Tšehhi linnad
Benešov
Beroun
Blansko
Brno
Černošice
Česká Lípa
České Budějovice
Český Krumlov
Cheb
Chomutov
Chrudim
Děčín
Frýdek-Místek
Havířov
Hodonín
Hradec Králové
Jablonec nad Nisou
Jeseník
Jihlava
Jindřichův Hradec
Karlovy Vary
Karviná
Kladno
Klatovy
Kolín
Kopřivnice
Krnov
Kutná Hora
Liberec
Litoměřice
Litvínov
Mariánské Lázně
Mělník
Mladá Boleslav
Most
Náchod
Nový Jičín
Olomouc
Opava
Orlová
Ostrava
Pardubice
Pelhřimov
Písek
Plzeň
Poděbrady
Praha
Prostějov
Přerov
Příbram
Rakovník
Rokycany
Rychnov nad Kněžnou
Semily
Sokolov
Strakonice
Stříbro
Svitavy
Tábor
Teplice
Trutnov
Třebíč
Třinec
Turnov
Uherské Hradiště
Ústí nad Labem
Ústí nad Orlicí
Valašské Meziříčí
Varnsdorf
Velké Meziříčí
Vsetín
Vyškov
Zábřeh
Zlín
Znojmo

Avastage Tšehhi Vabariigi kultuur ja ajalugu linna vaatamisväärsuste kaudu

Tšehhi Vabariik on koduks mitmele ajaloolisele linnale, millel on rikkalik kultuuripärand ja ilus arhitektuur. Selle artikliga (Tšehhi linnad) soovime jagada teiega ülevaadet Tšehhi Vabariigi kõige ilusamatest ja huvitavamatest linnadest, mida külastades saate tunda end justkui ajas rändavat. Tutvustame nende linna kultuuri, ajalugu, vaatamisväärsusi ja palju muud.

Booking.com

Sissejuhatus

Tšehhi Vabariigi linnad on täis ajalugu, kultuuri ja arhitektuuri. Need on ilusad, hubased ja täis erinevaid vaatamisväärsusi, mida kindlasti tasub külastada. Siin on nimekiri kümnest linna, mida peaks iga Tšehhi Vabariigi külastaja kindlasti külastama.

Tšehhi Vabariigi pealinn Praha

Praha on Tšehhi Vabariigi pealinn ja üks Euroopa kõige ilusamaid linnu. Siin on võimalik külastada mitmeid ajaloolisi vaatamisväärsusi, nagu Praha loss ja Karli sild. Samuti on siin palju muuseume, galeriisid ja kontserdisaale, mis pakuvad kultuurilist meelelahutust kogu perele. Võtke ette Praha reis kogu perega.

Praha loss

Praha loss on üks populaarsemaid vaatamisväärsusi Prahas. See on ajalooline paleekompleks, mis asub Vltava jõe kohal. Lossi külastades saate imetleda lossi arhitektuuri ja õuealal asuvaid aedu.

Karli sild

Karli sild on veel üks populaarne vaatamisväärsus Prahas. Sild on ajalooline kivisild, mis ühendab kahte Praha linnaosa. Siin on võimalik näha mitmeid skulptuure ja nautida ilusat vaadet Vltava jõele.

Tšehhi linnad

Cesky Krumlov

Cesky Krumlov on imeilus väikelinn Tšehhi lõunaosas. Siin on võimalik näha hästi säilinud keskaegset arhitektuuri ja nautida ilusat loodust.

Tšehhi linnad

Cesky Krumlovi loss

Cesky Krumlovi loss on üks linnas populaarsemaid vaatamisväärsusi. Lossi külastades saate imetleda lossi arhitektuuri, õueala ja lossis asuvaid muuseume.

Egon Schiele Art Centrum

Egon Schiele Art Centrum on kaasaegne kunstimuuseum Cesky Krumlovis. Siin on võimalik näha Egon Schiele Art Centrum, mis on kaasaegne kunstimuuseum Cesky Krumlovis. Siin on võimalik näha Egon Schiele maale ja joonistusi, samuti teisi kaasaegseid kunstiteoseid. Muuseum pakub suurepärast võimalust kogeda linna kultuuri ja kunsti.

Brno

Brno on Tšehhi Vabariigi suuruselt teine linn ja oluline kultuuri- ja hariduskeskus. Siin on palju vaatamisväärsusi, mis tutvustavad linna ajalugu ja kultuuri.

Tšehhi linnad

Villa Tugendhat

Villa Tugendhat on Brno üks kuulsamaid arhitektuurimälestisi. See on funktsionalistlik maja, mille on kujundanud arhitekt Ludwig Mies van der Rohe. Villa külastamine annab suurepärase võimaluse näha, kuidas funktsionalismi disainilahendused muudavad ruumi kasutamise lihtsamaks ja mugavamaks.

Brno katedraal

Brno katedraal on suurim kirik linnas, mida külastades saate tunda linna religioosset ja ajaloolist atmosfääri. Katedraal on imetlusväärne nii seest kui väljast, pakub vaateid linnale ja selle ümbrusele.

Olomouc

Olomouc on üks Tšehhi Vabariigi vanemaid linnu, mis asub riigi idaosas. See on ajalooline linn, mis on tuntud oma kauni barokkstiili arhitektuuri poolest.

Tšehhi linnad

Püha Vabariigi Püha Kolmainsuse samba

Püha Vabariigi Püha Kolmainsuse samba on Olomouci kõige kuulsam vaatamisväärsus. See on barokkstiilis sammas, mis asub keskväljakul. Samba külastamine on suurepärane võimalus tunda linna kultuurilist ja ajaloolist atmosfääri.

Olomouci raekoda

Olomouci raekoda on ajalooline hoone, mis asub linnakeskuses. See on tuntud oma kellatorni poolest ja selle külastamine on suurepärane võimalus näha linna arhitektuuripärandit.

Plzen

Plzen on Tšehhi Vabariigi neljas suurim linn, mis asub riigi lääneosas. See on tuntud oma õlletootmise poolest ning on kodulinnaks Pilsner Urquell õllele.

Pilsner Urquell õllemuuseum

Pilsner Urquell õllemuuseum on suurepärane koht õlletootmise ajaloo tundma õppimiseks. Muuseumis saate näha erinevaid õlletootmise masinaid, vaadata videoid ja maitsta kohalikku õlut.

Plzeni raekoda

Plzeni raekoda on linnas asuv ajalooline hoone, mida külastades saate näha linnaplaneerimist ja arhitektuuri. Hoone on tuntud oma kellatorni poolest, millelt avanevad kaunid vaated üle linna.

Mis on Tšehhi Vabariigi pealinn?

Praha on Tšehhi Vabariigi pealinn.

Mis on Tšehhi Vabariigi suuruselt teine linn?

Brno on Tšehhi Vabariigi suuruselt teine linn.

Mis on Olomouc tuntud oma arhitektuuri poolest?

Olomouc on tuntud oma kauni barokkstiilis arhitektuuri poolest.

Mille poolest on Plzen tuntud?

Plzen on tuntud oma õlletootmise poolest ning on kodulinnaks Pilsner Urquell õllele.

Kokkuvõte

Tšehhi Vabariik on täis kauneid linnu, mis pakuvad suurepäraseid võimalusi kultuuri ja ajaloo tundmaõppimiseks. Iga linn on erinev ja pakub midagi erilist, mis muudab selle külastamise eriliseks. Kui soovite kogeda Tšehhi Vabariigi kultuuri ja ajalugu, siis on need linnad kindlasti külastamist väärt.

Categorized in: