Lasanje on Itaalia päritolu pastaroog, mis on levinud üle maailma. See koosneb lasanjeplaatidest, hakklihakastmest, juustust ja tomatikastmest. Lasanjeplaadid on spetsiaalsed laiad pastalehed, mis on spetsiaalselt ette nähtud lasanje valmistamiseks. Neid võib osta poest valmis või ise teha.

Lasanje on populaarne roog, mis sobib suurepäraselt nii igapäevaseks toiduks kui ka pidulikeks sündmusteks. Itaalia-stiilis lasanje on üks tuntumaid ja armastatumaid lasanje retsepte, mis sisaldab tavaliselt hakkliha, ricotta juustu, lasanjeplaate ja tomatikastet. Kuid lasanje võib valmistada ka teiste täidistega, nagu näiteks seene- või köögiviljatäidisega.

Lasanje on suurepärane valik neile, kes armastavad pastat ja juustu. See on maitsev, rikkalik ja täitev roog, mis sobib suurepäraselt külmemateks kuudeks. Lasanje on ka suurepärane võimalus kasutada ära järelejäänud hakkliha või köögivilju.

Lasanje retsept

Koostisosad

Lasanje retsepti jaoks on vaja järgmisi koostisosi:

KoostisosaKogus
Lasanjeplaadid12 tk
Sool1 tl
Vesi4 l
Muna1 tk
Riivitud mozzarella juust2 tassi
Riivitud parmesani juust1 tass
Ricotta juust450 g
Hakkliha (veise- või sealiha)450 g
Sibul1 tk
Küüslauk2 küünt
Tomatipasta2 spl
Suhkur1 tl
Petersell2 spl
Must pipar1 tl
Piim1 tass
Keedukink (valikuline)200 g
Soolmaitse järgi
Muskaatpähkelnäpuotsatäis
Nisujahu2 spl
Oliiviõli2 spl
Vegeta (valikuline)maitse järgi

Juhised

  1. Kuumuta ahi 190 kraadini.
  2. Keeda soolaga maitsestatud vees lasanjeplaate vastavalt pakendil olevale juhendile. Loputa külma veega ja tõsta kuivama.
  3. Sega ricotta juust, muna, 1 tass riivitud mozzarella juustu, 1/2 tass riivitud parmesani juustu, sool ja must pipar.
  4. Prae hakkliha, sibul ja küüslauk läbi. Lisa tomatipasta, suhkur, petersell, must pipar ja vajadusel vegeta. Hauta tasasel tulel umbes 15 minutit.
  5. Kui soovid, lisa hakklihasegule tükeldatud keedukink.
  6. Valmista béchamel kaste: Sulata potis või, lisa jahu ja sega kuni saad ühtlase segu. Lisa piim ja sega, kuni saad ühtlase kastme. Keeda tasasel tulel umbes 2 minutit. Lisa näpuotsatäis muskaatpähklit ja soola.
  7. Määri lasanjevormi põhi õliga. Pane vormi üks kiht lasanjeplaate. Seejärel pane peale hakklihasegu, béchamel kaste ja ricotta segu. Jätka kihtidega, kuni koostisosad on otsas. Viimaseks kihiks peaks jääma béchamel kaste.
  8. Puista peale riivitud mozzarella ja parmesani juustu.
  9. Küpseta lasanjet eelsoojendatud ahjus umbes 35-40 minutit, kuni juust on sulanud ja kuldpruuniks muutunud.
  10. Lase lasanjel enne serveerimist paar minutit jahtuda. Puista peale hakitud peterselli.

Kuidas küpsetada lasanjet

Lasanje

Küpsetamise etapid

Lasanje küpsetamine võib tunduda keeruline, kuid tegelikult on see üsna lihtne. Kõigepealt tuleb ahi eelsoojendada 180-200 kraadini. Seejärel valmistatakse ette lasanjeplaadid vastavalt pakendil olevatele juhistele. Mõned lasanjeplaadid vajavad etteküpsetamist enne lasanje kihtimist, samas kui teised ei vaja seda.

Kui lasanjeplaadid on valmis, tuleb valmistada lasanje täidis. See võib olla hakklihaga, köögiviljade või juustuga. Täidise valmistamisel tuleks jälgida retsepti juhiseid ja maitse-eelistusi. Kui täidis on valmis, tuleb valmistada juustukaste. Juustukaste on oluline osa lasanjest, kuna see annab lasanjele mõnusa kreemja maitse.

Kui kõik komponendid on valmis, on aeg lasanje kihtida. Lasanje kihtimine on lihtne, kuid oluline protsess. Lasanje kihtimiseks tuleb kasutada lasanjevormi või ahjuvormi. Kui lasanjevormi ei ole, siis võib kasutada ka tavalist ahjuvormi. Lasanjevormi või ahjuvormi põhja tuleb kõigepealt panna kiht lasanjeplaate. Seejärel lisatakse täidis ja juustukaste. Lasanjeplaadid, täidis ja juustukaste tuleb kordamööda kihtida, kuni kõik komponendid on otsas. Viimaseks kihiks tuleks jätta juustukaste.

Lasanje kihtimine

Lasanje kihtimine on oluline, et lasanje oleks ühtlane ja maitsev. Kui lasanje kihid ei ole ühtlased, võib see mõjutada lasanje maitset ja tekstuuri. Kui lasanjeplaadid kipuvad kokku kleepuma, võib neid määrida õliga või võiga. See aitab lasanjeplaate eraldada ja vältida nende kleepumist. Kui lasanje on kihtidega valmis, tuleb see panna eelsoojendatud ahju ja küpsetada vastavalt retsepti juhistele. Lasanje on valmis, kui see on kuldpruun ja mullitav.

Lasanje kõrvalroogade ideed

Lasanje on maitsev ja rahuldav roog, kuid see võib olla üsna rikkalik ja tugev maitsega. Seetõttu on hea mõte serveerida seda koos mõne kerge kõrvalroaga. Siin on mõned ideed, mida proovida:

Arugula-Fennel salat

Arugula-fennel salat on suurepärane värskendav kõrvalroog lasanjele. See salat on valmistatud värskest arugulast ja fennelist ning on kerge ja maitsev. Salatile võib lisada ka mõned röstitud pähklid või seemned, et anda sellele veidi krõmpsu.

Küüslaugusõlmed

Küüslaugusõlmed on lihtne ja maitsv kõrvalroog lasanjele. Need on valmistatud tainast, mida on maitsestatud küüslaugu ja ürtidega ning küpsetatud ahjus. Küüslaugusõlmed sobivad suurepäraselt lasanje kõrvale, kuna need on kerged ja krõbedad ning neil on mõnus küüslaugune maitse.

Lasanje

Lihtsad kõrvalroad lasanjele

Kui soovite midagi veelgi lihtsamat, võite proovida serveerida lasanjet koos mõne lihtsa kõrvalroaga, näiteks hautatud köögiviljadega või marineeritud oliividega. Need kõrvalroad on kiiresti valmistatavad ja sobivad hästi lasanje rikkaliku maitsega.

Üldiselt on lasanje kõrvalroogade valimisel oluline meeles pidada, et need peaksid olema kerged ja värskendavad, et tasakaalustada lasanje rikkalikku maitset. Proovige erinevaid kõrvalroogasid, et leida oma lemmikud, mis sobivad kõige paremini teie lasanje juurde.

Categorized in: