Portugal on rikas ajalooliselt, kultuuriliselt ja looduslikult. Portugal on üks Euroopa Liidu liikmesriike, mis asub Iberia poolsaare lõunaosas ja on tuntud oma ilusa ranniku, sooja kliima ja ajalooliste linna poolest. Oleme reastanud mõned Portugali vaatamisväärsused:

Pealinn Lissabon

Portugal pealinn, on üks maailma vanimaid linnu ja on täis ajaloolisi vaatamisväärsusi. Linnas on palju muuseume, kirikud ja muid ajaloolisi hooneid, sealhulgas Belemi torn ja Jeronimosi klooster, mis on UNESCO maailmapärandi nimistus. Lisaks sellele on Lissabon tuntud ööelu poolest, mis hõlmab mitmeid baare ja klubisid.

Booking.com
portugali vaatamisväärsused

Porto

Porto on suuruselt teine linn Portugalis, mis asub Douro jõe ääres. See on tuntud vanalinna poolest, mis on ka UNESCO maailmapärandi nimistus. Porto on tuntud ka oma veinide valmistamise poolest, eriti Portveini valmistamise poolest.

portugali vaatamisväärsused

Algarve

Algarve on Ibera poolsaare lõunaosas rannikul asuv piirkond, mis on tuntud oma ilusa ranniku, sooja kliima ja lõõgastava atmosfääri poolest. Samuti on seal ka Portugali vaatamisväärsused, mis on eriti populaarsed turistide seas. Algarve on populaarne turismisihtkoht, mis pakub mitmeid tegevusi, nagu näiteks purjetamist ja snorgeldamist. Algarve on ka tuntud oma golfimängimise võimaluste poolest, seal on palju erinevaid golfiväljakuid, mis pakuvad hea võimalust golfimängu harjutamiseks.

Algarve linnadest on Albufeira üks populaarsemaid, millel on pikk ajalugu ja palju vaatamisväärsusi. Albufeira vanalinn on täis värvikaid maju, kiviseid teid ja kohvikuid, kus saab nautida kohalikku toitu ja veine. Algarve’l on ka palju erinevaid matkaradu, mis võimaldavad nautida ilusat loodust ja vaatamisväärsusi.

Madeira

Umbes 2 tundi lennukiga ning jõuab Lissabonist Atlandi ookeanis asuvale Portugali saarele Madeirale, kust on ka pärit tuntud jalgpallur Ronaldo. Otse Atlandi ookeani keskel asuvad Madeira ja Porto Santo saared on looduskaunid paigad. See on saarestik, kus kaks kolmandikku on kaitseala ja kus asub maailma suurim Laurisilva mets. Külastage Funchali linna ja rännake mööda saart. Paadisõidud on suurepärane viis rannajoont teisest vaatenurgast imetleda.

Lõpetuseks

Portugal on tõeline paradiis ookeani ääres. Euroopa mõistes on Portugal suuruselt väike, kuid riigis on palju huvitavat ja värvikirevat kultuuri, mida lihtsalt peab nägema. Kohalikud oskavad elu elada täiel rinnal ning teavad, kuidas kõigest maksimumi võtta. Avasta Portugal!

Categorized in: