Hispaania on tuntud oma ilusate vaatamisväärsuste poolest. Üks tuntumaid on kindlasti Barcelona linna sümbol Sagrada Familia, mida on ehitatud juba üle 100 aasta. Teine tuntud vaatamisväärsus on Madridi kuninglik palee, mis on Hispaania kuningliku perekonna ametlik residents. Lisaks on Hispaanias ka mitmeid kaunilt renoveeritud keskaegseid kindlusi nagu näiteks Alhambra kindlus Granadas, mis on tõeline arhitektuuriline ime. Lisaks on Hispaanias ka palju kauneid randu, nagu näiteks Costa del Sol, mis on tuntud oma kristallselge merevee ja erksa päikese poolest. Hispaaniat külastades on võimalik avastada veel palju teisi imelisi vaatamisväärsusi. Siin on Hispaania vaatamisväärsused, mida kindlasti tasub külastada:

Booking.com

Sagrada Familia – Barcelona

Sagrada Familia on Barcelona üks tuntumaid vaatamisväärsusi. See on Gaudi poolt kavandatud kirik, mis on ehitatud juba üle 100 aasta. Kuigi kirik pole veel täielikult valmis, on selle ilu ja detailid kindlasti vaatamist väärt.

hispaania vaatamisväärsused

Madridi kuninglik palee – Madrid

Madridi kuninglik palee on Hispaania monarhide ametlik residents. Palee on suurepärane näide barokkstiilist ning külastajad saavad imetleda nii palee sisemust kui ka kauneid aedu.

Alhambra kindlus – Granada

Alhambra on UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv kindlus ja palee, mis asub Granadas. Alhambra kindlus on Mooride Hispaania arhitektuuri üks paremaid näiteid.

Park Güell – Barcelona

Park Güell on veel üks Gaudi loodud vaatamisväärsus Barcelonas. Park pakub kaunist vaadet linnale ning seal on palju huvitavaid skulptuure ja ehitisi.

Sevillas asuv Plaza de España

Plaza de España on suur väljak Sevilla kesklinnas, mida ümbritsevad kaunid hooned. Väljakul on palju lilli ning inimesed saavad nautida paadisõitu lähedal asuval kanalil.

Toledo katedraal – Toledo

Toledo katedraal on üks kaunimaid gooti stiilis katedraale Hispaanias. See on ehitatud 13. sajandil ning sisaldab erinevaid arhitektuurilisi stiile.

El Escorial – Madrid

El Escorial on hiiglaslik paleekompleks, mis asub Madridi lähistel. See on kuninglik residents, kirik ja kloostrid, kus on ka kunstigalerii ja raamatukogu.

Plaza Mayor – Madrid

Plaza Mayor on suur väljak Madridi kesklinnas, mis on tuntud oma kauni arhitektuuri ja elavate kohvikute poolest.

La Rambla – Barcelona

La Rambla on Barcelonas asuv tuntud jalakäijate tänav. Tänaval on palju kauplusi, restorane ja baare, samuti palju tänavamüüjaid ja tänavakunstnikke.

Girona vanalinn – Girona

Girona vanalinn on tuntud oma kitsaste tänavate ja ajaloolise arhitektuuri poolest. Vanalinnas on palju erinevaid kohvikuid, restorane ja poode.

Montserrat klooster – Barcelona

Montserrat klooster on veel üks hämmastav koht, mida külastada Barcelona lähedal. See asub Montserrat’i mäel, mis pakub kaunis vaateid ümbritsevale maastikule. Kloostri rajamise ajalugu ulatub tagasi 11. sajandisse ning see on tuntud oma gooti ja renessansi arhitektuuri poolest. Kloostri kõige kuulsam vara on tõenäoliselt Musta Madonna skulptuur, mida paljud peavad püha objektiks.

Kloostri juures on ka Montserrat Boys Choir, kelle laulmist saab kuulata kohapeal. Loomulikult saab Montserrat’i mäel ka matkata ning seal on palju matkaradasid, mis pakuvad veelgi paremaid vaateid piirkonnale. Ühesõnaga, Montserrat klooster on kindlasti koht, mida peaksid Barcelona külastades külastama.

hispaania vaatamisväärsused

Santiago de Compostela katedraal – Santiago de Compostela

Santiago de Compostela katedraal on üks Hispaania olulisemaid pühapaiku, mis meelitab igal aastal miljoneid palverändureid üle maailma. See asub Santiago de Compostela linnas, Galicias, ja on üks kõige muljetavaldavamaid arhitektuurilisi meistriteoseid Hispaanias. Katedraalil on suur ajalooline ja religioosne tähtsus ning seda on tunnustatud UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvana.

La Concha rand – San Sebastian

La Concha rand San Sebastianis on tuntud oma ilusa liivaranna ja turistide külastuste poolest. See rand on väga populaarne nii kohalike kui ka turistide seas, kes soovivad nautida mereäärset puhkust Hispaanias. San Sebastiani linn ise on tuntud ka oma gourmet-köögi ja suurepäraste mereandide poolest.

Ibiza saar – Baleaaride saarestik

Ibiza saar, mis asub Baleaaride saarestikus, on tuntud oma ilusate randade, ööelu ja meelelahutusvõimaluste poolest. Saar on populaarne koht suvepuhkuseks ja noorte pidudeks. Ibiza saarel on palju kauneid kohti, nagu Dalt Vila, UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv ajalooline vanalinn ja Sa Caleta arheoloogiline leid, mis on jäänud Fenikeste asustusest.

hispaania vaatamisväärsused

Alcazar – Sevilla

Alcazar Sevilla linnas on ilus arhitektuuriline meistriteos, mis näitab oma ajaloolist ilu. See on kuninglik palee, mis on eriti tuntud oma unikaalse arhitektuuristiili poolest. Alcazari ilusad aiad ja mõõgavõitluse saal on suurepärased vaatamisväärsused, mis meelitavad turiste üle maailma.

Tarragona amfiteater – Tarragona

Tarragona amfiteater on üks Hispaania suuremaid ja parimaid säilinud rooma-aegseid struktuure. See asub Tarragona linnas ja on tuntud oma muljetavaldava ajaloo, arhitektuuri ja suurepäraste vaadete poolest. Amfiteater on hinnatud UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvana.

Cuenca vanalinn – Cuenca

Cuenca vanalinn Cuenca linnas on üks Hispaania ilusamaid ajaloolisi linnu. See on ehitatud mäe peale ning sellel on ilusad kitsad tänavad, kaunid vaated ja suurepärased ajaloolised ehitised. Vanalinn on tuntud oma “upea piirde” poolest, mis on tuntud kui Hanging Houses, mis on ehitatud kalju külge rippuma.

Ronda linn – Malaga

Malaga lähedal asuv Ronda linn pakub ka suurepäraseid vaateid. Ronda on tuntud oma kuulsa silla, Plaza de Torose ja Ronda vanalinna poolest. See on ka ideaalne koht valge küla külastamiseks ja piirkonna kultuuri tundmaõppimiseks.

Costa Brava rand – Girona

Girona lähedal asuv Costa Brava rand on ideaalne koht nii aktiivseks kui ka lõõgastavaks puhkuseks. Rannal on erinevaid veespordialasid, sealhulgas sukeldumist, purjetamist ja lainelauasõitu. Rannikul on ka kaunid vaated ning suurepärased restoranid ja baarid.

Kokkuvõtteks

Need on vaid mõned Hispaania vaatamisväärsused, mida Hispaania pakub. Riigis on palju erinevaid piirkondi, mis on täis ajalugu, arhitektuuri ja looduse ilu. Lisaks nendele vaatamisväärsustele on Hispaania tuntud ka oma maitsev toidu ja jookide poolest, nagu näiteks paella, tapas ja sangria. Seega, kui otsite Hispaania vaatamisväärsused, kus on nii ilus kui ka maitsvaid elamusi, siis on Hispaania vaatamisväärsused kindlasti üks parimaid valikuid.

Categorized in: