Pärnu on kaunis Eesti linn, mis pakub palju erinevaid vaatamisväärsusi ja tegevusi nii kohalikele elanikele kui ka turistidele. Siin on kaheksa populaarset sihtkohta, mida teha Pärnus:

Tori Põrgu

Tori Põrgu on ainulaadne turismiobjekt, mis pakub põnevust otsivatele seiklejatele suurepärast elamust. See on seikluspark, mis asub endises mõisapargis Tori alevikus. Siin saate nautida erinevaid adrenaliini pakkuvaid tegevusi, sealhulgas köie- ja võrgulasketorni, maastikuratta radu ning seiklusrajaid kõrgel puude latvades. Tori Põrgu on suurepärane koht nii perepuhkuseks kui ka sõprade seltsis seiklemiseks.

Valgeranna

Valgeranna on üks kaunimaid randu Eestis ja pakub suurepärast võimalust nautida päikesevanni ning lõõgastuda rannamõnudest. Valgeranna liivane rand on lai ja puhas, ning merevesi on siin tavaliselt meeldivalt soe. Lisaks ujumisele saab siin mängida erinevaid rannasporti või lihtsalt jalutada mööda mereäärset promenaadi ning nautida imelist merevaadet.

Soomaa rahvuspark

Soomaa rahvuspark on suurepärane koht loodusesõpradele ja matkahuvilistele. See looduskaunis piirkond pakub erinevaid matkaradu, kanuumatkasid ja loodusvaatlusi. Soomaa rahvuspargis saate avastada soode, jõgede ja metsade maagilist maailma ning nautida vaikust ja rahu eemal linnakärast.

mida teha pärnus

Seljametsa karjäär

Seljametsa karjäär on unikaalne koht, mis pakub huvitavaid võimalusi nii looduse- kui ka ajaloohuvilistele. See endine lubjakivikarjäär on muutunud kauniks järveks, kus saab ujuda, kalastada ja paadiga sõita. Lisaks on võimalik külastada ka karjääri juures asuvat muuseumi, kus saate rohkem teada selle piirkonna ajaloo ja geoloogia kohta.

Kesklinna sild ja Jaansoni rada

Kesklinna sild ja Jaansoni rada on suurepärane kooslus linnamelust ja sportlikust tegevusest. Kesklinna sild on üks Pärnu sümbolitest, mis pakub kaunist vaadet jõele ning on suurepärane koht jalutamiseks ja jalgrattasõiduks. Sillalt saate ühineda ka kuulsa Jaansoni raja, populaarse matka- ja jooksurajaga, mis kulgeb mööda jõeäärset maastikku ning pakub suurepärast võimalust sportimiseks ja värskes õhus liikumiseks.

Villa Ammende

Villa Ammende on ajalooline ja luksuslik mõisapalee, mis on tuntud oma kauni arhitektuuri ja suurepärase restorani poolest. See on suurepärane koht, kus nautida kvaliteetset einet või veeta romantiline õhtu elegantsetes ruumides. Lisaks restoranile saate nautida ka Villa Ammende ilusaid aedu ning pidada siin erinevaid üritusi ja pulmi.

Pärnu rand

Pärnu rand on üks Eesti kõige kuulsamaid ja armastatumaid randu. See lai ja liivarand pakub suurepärast võimalust päikesevanni võtmiseks, ujumiseks ja erinevate veespordialade harrastamiseks. Rannaäärne promenaad on täis kohvikuid, restorane ja muid meelelahutuskohti, kus saate nautida suvist melu ja imelist merevaadet.

mida teha pärnus

Kuursaal

Pärnu kuursaal on ajalooline ja elegantne hoone, mis on tuntud oma unikaalse arhitektuuri ning kultuurisündmuste poolest. Kuursaalis korraldatakse sageli kontserte, teatrietendusi, tantsuõhtuid ja muid meelelahutusüritusi. Lisaks saate nautida kuursaali hubast kohvikut ning imetleda selle ajaloolist atmosfääri.

Kokkuvõtteks

Mida teha Pärnus, avasta mitmekesine Pärnu, mis pakub midagi igale maitsele. Olgu teie eelistuseks seiklused looduses, ajalooliste vaatamisväärsuste külastamine või lihtsalt rannapuhkus, Pärnu on kindlasti koht, kus leiate endale sobiva tegevuse. Tulge ja avastage Pärnu kaunid paigad ning naudige selle linna võlusid!

Categorized in: