Malta on Vahemere piirkonna üks kõige huvitavamaid turismisihtkohti, millel on palju pakkuda nii ajaloo- kui ka kultuurihuvilistele. Malta vaatamisväärsused on mitmekesised ja huvitavad, alates keskaegsetest kindlustest ja kirikutest kuni iidsete templite ja arheoloogiliste aladeni. Malta on ka koduks kaunile rannajoonel ja türkiissinisele merele, mis muudab selle ideaalseks puhkusekohaks.

Malta pealinn Valletta on kindlasti üks kõige huvitavamaid paiku, mida külastada. Valletta kindlustused on UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud vaatamisväärsus, mis on üks Malta kõige ikoonilisemaid vaatamisväärsusi. Malta ajalugu on tihedalt seotud Vahemere piirkonna ajalooga ning Valletta kindlustused on suurepärane koht, kus saab õppida Malta minevikust.

Malta on tuntud ka oma iidsete templite poolest, mis on pärit neoliitikumist. Tarxieni templid, mis asuvad Malta saarel, on üks kõige populaarsemaid vaatamisväärsusi, mis meelitab külastajaid üle kogu maailma. Need templid on üks Malta kõige paremini säilinud neoliitilisi kohti, mis on tõeline aare Malta ajaloos.

Malta ülevaade

Malta vaatamisväärsused

Malta on Vahemere piirkonnas asuv saareriik, mis asub Lõuna-Euroopas. Malta on üks väiksemaid riike Euroopas, kuid see ei takista sellel olemast rikka ajaloo ja kultuuriga sihtkohaks.

Malta ajalugu ulatub tagasi üle 7000 aasta. Saarele on jätnud oma jälje erinevad rahvad, sealhulgas foiniiklased, roomlased, araablased, rüütlid, prantslased ja britid. Malta on olnud ka magnetiks erinevatele religioonidele, sealhulgas kristlusele ja islami usule.

Malta on kuulus oma arheoloogiliste vaatamisväärsuste poolest, sealhulgas Mnajdra templid, mis on üks maailma vanimaid vabakujulisi tempelkomplekse. Samuti on Malta tuntud oma keskaegse Malta Ordu kindluse poolest, mis on üks saare kõige külastatavamaid turismiobjekte.

Malta on ka kuulus oma ilusa kunsti ja kultuuri poolest. Saarel on palju muuseume, galeriisid ja teatreid, mis tutvustavad Malta rikkalikku kultuuripärandit. Malta on ka kuulus oma relvade ja sõjavarustuse tootmise poolest, mis on olnud oluline osa saare majandusest juba sajandeid.

Malta on populaarne reisisihtkoht tänu oma kaunile loodusele, ilusatele randadele ja rikkalikule ajaloole. Saarel on palju erinevaid majutusvõimalusi, alates luksuslikest hotellidest kuni taskukohaste hosteliteni. Malta rahaühik on euro ja saarel on palju erinevaid võimalusi raha vahetamiseks.

Kokkuvõttes on Malta rikas kultuuripärandi ja ajaloo poolest ning pakub palju erinevaid vaatamisväärsusi ja tegevusi nii ajaloolise kui ka kaasaegse Malta avastamiseks.

Pealinn ja linnad

Malta vaatamisväärsused

Malta pealinn on Valletta, mis on ka Euroopa Liidu väikseim pealinn nii pindalalt kui ka rahvaarvult. Valletta on võluv linn, mida ümbritsevad linnamüürid ja mis on täis ajaloolisi hooneid ja vaatamisväärsusi. Üks tuntumaid vaatamisväärsusi on St. Johni katedraal, mis on tuntud oma muljetavaldava interjööri ja Caravaggio maalide poolest. Vallettas on palju muuseume, sealhulgas Malta Arheoloogiamuuseum, mis asub endises haiglas, ja Malta sõjamuuseum, mis asub Fort St. Elmos.

Mdina on kindlustatud linn, mis oli Malta algne pealinn. Mdina on tuntud oma kitsaste tänavate ja ajalooliste hoonete poolest. Külastajad saavad külastada katakombe ja Vana-Rooma maja, mis on Mdina lähedal. Malta rüütlite muuseum on samuti Mdina vaatamisväärsuste nimekirjas.

Marsaxlokk on kaluriküla, mis on tuntud oma värviliste paatide poolest. Külastajad saavad nautida mereande ja vaadata kalurite paate. Marsaxlokk on ka koduks St. Peteri kindlusele, mis on tuntud oma muljetavaldava vaatega.

Rabat on Malta saare keskel asuv linn, kus on palju ajaloolisi vaatamisväärsusi. Külastajad saavad külastada St. Pauli katakombe ja St. Pauli kirikut. Rabat on ka koduks Malta kõige kuulsamale vaatamisväärsusele, Mnajdra templile.

Senglea, Cospicua ja Vittoriosa on kolm linna, mida tuntakse ka kui “Kolm linna”. Need kolm linna asuvad Vallettast üle Grand Harbouri ja on tuntud oma ajalooliste kindluste ja muljetavaldava vaatega.

Birkirkara on Malta suuruselt neljas linn, mis asub Vallettast umbes 15-minutilise bussisõidu kaugusel. Birkirkara on tuntud oma ilusate kirikute ja parkide poolest ning on populaarne ostlemiskoht.

Malta bussid on suurepärane viis saare avastamiseks. Busside sõidugraafikud on kättesaadavad kõigis suuremates linnades ja bussid sõidavad peaaegu igasse linna ja vaatamisväärsusse. Malta bussid on väga odavad ja mugavad ning neid saab kasutada ka öösel.

Saared

Malta vaatamisväärsused

Malta on tuntud oma kauni looduse ja saarestiku poolest, mis meelitab enda juurde palju turiste. Saared on ideaalsed kohad, kus nautida päikest, merevaateid, ujuda ja sukelduda. Malta saarestikus on kaks peamist saart – Gozo ja Comino.

Gozo

Gozo on Malta saarestiku teine suurim saar. See on tuntud oma kauni looduse, ranniku ja ajalooliste vaatamisväärsuste poolest. Gozo saarel on palju ajaloolisi kohti, mida tasub külastada, nagu näiteks Victoria kindlus, mis asub saare keskel. Lisaks on saarel ka palju kirikuid ja katedraale, mis on tuntud oma arhitektuuri ja ajaloo poolest.

Gozo saar on ka tuntud oma kaunite randade poolest. Üks populaarsemaid randu on Ramla Bay, mis on tuntud oma kuldse liivaga. Teised populaarsed rannad on Xlendi Bay ja Dwejra Bay, kus asub kuulus kaljulinnak “Azure Window”, mis kahjuks 2017. aastal kokku varises.

Comino

Comino on Malta saarestiku kõige väiksem saar, mis on tuntud oma kauni sinise laguuni poolest. See on ideaalne koht ujumiseks, snorgeldamiseks ja päevitamiseks. Comino saarel on ka palju matkaradasid, mida mööda saab nautida kauneid vaateid ja loodust.

Comino saarel asub ka kuulus Blue Lagoon, mis on tuntud oma kristallselge vee poolest. See on populaarne koht turistide seas ja seal on võimalik rentida päikesevarje ja snorgeldamisvarustust.

Kokkuvõttes on Malta saarestikus palju kauneid saari, mida tasub külastada. Gozo ja Comino on kindlasti kaks kõige populaarsemat saart, kus saab nautida kauneid randu ja loodust.

Kultuur ja ajalugu

Malta vaatamisväärsused on rikka kultuuripärandiga riik, mille ajalugu ulatub tagasi tuhandeid aastaid. Malta on olnud läbi ajaloo strateegiline asukoht Vahemere piirkonnas, mis on teinud sellest olulise kultuuride ristteel. Malta ajalugu on tihedalt seotud arhitektuuri, kunsti, keskaja ja religiooniga.

Arhitektuur

Malta on tuntud oma unikaalse arhitektuuri poolest, mis kajastab saare pikaajalist ajalugu. Malta arhitektuur on segu erinevatest stiilidest, sealhulgas barokk, rooma panteon ja gooti stiil. Malta arhitektuuripärandi hulka kuuluvad kindlustused, varemed, monumendid ja kambrid, mis on kõik kindlustatud UNESCO maailmapärandi nimekirjas.

Kunst

Malta on andnud maailmale mitmeid kuulsaid kunstnikke, sealhulgas Caravaggio, kes elas Malta saarel lühikest aega. Tema kuulsaim töö, “St. Pauli vangistus”, asub Valletta katedraalis. Malta on tuntud ka oma rikkaliku rahvusliku kunsti poolest, mis kajastab saare kultuuripärandit.

Keskaeg

Malta keskaegne ajalugu on tihedalt seotud rüütliordu ajalooga, kes valitses saart enam kui 250 aastat. Rüütliordu ajalugu on jätnud Malta arhitektuuri, kunsti ja kultuuripärandi olulise jälje. Malta keskaegne ajalugu on täis huvitavaid fakte ja lugusid, mis on tänaseni säilinud.

Religioon

Malta on tuntud oma rikkaliku religioosse pärandi poolest, mis kajastab saare pikaajalist ajalugu. Malta vaatamisväärsused on täis kirikuid, kloostreid ja kabelid, mis on olulised kultuuripärandi osad. Malta on ka tuntud oma religioossete festivalide poolest, sealhulgas Suur Reede ja Jumalaema ilmumise festival, mis toimuvad igal aastal.

Vaatamisväärsused ja turism

Malta on üks Euroopa väiksemaid riike, kuid see on täis ajalugu ja kultuuri, mis muudab selle suurepäraseks turismisihtkohaks. Malta vaatamisväärsused pakuvad midagi igale külastajale, alates ajaloolistest muuseumidest ja paleedest kuni kaunite randade ja looduslike vaatamisväärsusteni.

Muuseumid ja paleed

Malta on täis ajalugu ja kultuuri, mis on kajastatud mitmes muuseumis ja palees. Üks kõige populaarsemaid on Lossi Muuseum, mis asub Vallettas. Muuseumis on väljapanekud Malta ajaloost, sealhulgas rüütlikunsti ja sõjanduse kohta.

Teine populaarne muuseum on Malta Meremuuseum, mis asub Vittoriosas. Muuseumis on väljapanekud Malta mereajaloost ja merekultuurist. Külastajad saavad näha erinevaid laevu ja meresõidu seadmeid.

Paleede hulgas on üks kõige populaarsemaid Grandmaster’s Palace, mis asub Vallettas. See oli kunagi rüütlikonna residents, kuid nüüd on seal Malta presidendi residents ja muuseum. Külastajad saavad näha mitmesuguseid kunstiteoseid ja ajaloolisi esemeid.

Rannad ja loodus

Malta vaatamisväärsused on tuntud ka oma kaunite randade ja looduslike vaatamisväärsuste poolest. Üks kõige populaarsemaid randu on Mellieħa, mis on Malta suurim rand. See on ideaalne koht päevitamiseks ja ujumiseks.

Teine populaarne rand on Għadira, mis asub Mellieħa lähedal. See on ideaalne koht perepuhkuseks, kuna seal on palju tegevusi lastele.

Malta on ka tuntud oma looduslike vaatamisväärsuste poolest, sealhulgas Dingli kaljud ja Blue Grotto. Dingli kaljud on Malta kõrgeimad punktid, kust avaneb maaliline vaade merele ja ümbritsevale maastikule. Blue Grotto on looduslik koobas, mis on tuntud oma sinise vee poolest.

Arheoloogilised vaatamisväärsused

Malta on täis arheoloogilisi vaatamisväärsusi, sealhulgas koopad ja kalmed. Üks kõige populaarsemaid on Ħal Saflieni hüpogeum, mis on maailma vanim maapealne tempel. See on suurepärane koht ajaloo huvilistele.

Malta on ka tuntud oma vaatlustornide poolest, mis on ehitatud selleks, et kaitsta saart vaenlaste eest. Üks populaarsemaid on Wignaci vaatlustorn, mis asub Sliemas. See pakub suurepärast vaadet üle Valletta sadama.

Malta vaatamisväärsused on täis ajalugu ja kultuuri ning selle vaatamisväärsused pakuvad midagi igale külastajale. Külastajad saavad nautida kaunist loodust, ajaloolisi muuseume ja paleesid ning arheoloogilisi vaatamisväärsusi. Malta on suurepärane koht kruiisideks ning populaarseks sihtkohaks turistidele üle kogu maailma.

Toit ja joogid

Malta on tuntud oma rikkaliku ja mitmekesise toidukultuuri poolest, mis on mõjutatud nii Itaalia kui ka Põhja-Aafrika köögist. Mereannid on kindlasti üks Malta köögi põhikomponente, kuna saared asuvad Vahemere keskel ja on rikkad kalavarude poolest.

Kui külastate Malta saari, siis kindlasti tasub proovida kohalikke mereande, nagu nt. värsket kalmaari, merekarpe, krevette ja teisi mereande. Malta mereanniroogade hulka kuuluvad ka kalaroad, nagu nt. lampuki, mis on Malta rahvusroog.

Lisaks mereandidele on Malta köögis olulisel kohal ka Itaalia mõju, seega on saartel palju Itaalia restorane, kus pakutakse traditsioonilisi pastaroogasid, nagu nt. pasta carbonara, pasta bolognese jne. Malta köögis on palju ka taimetoitlastele sobivaid roogasid, nagu nt. fenkata (küpsetatud kohalikud köögiviljad), pastizzi (pärmitaignast pirukad) ja hobz biz-zejt (oliiviõliga leib).

Joogivalikus on Malta tuntud oma kohaliku õlle Cisk poolest, mis on valmistatud saarelt pärit linnasest ja on Malta kõige populaarsem õlu. Malta köögi juurde sobib hästi ka kohalik vein, mille hulka kuuluvad valged, punased ja roosad veinid. Malta on tuntud ka oma kohaliku gaseeritud joogi Kinnie poolest, mis on valmistatud mõruapelsinidest ja maitseb kergelt kibedalt.

Transport ja majutus

Malta on väike riik ning seetõttu on liikumine ühest kohast teise suhteliselt lihtne. Kõige populaarsemad transpordivahendid on bussid, taksod ja rendiautod.

Bussid on kõige taskukohasemad ja lihtsamad kasutada. Bussijaamad asuvad kõigis suuremates linnades ja busside sõidugraafikud on üldiselt väga regulaarsed. Bussipiletid on odavad ja neid saab osta bussijaamadest, kioskitest või bussijuhi käest.

Kui soovite liikuda kiiremini ja mugavamalt, siis taksod on hea valik. Taksojuhid on Malta kogenud ja tunnevad linna hästi. Taksode hinnad on mõistlikud ja neid saab tellida hotellidest või tänavalt.

Malta hotellid on erineva hinnaklassiga ning neid leidub igas piirkonnas. Enamik hotelle asuvad mere ääres ning pakuvad vaadet merele. Hotellide hinnad varieeruvad sõltuvalt asukohast, hooajast ja mugavustasemest. Malta hotellid on üldiselt puhtad ja mugavad ning neis on olemas kõik vajalikud mugavused.

Kui soovite rohkem privaatsust ja ruumi, siis on võimalik rentida korter või villa. Korterid ja villad on saadaval erineva suuruse ja hinnaga. Enamik neist asuvad mere ääres ning pakuvad vaadet merele. Korterite ja villade hinnad varieeruvad sõltuvalt asukohast, hooajast ja mugavustasemest. Mine vaata Malta vaatamisväärsused oma silmaga üle.

Categorized in: