Diivan on oluline mööbliese igas kodus, kuid sageli kipub see koguma mustust ja plekke. Diivanite puhastus on aeganõudev ja vaevarikas protsess, kuid see on hädavajalik, et tagada diivani pikaealisus ja esteetiline välimus. Selles artiklis räägime üksikasjalikult diivanite puhastamisest ja jagame kasulikke näpunäiteid, kuidas seda kodus ise teha.

Esialgne ettevalmistus

Enne diivani puhastamist on oluline teha esialgne ettevalmistus. Eemaldage diivanilt kõik padjad ja visuaalselt hinnake diivani seisukorda. Kui diivan on väga määrdunud, on soovitatav kasutada diivani puhastamiseks professionaalset teenust.

diivanite puhastus

Tolmuimeja kasutamine

Kui diivan on visuaalselt puhas, kasutage tolmuimejat, et eemaldada diivanilt tolmu ja kõik suuremad mustuseosakesed. Kasutage mööbliotsikut, et puhastada diivani kõik nurkadest ja käetoest.

Plekkide eemaldamine

Diivani plekkide eemaldamiseks kasutage spetsiaalset plekieemaldusvahendit. Enne kasutamist testige toodet väikesel ja märkamatul alal, et veenduda, et see ei kahjusta diivani kangast. Kandke plekieemaldusvahendit määrdunud alale ja laske sellel toimida vastavalt tootja juhistele. Seejärel eemaldage plekk niiske lapiga ja laske diivanil kuivada.

Sügavpuhastus

Kui diivan on väga määrdunud, on soovitatav teha sügavpuhastus. Selleks võite kasutada diivanipesumasinat või kasutage tekstiilipesuri rent Tartu teenust. Enne pesemist eemaldage kõik padjad ja kate ning puhastage diivan tolmuimejaga. Kasutage tekstiilipesuri rent vastavalt tootja juhistele ja laske diivanil enne katte pealepanemist täielikult kuivada.

diivanite puhastus

Regulaarne hooldus

Diivani regulaarne hooldamine aitab vältida suuremaid probleeme tulevikus. Diivanite puhastus võiks ette võtta vähemalt korra kuus tolmuimejaga ja kasutage vajadusel plekieemaldusvahendit. Vältige diivani kuivatamist otse päikese käes ja hoidke seda võimalikult eemal niiskusest.

Kokkuvõtteks

Diivanid on meie kodudes üks olulisemaid mööbliesemeid ning kuna need on igapäevase kasutuse all, siis koguvad nad aja jooksul tolmu, mustust, plekke ja ebameeldivaid lõhnu. Seega on oluline hoolitseda oma diivani eest, et säilitada selle välimus ja pikendada selle eluiga.

Categorized in: