selle kasutamisest. Kui külmkappi kasutatakse igapäevaselt, siis soovitatakse seda puhastada vähemalt kord kuus. Kui külmkappi kasutatakse harvemini, siis piisab selle puhastamisest umbes kord kvartalis.

külmkapi puhastamine

Tühjenda külmkapp

Enne puhastamist tuleb külmkapp tühjendada kõikidest toiduainetest. Kui sul on võimalik, siis võid toiduained ajutiselt paigutada teise külmkappi või jahutuskasti. Kui see pole võimalik, siis pane toiduained ajutiselt külma kohta, näiteks rõdule või terrassile. Eestimaa talv, kevad ja sügis on külmkapi puhastamiseks ideaalsed aastaajad, sest siis ei lähe toit raisku.

Eemalda riiulid ja sahtlid

Enne külmkapi puhastamist tuleb eemaldada kõik riiulid ja sahtlid. Nii on võimalik külmkappi puhastada tõhusamalt ning vältida riiulite ja sahtlite kahjustamist. Kui riiulitel ja sahtlitel on toidujääke, siis loputa neid sooja veega ja nõudepesuvahendiga.

Puhasta külmkapp

Külmkapi puhastamiseks võid kasutada spetsiaalset külmkapi puhastusvahendit või koduseid vahendeid nagu soodat, sidrunit ja äädikat. Külmkapi puhastamisel tuleb tähelepanu pöörata ka uksetihenditele, mis kipuvad mustaks minema ja võivad kaasa tuua ebameeldiva lõhna.

Puhasta ja kuivata riiulid ja sahtlid

Enne riiulite ja sahtlite tagasipaigutamist tuleb need korralikult puhastada ja kuivatada. Kui riiulitel ja sahtlitel on veel niiskust, siis võib see põhjustada hallituse ja bakterite teket.

külmkapi puhastamine

Pane toiduained tagasi külmkappi

Kui külmkapp on puhastatud ja riiulid ning sahtlid tagasi paigutatud, siis võid toiduained tagasi külmkappi panna. Enne toiduainete tagasipaigutamist tuleb need kindlasti kontrollida ning vajadusel utiliseerida, kui säilivusaeg on ületatud.

Kokkuvõtteks

Väga hea, et otsustasid puhastada oma külmkappi! Külmkapi puhastamine on väga oluline, et tagada toidu ohutus ja pikendada külmkapi kasutusiga. Sest puhastamata külmkapp võib kiiresti luua olukorra, kus olemasolev külmkapp vajab remonti või hoopiski uue ostmist. Külmkapi korrapärane puhastamine eemaldab toidujäägid, bakterid ja ebameeldiva lõhna, et tagada kõikide toiduainete värskus ja säilivus.

Categorized in: