Praha reis – näpunäiteid reisihuvilistele

Praha on kaunis ajalooline linn, mida külastavad igal aastal miljonid turistid üle maailma. Linna vanalinn on kuulus oma arhitektuuri ja ajalooliste vaatamisväärsuste poolest ning pakub palju erinevaid tegevusi ja atraktsioone. Võta ette Praha reis juba sel aastal.

Booking.com
Praha reis

Parim aeg Praha külastamiseks

Praha on külastamiseks sobiv igal aastaajal, kuid kõige parem aeg külastamiseks on kevadel ja sügisel. Suvel on linn sageli ülerahvastatud ja palav, samas kui talvel võib ilm olla külm ja lumerohke.

Parimad vaatamisväärsused Prahas

Prahas on palju vaatamisväärsusi, mida külastada. Üks tuntumaid on Praha loss, mis on üks suurimaid kuningalosse maailmas. Teine populaarne koht on Karl IV sild (inglise keeles Charles bridge), mis on üks vanimaid autoliiklusele suletud sildu Euroopas ning pakub kauneid vaateid üle linna. Karli sild on põhimõtteliselt Praha kesklinnas, mille ümber on alati väga palju turiste.

Lisaks sellele tasub külastada vanalinna, mis on täis ajaloolisi hooneid ja kauneid väljakuid. Seal asuvad ka kuulsad vaatamisväärsused, nagu vanalinna raekoja kellatorn ja Tyni kirik.

Parimad söögikohad Prahas

Prahas on palju erinevaid söögikohti, kus maitsta traditsioonilist Tšehhi kööki. Üks populaarsemaid söögikohti on Lokal, kus pakutakse maitsvat Tšehhi õlut ja traditsioonilisi roogasid, nagu küüliku karri ja marineeritud heeringas.

Teine hea valik on Mlejnice, mis on tuntud oma suurepäraste praadi- ja kartuliroogade poolest. Lisaks sellele on linn täis erinevaid kohvikuid ja kondiitritöökodasid, kus saab nautida kohvi ja traditsioonilisi magustoite.

Kuidas liigelda Prahas?

Prahas on mitmeid transpordivõimalusi, nagu metroo, bussid ja trollid. Kõige populaarsem viis linna avastamiseks on aga jalgsi, kuna paljud vaatamisväärsused on vanalinnas kõndimise kaugusel.

Lisaks sellele on populaarne viis liigelda linnas trammiga, mis pakub kauneid vaateid üle linna ning on odav ja mugav viis ringi liikuda.

Praha reis

Kokkuvõte

Praha reis – ilus ja ajalooline linn, mida külastades saab avastada palju erinevaid vaatamisväärsusi ja maitsta traditsioonilist Tšehhi kööki. Linn pakub erinevaid võimalusi liikumiseks ja avastamiseks ning sobib hästi nii perepuhkuseks kui ka romantiliseks puhkuseks kahekesi. Praha on kindlasti koht, mida väärib külastamist vähemalt korra elus!

Categorized in: