Nizza on Prantsusmaa Riviera üks kaunimaid linnu, mis on tuntud oma kaunite randade ja rikkaliku ajaloo poolest. Lisaks sellele on Nizzas palju vaatamisväärsusi, mida külastajad saavad nautida. Nizza vaatamisväärsused hõlmavad nii ajaloolisi kui ka kaasaegseid objekte, mis pakuvad külastajatele palju erinevaid kogemusi.

Üks populaarsemaid vaatamisväärsusi Nizzas on Vieux-Nice, mis on linna ajalooline süda. See piirkond koosneb kitsastest tänavatest, kus on palju kohvikuid, restorane ja poode. Vieux-Nice on ka koduks mitmetele ajaloolistele vaatamisväärsustele, sealhulgas Nizza katedraalile, mis on ehitatud 17. sajandil ja on tuntud oma barokse stiili poolest.

Teine populaarne vaatamisväärsus Nizzas on Promenade des Anglais, mis on kaunis rannapromenaad, mis ulatub mööda linna rannikut. Promenaadil on palju kohvikuid, restorane ja poode ning see on suurepärane koht jalutamiseks ja päikeseloojangu nautimiseks. Promenade des Anglais on ka koduks mitmetele kuulsatele hotellidele ja villadele, mis on tuntud oma ilusa arhitektuuri poolest.

Nizza ajalugu

Nizza

Nizza on Prantsusmaa linn, mis asub Vahemere rannikul. Linnal on rikas ajalugu, mis ulatub tagasi kuni antiikaja Rooma ajani.

Nizza vanalinn, mida tuntakse ka kui Vieux-Nice, on suurepärane koht, kus saab kogeda linna ajaloolist ja kultuurilist pärandit. Vanalinn on täis barokkstiilis hooneid, kitsaid tänavaid ja väikeseid väljakuid. Külastajad saavad imetleda kaunilt säilinud linnaosasid, mis on täis ajaloolisi vaatamisväärsusi.

Nizza ajalugu on tihedalt seotud Prantsusmaa ajalooga. 1860. aastal ühines Nizza ametlikult Prantsusmaaga, kuid enne seda oli linn Itaalia mõju all. See on ka põhjus, miks linnas on palju itaalia mõjutusi, mis on nähtavad nii arhitektuuris kui ka kohalikus köögis.

Barokkstiil on Nizzas väga levinud. See stiil kujunes välja 17. sajandil Itaalias ja levis kiiresti ka Prantsusmaale. Barokkstiilis arhitektuur on Nizzas väga populaarne ning seda võib näha paljudes hooneites, sealhulgas kirikutes ja paleedes.

Kokkuvõttes on Nizza ajalugu rikas ja mitmekesine ning linna kultuurilist pärandit saab kogeda nii vanalinnas kui ka mujal linnas.

Peamised vaatamisväärsused

Nizza on tuntud oma kauni ranniku ja vaatamisväärsuste poolest. Siin on mõned peamised vaatamisväärsused, mida külastajad peaksid kindlasti nägema.

Promenade des Anglais

Promenade des Anglais on Nizza kuulus promenaad, mis asub rannikul. See on populaarne koht jalutamiseks ja jalgrattasõiduks ning pakub kauneid vaateid Baie des Anges’ile. Promenaadil on ka palju restorane ja kohvikuid, kus saab nautida merevaateid.

Castle Hill

Castle Hill on Nizza ajalooline vaatamisväärsus, mis asub vanalinnast lõuna pool. Siin on kaunid aiad, vaated linnale ja merele ning vanad kindlused, mis on pärit 16. sajandist. Sellel kõrgusel on ka mitmeid vaateplatvorme, kust avanevad kaunid vaated Nizzale.

Cemenelum

Cemenelum on Nizza ajalooline piirkond, kus asus kunagi Rooma asula. Siin on säilinud palju Rooma aegseid varemeid, sealhulgas amfiteater ja termid. Külastajad saavad siin näha ka arheoloogilisi väljakaevamisi ja muuseumi.

Cours Saleya

Cours Saleya on Nizza turg, kus müüakse värskeid puu- ja köögivilju, lilli ja käsitööd. Turul on ka palju kohvikuid ja restorane, kus saab nautida kohalikku toitu ja jooke. Turul on avatud iga päev, välja arvatud esmaspäeviti, mil see on suletud.

Palais Lascaris

Palais Lascaris on Nizza ajalooline maja, mis on ehitatud 17. sajandil. See on muuseum, kus saab näha barokkstiilis sisekujundust ja vanu muusikariistu. Muuseum pakub ka ekskursioone ja kontserte.

Nizzas on palju teisigi vaatamisväärsusi, nagu näiteks Place Masséna, Promenade du Paillon ja paljud teised. Kogu Côte d’Azur on täis kauneid randu ja vaateid, mis muudavad selle piirkonna külastamise unustamatuks kogemuseks.

Muuseumid ja kunst

Nizza

Nizza on tuntud oma suurepäraste muuseumide poolest, mis pakuvad külastajatele võimalust tutvuda maailmakuulsate kunstnike loominguga. Siin on mõned kõige populaarsemad muuseumid, mida külastada.

Chagalli Muuseum

Chagalli Muuseum asub Nice’i lähedal Cimiez’s ja on pühendatud kuulsa prantsuse kunstniku Marc Chagalli elule ja loomingule. Muuseumis on väljas üle 400 teose, sealhulgas maalid, skulptuurid ja vitraažaknad. Külastajad saavad nautida kaunilt kujundatud aeda ja vaateid linnale.

Matisse Muuseum

Matisse Muuseum asub samuti Cimiez’s ja on pühendatud Henri Matisse’i elule ja loomingule. Muuseumis on väljas üle 200 teose, sealhulgas maalid, skulptuurid ja joonistused. Külastajad saavad nautida kaunilt kujundatud aeda ja vaateid linnale.

Aasia Kunsti Muuseum

Aasia Kunsti Muuseum asub Promenade des Anglais’ lähedal ja on pühendatud Aasia kunstile. Muuseumis on väljas üle 7000 teose, sealhulgas maalid, skulptuurid, keraamika ja mööbel. Muuseumis on ka Jaapani aed, mis on külastajate seas väga populaarne.

Nizza on tuntud ka oma teiste muuseumide poolest, sealhulgas Museum of Fine Arts, kus on väljas maalid Monet, Picasso, Sisley ja Degas. Külastajatel on võimalus nautida ka kaasaegse kunsti muuseumi, mis asub Promenade des Arts’is.

Hotellid ja majutus

Nizza on tuntud oma luksuslike hotellide poolest, kuid linnas on ka taskukohaseid majutusvõimalusi. Üks Nizza kõige tuntumaid hotelle on Negresco hotell, mis asub mere ääres. See on luksuslik hotell, mis on tuntud oma ajaloolise ilme ja kultuurilise tähtsuse poolest. Hotellis on 93 tuba ja sviiti, millest igaüks on sisustatud erinevas stiilis. Negresco hotellis on ka kaks restorani, kus pakutakse Prantsuse ja Vahemere kööki.

Lisaks Negresco hotellile on Nizzas palju teisi hotelle, mis sobivad erinevatele eelarvetele ja vajadustele. Kesklinnas on palju hotelle, mis sobivad hästi turistidele, kes soovivad olla lähedal vaatamisväärsustele ja restoranidele. Paljud hotellid asuvad mere ääres, mis pakub kaunist vaadet ja lähedust rannale.

Nizza hotellide hinnad varieeruvad sõltuvalt asukohast, hooajast ja hotelli tüübist. Kõrghooajal, mis on suvekuudel, on hotellide hinnad kõrgemad kui madalhooajal. Kui soovite leida parima hinna ja kvaliteedi suhtega majutust, soovitame broneerida hotell ette ja uurida erinevaid võimalusi.

Prantsuse riviera

Prantsuse Riviera, tuntud ka kui Côte d’Azur, on Vahemere rannajoon Kagu-Prantsusmaal. See ulatub Saint-Tropez’ist läänes kuni Mentonini idas. Prantsuse Riviera tuntakse ka Côte d’Azuri “Sinise rannikutena”, mille nimi on Vahemere sügavast lilla-sinist värvi.

Prantsuse Riviera on tuntud oma ilusa looduse, rikkaliku ajaloo ja kultuuripärandi poolest. Siin saab nautida rannapuhkust, kuid samuti on palju teisi vaatamisväärsusi, mida külastada. Mõned populaarsemad turismiobjektid on Monaco, Cannes, Provence, Villefranche-sur-Mer, Antibes, Saint-Paul de Vence, Menton ja Monte Carlo.

Monaco on üks Prantsuse Riviera kõige kuulsamaid linnu, mida tuntakse ka kui kuningriiki. Siin saab külastada Monaco paleed, kus asub ka kuninglik muuseum, ning nautida Monte Carlo kasiino glamuurset atmosfääri.

Cannes on teine kuulus linn Prantsuse Rivieral, mis on tuntud oma filmifestivali poolest. Siin saab külastada Promenade de la Croisette’i, kus asuvad paljud luksuslikud hotellid ja butiigid.

Provence on Prantsuse Riviera piirkonna osa, mis on tuntud oma maaliliste küladega. Siin saab nautida kauneid vaateid ja külastada lavendlivälju.

Villefranche-sur-Mer on ilus linn, mis asub Nice’i ja Monaco vahel. Siin saab nautida merevaateid ja külastada kindlust, mis on pärit 16. sajandist.

Antibes on veel üks kuulus linn Prantsuse Rivieral, mis on tuntud oma mereakvaariumi poolest. Siin saab külastada ka Picasso muuseumi, kus on eksponeeritud Pablo Picasso kunstiteosed.

Saint-Paul de Vence on ilus keskaegne linn, mis asub Nice’i lähedal. Siin saab külastada kunstigaleriisid ja nautida maalilist atmosfääri.

Menton on Prantsuse Riviera idaosas asuv linn, mis on tuntud oma ilusate aianduste poolest. Siin saab külastada Jardin Serre de la Madone’i, mis on tuntud oma haruldaste taimede poolest.

Monte Carlo on Monaco osa, mis on tuntud oma kasiino ja Vormel 1 võidusõidu poolest. Siin saab nautida ka merevaateid ja külastada Monaco ookeaniograafia muuseumi.

Kokkuvõtteks, Prantsuse Riviera on ilus piirkond, kus on palju vaatamisväärsusi, mida külastada. Siin saab nautida rannapuhkust, kuid samuti on palju teisi huvitavaid kohti, mida külastada.

Transport ja ligipääs

Nizza on hästi ühendatud erinevate transpordivõimalustega. Reisijate jaoks on kaks peamist võimalust Nizzasse saabumiseks – lennukiga ja rongiga.

Lennujaam

Nizza rahvusvaheline lennujaam (NCE) on suuruselt teine ​​Prantsusmaal, mis teenindab peamiselt rahvusvahelisi lendusid. Lennujaam asub umbes 7 km kaugusel Nizza kesklinnast. Lennujaamast saab kesklinna liikuda erinevate transpordivahenditega, sealhulgas busside, taksode ja rongidega.

Bussid sõidavad lennujaamast linna erinevatesse piirkondadesse, sealhulgas kesklinna, Promenade des Anglais’le ja Vieux-Nice’i. Takso võtmine lennujaamast on lihtne, kuid see võib olla kallis. Alternatiivina saab kasutada Uberi või Bolti rakendusi, mis pakuvad tavaliselt odavamaid hindu.

Rong

Nizza on hästi ühendatud Prantsusmaa raudteevõrguga, mistõttu on rongiga reisimine linna ja ümbritsevate piirkondade vahel lihtne ja mugav. Nizza peamine raudteejaam on Gare de Nice-Ville, mis asub kesklinnas. Rongiga saab Nizzasse tulla mitmest Prantsusmaa linnast, sealhulgas Pariisist, Marseille’ist ja Cannes’ist.

Lisaks sellele on Nizzas veel üks raudteejaam – Gare de Nice-Saint-Augustin, mis teenindab peamiselt läheduses asuvaid piirkondi. Rongid liiguvad regulaarselt ja on tavaliselt mugavad ja puhtad.

Ligipääs

Nizza on hästi ühendatud ka ühistranspordiga. Linna bussisüsteem on laialdane ja pakub hea võimaluse linna erinevatesse piirkondadesse liikumiseks. Bussipiletid on taskukohased ja saadaval on erinevad piletivõimalused, sealhulgas päevapiletid ja nädalapiletid.

Lisaks bussidele on Nizzas ka trammiliin, mis teenindab linna erinevaid piirkondi, sealhulgas kesklinna ja rannikut. Trammiliin on kiire ja mugav ning pakub suurepärast võimalust linna erinevatesse piirkondadesse liikumiseks.

Kokkuvõttes on Nizza hästi ühendatud erinevate transpordivõimalustega, mis muudab linna külastamise lihtsaks ja mugavaks.

Kohalik elu

Nizza on linn, mis on täis elu ja energiat, eriti päikeselisel ilmal. Kohalikud elanikud armastavad päikese käes aega veeta ning rannas päevitada ja ujuda. Turistid on samuti teretulnud, kuid kohalikud soovitavad neil järgida kohalikke kombeid ja austada kohalikke tavasid.

Lisaks päikese ja rannale on Nizzas palju muudki teha. Linna erinevates osades toimuvad aastaringselt erinevad festivalid, mis pakuvad nii kohalikele kui ka turistidele meelelahutust. Näiteks toimub igal aastal veebruaris Nice Carnaval, mis on üks suurimaid karnevale kogu maailmas.

Nizza on ka tuntud oma jahisadama poolest, kus saab nautida mereäärses restoranis head toitu või lihtsalt vaadata, kuidas jahid sisse ja välja sõidavad. Linnas on ka mitmeid ilusaid kirikuid, mis on avatud külastamiseks.

Kui soovite veidi rahulikumat ajaveetmist, siis soovitatakse külastada Nizza siseõuesid, mis on täis kauneid taimi ja lilli. Need on suurepärane koht, kus lõõgastuda ja nautida linna ilu.

Kokkuvõttes on Nizzas midagi kõigile. Kohalikud elanikud armastavad päikese käes aega veeta, turistid saavad nautida linna erinevaid vaatamisväärsusi ja kogeda kohalikku elu ning kõik võivad nautida linna kaunist loodust ja ajalugu.

Categorized in: