Amsterdam on Hollandi pealinn ja üks kõige populaarsemaid turismisihtkohti Euroopas. See on linn, mis pakub midagi igale reisijale, olenemata nende huvialadest. Amsterdami külastades on võimalik nautida kohalikku kultuuri, ajalugu, kunsti, arhitektuuri, gastronoomiat ja palju muud. “Mida teha Amsterdamis?” on küsimus, mida paljud reisijad endale küsivad. Amsterdami külastades on võimalik teha palju erinevaid asju, alates jalutuskäikudest kanalitel kuni külastamiseni kuulsatesse muuseumidesse. Lisaks on linn tuntud oma kohaliku toidu ja joogi poolest, mis pakuvad reisijatele unustamatuid maitseelamusi. Seega, kui otsite asju, mida Amsterdamis teha, siis on teil kindlasti palju valikuid.

Amsterdami kultuur

Amsterdam on tuntud oma rikkaliku kunstikultuuri poolest, kusjuures linnas on palju muuseume, galeriisid ja ajaloolisi hooneid, mis on täis kunsti ja ajalugu.

Kunst ja muuseumid

Rijksmuseum on üks Amsterdamis asuvatest tippmuuseumidest, kus on väljas Hollandi kuldajastu maalikunsti kogu. Muuseumis on üle 8000 eksponaadi, sealhulgas Rembrandti, Vermeeri ja Frans Halsi tuntud maalid. Van Goghi muuseum on samuti populaarne sihtkoht, kus on väljas suurim kogu Vincent van Goghi maale. Stedelijki muuseum on veel üks populaarne muuseum, kus on väljas kaasaegse kunsti kogu.

Arhitektuur ja ajalugu

Amsterdam on tuntud oma ajalooliste hoonete ja arhitektuuri poolest. Oma kanalite, sillutatud tänavate ja ajalooliste hoonetega on Amsterdam üks Euroopa kõige ilusamaid linnu. Linnas on palju ajaloolisi hooneid, sealhulgas Anne Franki maja, mis on muuseum, mis on pühendatud Anne Franki ja tema perekonna elule ja ajaloole.

Roheline Amsterdam

Amsterdam on ka tuntud oma parkide ja rohelise alade poolest. Vondelpark on üks populaarsemaid parke linnas, kus on palju rohelust, jalgrattateid, jõeäärsed kohvikud ja palju muud. Linnas on ka palju muid rohelisi alasid, nagu näiteks Oosterpark ja Westerpark.

Kokkuvõttes on Amsterdam tuntud oma rikkaliku kunstikultuuri, ajalooliste hoonete ja roheliste alade poolest. Linnas on palju muuseume, galeriisid ja ajaloolisi hooneid, mis on täis kunsti ja ajalugu.

mida teha amsterdamis

Amsterdami toit ja joogid

Kohvikud ja baarid

Amsterdam on tuntud oma kohvikute ja baaride poolest. Kohv on Hollandis populaarne jook ja seda saab peaaegu igalt tänavanurgalt. Kohvikud on ideaalsed kohad, kus nautida hommikukohvi või lõunat. Paljud kohvikud pakuvad ka kohalikke küpsetisi, nagu stroopwafelid ja pannkoogid.

Amsterdami baarid on samuti kuulsad. Hollandis on õlu väga populaarne jook ja seetõttu on Amsterdamis palju õllebaare. Kui soovite proovida Hollandi õlut, siis külastage kindlasti õllebaare, kus on suur valik kohalikke õllesorte. Kui soovite midagi tugevamat, siis proovige jeneverit, mis on Hollandi traditsiooniline jook.

Restoranid

Amsterdamis on palju restorane, kus saab nautida kohalikku ja rahvusvahelist kööki. Kui soovite proovida Hollandi toitu, siis proovige kindlasti heeringat. Heeringas on Hollandi rahvustoit ja seda saab osta peaaegu igalt tänavanurgalt. Heeringat saab süüa erineval viisil, näiteks marineerituna või suitsutatuna.

Kui soovite midagi eksklusiivsemat, siis külastage restorane, kus pakutakse rahvusvahelist kööki. Amsterdamis on palju restorane, kus pakutakse prantsuse, itaalia, jaapani ja muud rahvusvahelist kööki. Kui otsite midagi erilist, siis proovige kindlasti restoranide degusteerimismenüüsid, mis võimaldavad teil proovida mitmeid erinevaid roogasid.

Kokkuvõttes on Amsterdam suurepärane koht, kus nautida erinevaid toite ja jooke. Kohvikud ja baarid on ideaalsed kohad, kus nautida kohalikku õhkkonda ja kultuuri ning restoranid pakuvad mitmekesist valikut rahvusvahelisi roogasid.

Kuidas liigelda Amsterdamis?

Amsterdam on linn, kus on väga lihtne liigelda. Seal on palju erinevaid võimalusi, sealhulgas jalgrattad, rongid, metrood ja bussid. Kui soovite liikuda kiiresti ja mugavalt, on rongid ja metrood teie jaoks parim valik. Kui aga soovite nautida linna ilu ja kogeda kohalikku kultuuri, on jalgrattad ja jalgrattateed ideaalsed.

Rongid ja metrood

Amsterdami rongi- ja metroosüsteemid on kaasaegsed ja väga tõhusad. Rongid sõidavad regulaarselt ja nende hinnad on väga mõistlikud. Kõige mugavam viis Schipholi lennujaamast linna keskusesse jõudmiseks on rongiga. Rongid väljuvad Schipholi lennujaamast iga 10-15 minuti järel ning sõit kestab umbes 15-20 minutit.

Metroo on samuti hea võimalus linna liikumiseks. Metrooliinid on hästi märgistatud ja lihtsalt jälgitavad. Metrood sõidavad regulaarselt ja nende hinnad on samuti mõistlikud. Kui soovite liikuda linna eri piirkondade vahel kiiresti ja mugavalt, on rongid ja metrood teie parim valik.

Jalgrattad ja jalgrattateed

Amsterdamis on jalgrattad väga populaarsed. Linnaelanikud ja turistid kasutavad jalgrattaid kõikjal, sest see on kiire ja mugav viis liiklemiseks. Amsterdamis on palju jalgrattateid, mis muudavad jalgrattaga liiklemise väga turvaliseks ja lihtsaks.

Jalgrattaid saab rentida paljudes kohtades linna eri piirkondades. Rendihinnad on mõistlikud ja jalgrattaid on erinevates suurustes ja stiilides. Kui soovite kogeda linna ilu ja kultuuri ning samal ajal liikuda kiiresti ja mugavalt, on jalgrattad teie parim valik.

Kokkuvõttes on Amsterdamis palju erinevaid võimalusi liikumiseks. Rongid ja metrood on kiired ja mugavad, samas kui jalgrattad on ideaalsed, kui soovite kogeda linna ilu ja kultuuri. Oluline on meeles pidada, et Amsterdamis on liikluses palju jalgrattureid, seega tuleb alati olla ettevaatlik ja järgida liiklusreegleid.

Amsterdami vaatamisväärsused

Amsterdam on tuntud oma kauni arhitektuuri, kanalite ja jalgrattateede poolest. Siin on mõned peamised vaatamisväärsused, mida külastades saab linna tõeliselt nautida.

mida teha amsterdamis

Pargid ja rohelised alad

Amsterdami suurim ja kuulsaim park on Vondelpark. See on ideaalne koht piknikuks, jalutuskäiguks või lihtsalt lõõgastumiseks. Vondelpark on koduks ka mitmele skulptuurile ja purskkaevule. Samuti on see suurepärane koht jalgrattaga sõitmiseks või rulluisutamiseks.

Muuseumid ja ajaloolised kohad

Amsterdami üks kõige tuntumaid ajaloolisi kohti on Anne Franki Maja. See on muuseum, mis asub aadressil Prinsengracht 263, kus Anne Frank ja tema perekond peitusid Teise maailmasõja ajal natside eest. Muuseum on pühendatud Anne Franki elule ja päevikule.

Jordaan on üks Amsterdami populaarsemaid linnaosasid. See on tuntud oma kitsaste tänavate, ajalooliste hoonete ja kunstigaleriide poolest. Siin on ka mitmeid restorane ja kohvikuid, kus saab nautida kohalikku toitu ja jooke.

Kanalid ja huvitavad linnaosad

Amsterdami kanalid on linna sümboliks ja need on UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud. Singel, Herengracht, Keizersgracht ja Reguliersgracht on nelja peamise kanali nimed. Kanalite ääres on palju huvitavaid linnaosasid, nagu näiteks Jordaani linnaosa.

Nemo on interaktiivne teadusmuuseum, mis on suunatud peamiselt lastele. Muuseum asub IJ jõe kaldal ja pakub palju erinevaid eksponaate ja tegevusi, mis on seotud teaduse ja tehnoloogiaga.

Canal Bus on populaarne turismiobjekt, mis võimaldab külastajatel näha linna kanalite kaudu. Sellel on mitu peatust, kus saab väljuda ja uuesti sisse astuda. See on suurepärane võimalus nautida linna ilu ja vaatamisväärsusi erinevatest vaatenurkadest.

Kokkuvõttes on Amsterdam täis huvitavaid vaatamisväärsusi, mis sobivad igale maitsele. Alates ajaloolistest kohtadest kuni kaunite parkideni, on siin midagi kõigile.

Amsterdamis ostlemine

Amsterdam on tuntud oma laia valiku poekeste ja kaubanduskeskuste poolest. Üks tuntumaid ostupiirkondi on Kalverstraat, mis on üks pikemaid kaubandustänavaid Amsterdamis. Siin on võimalik leida nii suuri kaubanduskeskuseid kui ka väikseid butiike. Kalverstraat on täis rõivapoodide, kingapoodide, ilukaupade poodide ja muude kauplustega, mis pakuvad laia valikut kaupu.

Lisaks Kalverstraatile on Amsterdamis ka teisi ostuparadiise. Näiteks on De Bijenkorf suur kaubamaja, kus on võimalik leida kõike alates rõivastest ja kingadest kuni kodukaupade ja kosmeetikani. Samuti on Amsterdamis palju väikseid butiike, kus müüakse ainult kohalikke käsitöötooteid ja disainerkaupu.

Kui soovite osta midagi erilist, siis külastage kindlasti Negen Straatjes piirkonda, kus on palju vintage-butikke ja disainerpoodide. Siin on võimalik leida ainulaadseid ja erilisi kaupu.

Lisaks on Amsterdamis ka palju turgusid, kus müüakse kohalikke tooteid ja suveniire. Albert Cuypmarkt on üks tuntumaid turgusid, kus on võimalik leida kõike alates värsketest puuviljadest ja köögiviljadest kuni riiete ja kingitusteni.

Kokkuvõttes on Amsterdam suurepärane koht ostlemiseks. Siin on võimalik leida kõike alates tuntud kaubamärkidest kuni ainulaadsete käsitöötoodeteni.

Amsterdami majutus

Amsterdam on populaarne turismisihtkoht, mistõttu on seal palju majutusvõimalusi. Hotellid, hostelid ja korterid on kõik saadaval erinevate hindadega. Enamik hotelle asuvad kesklinnas või selle läheduses, kus on lihtne ligipääs peamistele vaatamisväärsustele.

Hotellid on tavaliselt kallimad kui hostelid või korterid, kuid pakuvad rohkem mugavusi ja privaatsust. Kesklinnas asuvad hotellid on kõige kallimad, kuid on ka mugavaimad, kuna nad asuvad lähedal peamistele vaatamisväärsustele ja transpordile.

Hostelid on taskukohasemad kui hotellid ja on suurepärane valik neile, kes soovivad säästa raha majutuse pealt. Hostelid pakuvad tavaliselt jagatud magamiskohti või privaatseid tube, kus on vähem mugavusi kui hotellides. Kuid paljud hostelid pakuvad ka tasuta hommikusööki ja korraldavad ekskursioone linnas.

Korterid on suurepärane valik neile, kes soovivad pikemat aega Amsterdamis viibida või kes soovivad rohkem privaatsust. Korterid on tavaliselt varustatud köögi ja pesumasinaga, mis muudab nende majutuse väga mugavaks. Korterid võivad olla kallimad kui hostelid, kuid odavamad kui hotellid.

Kokkuvõttes on Amsterdamis majutusvõimalusi igale maitsele ja eelarvele. Hotellid sobivad neile, kes otsivad mugavust ja privaatsust, hostelid on taskukohasemad ja sobivad neile, kes soovivad säästa raha ja kohtuda uute inimestega, samas kui korterid sobivad neile, kes soovivad rohkem privaatsust ja mugavust.

Amsterdami muud kohad

Tulbid ja juust

Amsterdam on tuntud oma kaunite tulbide ja maitsva juustu poolest. Kui soovite nautida nende kahe toote parimat külge, siis külastage kindlasti Amsterdami turge. Üks populaarsemaid turge on Albert Cuypmarkt, kus saate osta erinevaid juuste ja tulpe.

Kui soovite rohkem teada saada Hollandi tulpidest, siis külastage Keukenhofi, mis on üks suurimaid tulbiparke maailmas. Seal saate imetleda tuhandeid tulpe erinevates värvitoonides ja kujudes.

Kui aga olete juustufänn, siis soovitame külastada Henri Willigi juustupoodi. Seal saate proovida erinevaid juuste, sealhulgas Hollandi kuulsaimat juustu Goudat.

Seksuaalsuse muuseum

Kui olete huvitatud seksuaalsuse ajaloost ja kultuurist, siis külastage Amsterdami Seksuaalsuse Muuseumi. Seal saate teada erinevatest seksuaalpraktikatest, -vahenditest ja -kultuuridest läbi aegade.

Muuseumis on väljas erinevad eksponaadid, mis tutvustavad seksuaalsust erinevatest vaatenurkadest. Näiteks on seal väljas erinevad seksuaalvahendid, ajaloolised pornograafilised pildid ja videod ning erinevad seksuaalkultuuride traditsioonid.

Külastus sobib ainult täiskasvanutele ja muuseum soovitab külastajatel olla avatud meelega ja austada erinevaid seksuaalvähemusi.

Amsterdami ümbrus

Amsterdam kui linn pakub palju avastamisväärset, kuid ümbruskonna piirkonnad on samuti väärt uurimist. Siin on mõned kohad, mida tasub külastada Amsterdami läheduses:

Dam

Dam on Amsterdami südames asuv keskus. See on populaarne turismisihtkoht ja keskpunkt paljudele sündmustele ja demonstratsioonidele. Väljakut ümbritsevad ajaloolised hooned, nagu Kuninglik palee, Rahvusmälestusmärk ja Nieuwe Kerk. Külastajad saavad väljakul jalutada, nautida tänaval esinevaid etendusi või haarata ampsu ühes paljudest kohvikutest ja restoranidest.

IJ

IJ on jõgi, mis voolab läbi Amsterdami ja eraldab linna keskuse Amsterdami Noordist. IJ pakub suurepärast vaadet linna siluetile ja on populaarne paadiekskursioonide koht. Külastajad saavad ka praamiga üle jõe Amsterdam Noordi sõita ja uurida piirkonna kultuurikeskusi, nagu Eye filmimuuseum ja A’DAM torn.

Zaanse Schans

Zaanse Schans on maaliline küla, mis asub otse Amsterdami lähedal. See on tuntud oma hästi säilinud tuulikute, traditsiooniliste Hollandi majade ja käsitööliste käsitöö poolest. Külastajad saavad külastada tuulikuid giidiga, proovida Hollandi juuste ja puidust kingi ning õppida küla rikkalikku ajalugu.

Haag

Haag ehk Den Haag hollandi keeles on Hollandi kolmandaks suurim linn ja asub vaid tunni kaugusel Amsterdami linnast. See on tuntud oma ajalooliste vaatamisväärsuste, nagu Binnenhof ja Rahupalee, samuti elava kunsti- ja kultuurisündmuste poolest. Külastajad saavad jalutada linnakeskuses, külastada üht paljudest muuseumidest või lõõgastuda Scheveningeni lähedal asuval rannal.

Üldiselt pakuvad Amsterdam ja selle ümbruskond külastajatele mitmekesist valikut kogemusi. Olenemata sellest, kas olete huvitatud ajaloost, kultuurist või loodusest, on midagi kõigile avastamiseks.

Reisimine Amsterdamisse

Amsterdami reisimine on lihtne ja mugav. Lennujaamast kesklinna saab mugavalt rongiga või taksoga. Rongisõit kestab umbes 20 minutit ja pilet maksab umbes 4 eurot. Takso hind sõltub liiklusoludest, kuid see on tavaliselt umbes 40-50 eurot.

Kui plaanite reisi ajastada, siis parim aeg Amsterdami külastamiseks on aprilli ja mai või septembri ning novembri vahel. Sellel ajal on ilm mõnusalt soe ja turistide hulk on väiksem kui suvel. Kuid pidage meeles, et ilm võib olla muutlik ja vihm võib igal ajal tulla, seega olge valmis.

Lisaks lennukile saab Amsterdami ka autoga. Tallinnast Amsterdami kulub autoga sõitmiseks ligikaudu 24 tundi. Kui soovite autoga reisida, siis pidage meeles, et Hollandis on parempoolne liiklus ja parkimine kesklinnas on kallis. Seega on soovitatav parkida auto hotelli parklasse ja kasutada ühistransporti või jalgratast, et liikuda ringi linnas.

Kokkuvõtlikult, Amsterdami reisimine on lihtne ja mugav ning parim aeg külastamiseks on aprilli ja mai või septembri ning novembri vahel.

Amsterdami elanikkond

Amsterdam on tuntud oma mitmekesise ja salliva elanikkonna poolest, mis koosneb enam kui 180 erinevast rahvusest. See muudab linna ideaalseks sihtkohaks turistidele, kes soovivad kogeda erinevaid kultuure ja traditsioone ühes kohas.

Amsterdami elanikkond on umbes 872 000 inimest, kellest umbes 50% on alla 40-aastased. Linna elanikkond on kasvanud viimastel aastatel kiiresti, peamiselt tänu sisserändele teistest riikidest.

Amsterdami elanikkond on tuntud oma sallivuse poolest. Linnaelanikud on avatud uutele ideedele ja kultuuridele ning austavad erinevusi. See teeb Amsterdamist ideaalse sihtkoha turistidele, kes soovivad kogeda erinevaid kultuure ja traditsioone.

Kuigi Amsterdam on tuntud oma tolerantsuse ja avatuse poolest, on turistidel siiski oluline meeles pidada, et nad peaksid austama kohalikke tavasid ja traditsioone ning käituma vastutustundlikult. Loodame, et saite vastuse küsimusele mida teha Amsterdamis?

Categorized in: