Mida teha Lissabonis – Portugali pealinn, on üks Euroopa kõige ilusamaid linnu. See on täis ajaloolisi vaatamisväärsusi, kultuurilist elu ja maitsvat toitu. Lissabon on ka üks Euroopa kõige soodsamaid linnu, mis teeb selle ideaalseks paigaks, kuhu planeerida oma järgmist puhkust.

Üks peamisi vaatamisväärsusi Lissabonis on Belemi torn. Belemi torn on üks Lissaboni kõige populaarsemaid vaatamisväärsusi. See on ajalooline vaatamisväärsus, mis asub Lissaboni kaldal Taguse jõe ääres. See on ehitatud 16. sajandil ja see oli algselt mõeldud Lissaboni sadama kaitseks. Tornist avaneb vaade Lissabonile ja Taguse jõele, mis on väga ilus. Belemi torn on UNESCO maailmapärandi nimistus, kus on ka Tartu linn.

Booking.com
mida teha lissabonis

Portugali pealinn on ka tuntud oma kultuurilise elu poolest. Üks peamisi kultuurilisi sündmusi Lissabonis on Fado. See on Portugalis populaarne muusikažanr, mis on tuntud oma kurbade ja ajalooliste laulude poolest. Fadot saab kuulda erinevates klubides ja baarides Lissabonis.

Lissabon on ka tuntud oma toidu poolest. Üks peamisi toite Lissabonis on “bacalhau”, see on kuivatatud merluus. Bacalhau saab valmistada erinevates viisides ja seda saab nautida erinevates restoranides. Lisaks Bacalhaule, pakub Lissabon ka palju muid delikatessi nagu meretoite, liha roogasid, pirukad ja küpsetised. Lisabon on eriti tuntud oma “pastel de nata” tüüpi küpsetiste poolest, need on täidetud täidisega muna, koore ja suhkruga.

Mida teha Lissabonis peale vaatamisväärsuste vaatamise ning sooja kliima nautimise poolest. Linn on ka tuntud oma õlle ja veinide poolest. Näiteks oma “Ginjinha” likööri poolest, mis on valmistatud marjadest ja laimist. Lissabon on ka tuntud oma “Port” veinide poolest, need veinid on valmistatud Douro jõe orus.

mida teha lissabonis

Lõpetuseks

Naudi ka Lissaboni ööelu. Lissabon on täis erinevaid baare ja ööklubisid, mis pakuvad erinevaid muusikažanre. Lissabon on ka tuntud oma tantsu poolest, eriti “Fado” tantsu poolest.

Lissabon on üks Euroopa kõige ilusamaid linnu, mis pakub palju vaatamisväärsusi, kultuurilist elu, maitsvat toitu, õlut, veinid, ostuvõimalusi, ööelu ja palju muud. Lissabon on ideaalne koht, kus veeta puhkust ja nautida kõike, mida see linn pakub.

Categorized in: