Eesti on kaunis riik, millel on palju erinevaid linnu, mida avastada. Kõigil neil linnadel on oma ainulaadsed omadused, ajalugu ja kultuur. Seetõttu võime öelda, et Eesti linnad on täis erinevaid võimalusi avastamiseks.

Booking.com

Eesti linnad loetelu

Abja-Paluoja
Antsla
Elva
Haapsalu
Jõgeva
Jõhvi
Kallaste
Kärdla
Karksi-Nuia
Kehra
Keila
Kilingi-Nõmme
Kiviõli
Kohtla-Järve
Kunda
Kuressaare
Lihula
Loksa
Maardu
Mõisaküla
Mustvee
Narva
Narva-Jõesuu
Otepää
Paide
Paldiski
Pärnu
Põltsamaa
Põlva
Püssi
Rakvere
Räpina
Rapla
Saue
Sillamäe
Sindi
Suure-Jaani
Tallinn
Tamsalu
Tapa
Tartu
Tõrva
Türi
Valga
Viljandi
Võhma
Võru

Tallinn

Tallinn on kindlasti üks tuntumaid Eesti linnu. See linn on tuntud oma ajaloo, kultuuri ja kauni vanalinna poolest. Tallinna vanalinn on üks parimaid säilinud keskaegseid linnu kogu Euroopas. Lisaks vanalinnale võib leida palju huvitavaid muuseume, galeriisid, restorane ja muid võimalusi, mida teha Tallinnas.

Tartu

Tartu on Eesti teine suurim linn ning seda tuntakse kui ülikoolilinna. Tartus asub Eesti vanim ülikool, mis on ühtlasi ka üks vanimaid ülikoole kogu maailmas. Tartus on palju ajaloolisi paiku ja kaasaegseid linnarajatisi, nagu näiteks Tasku kaubanduskeskus, mis on ideaalne koht shoppamiseks ja lõõgastumiseks.

Pärnu

Pärnu on Eesti suvepealinn, kus saab nautida nii Läänemerd kui ka rannamõnusid. Pärnu rannapromenaad pakub lõõgastust, kohvikuid ja restorane. Lisaks saab Pärnus külastada huvitavaid muuseume ja galeriisid, nagu näiteks Pärnu Muuseum ja Pärnu Uue Kunsti Muuseum.

Narva

Narva on Eesti idapoolseim linn, mis piirneb Venemaaga. Narvas saab külastada Narva kindlust, mis on Baltimaade suurim keskaegne kindlus. Lisaks kindlusele saab Narvas nautida ka kauneid vaateid Narva jõele ja külastada Narva-Jõesuu kuurortpiirkonda.

eesti linnad

Viljandi

Viljandi on Eesti linn, mida tuntakse kui kultuurilinna. Viljandis toimub igal aastal Viljandi pärimusmuusika festival, mis on üks suurimaid festival Eestis. Viljandi lossimäed, Viljandi Muuseum ja Viljandi vanalinn on ka kindlasti külastamist väärt.

eesti linnad

Fakte Eesti kohta

Eesti pindala

Eesti pindala on 45 339 km²

Rahvaarv

1,35 miljonit inimest

Ajavöönd

Ida-Euroopa aeg +2 GMT talveaeg, +3 GMT suveaeg

Categorized in: