Egiptus on populaarne reisisihtkoht, millel on pikk ajalugu ja rikkalik kultuuripärand. Egiptuse reisid pakuvad külastajatele võimalust avastada iidseid vaatamisväärsusi, nautida päikesepaistet ja sooja merevett. Egiptus on tuntud oma kaunite randade, suurepäraste sukeldumiskohtade ja rikkaliku ajaloo poolest. Broneeri juba täna reis Egiptusesse.

Reisid Egiptusesse on ideaalsed puhkuseks, kui soovite veeta aega päikese käes, nautida merevett ja sukelduda korallrahudesse. Egiptuse kaunid rannad ja troopiline kliima muudavad selle aasta läbi populaarseks reisisihtkohaks. Lisaks randadele on Egiptuses palju ajaloolisi vaatamisväärsusi, sealhulgas püramiidid, muistsete tsivilisatsioonide jäänused ja muuseumid.

Reisid Egiptusesse on ideaalsed nii ajaloo- ja kultuurihuvilistele kui ka lihtsalt puhkajatele. Egiptuse reisid pakuvad suurepärast võimalust avastada iidseid vaatamisväärsusi ja nautida troopilist päikesepaistet. Lisaks sellele on Egiptus tuntud oma soodsa hinnataseme poolest, mis muudab selle ideaalseks sihtkohaks ka rahakotile.

Reisi Ettevalmistamine

Reisidokumendid

Enne Egiptusesse reisimist tuleb veenduda, et pass on kehtiv vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppu. Lisaks on vajalik Eesti kodanikel viisa, mida saab taotleda piirilt või elektroonselt enne reisi. E-viisa taotlemisel peab pass olema kehtiv vähemalt kaheksa kuud. Täpsem info e-viisa taotlemise tingimustest ja protseduuridest on leitav Egiptuse siseministeeriumi lehelt visa2egypt.gov.eg.

Lisaks passile ja viisale tuleks kaasa võtta ka lennupiletid ja hotellibroneeringud. Need dokumendid tuleks hoida turvalises kohas ning vajadusel on hea neid kiiresti kätte saada. Veel lisainfot saab siit: https://www.experienceegypt.eg/

Reisikindlustus

Enne kui broneerid reis Egiptusesse, soovitame kindlasti sõlmida reisikindlustus, mis katab nii tervise- kui ka varakahjud. Reisikindlustus võib olla eriti oluline, kuna Egiptuses võib esineda turvariske ning terviseprobleeme. Enne kindlustuse sõlmimist tasub kindlasti tutvuda kindlustustingimustega ning veenduda, et kindlustus katab kõik olulised riskid.

Reisikindlustuse hind sõltub kindlustuse ulatusest ning reisi kestusest. Hind võib varieeruda sõltuvalt kindlustusseltsist ning kindlustuse paketist. Enne kindlustuse sõlmimist tasub kindlasti võrrelda erinevate kindlustusseltside pakkumisi ning valida endale sobivaim variant.

Kokkuvõttes on reisidokumentide ja reisikindlustuse korrektselt ettevalmistamine väga oluline, et reis Egiptusesse kulgeks sujuvalt ning turvaliselt.

Egiptuse kuurordid

Egiptus on tuntud oma kaunite kuurortide poolest, mis pakuvad turistidele mitmekesist puhkusevõimalust. Siin on mõned populaarsemad kuurordid, kus saab nautida liivarandu, päikest, mereäärseid hotelle ja palju muud.

Reis Egiptusesse

Hurghada

Hurghada on üks Egiptuse populaarsemaid kuurorte, mis asub Punase mere ääres. Siin on palju erinevaid hotelle ja randu, kus saab nautida päikesepaistet ja ujuda kristallselges vees. Hurghada on ka tuntud oma suurepäraste sukeldumisvõimaluste poolest, kus saab imetleda Punase mere korallriffe ja erinevaid kalaliike.

Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh on veel üks populaarne kuurort Egiptuses, mis asub Sinai poolsaarel Punase mere ääres. Siin on palju erinevaid randu, hotelle ja ööklubisid. Naama Bay on üks kuulsamaid piirkondi, kus on palju ööklubisid ja restorane. Sharm El Sheikh on ka tuntud oma suurepäraste sukeldumisvõimaluste poolest, kus saab imetleda korallriffe ja erinevaid kalaliike.

Dahab ja Taba

Dahab ja Taba on kaks väiksemat kuurorti Egiptuses, mis asuvad Punase mere ääres. Need piirkonnad on tuntud oma rahuliku atmosfääri ja kaunite randade poolest. Siin on palju erinevaid hotelle ja restorane ning võimalusi erinevate veealuste tegevuste jaoks, nagu näiteks sukeldumine ja snorgeldamine.

Kokkuvõttes pakub Egiptus turistidele suurepäraseid võimalusi nii aktiivseks kui ka lõõgastavaks puhkuseks. Siin on palju erinevaid kuurorte, mis sobivad erinevatele eelistustele ja eelarvetele.

Kairo

Kairo on Egiptuse pealinn ja üks suurimaid linnu Aafrikas. See on ka üks vanimaid linnu maailmas, mille ajalugu ulatub tagasi 969. aastasse. Kairo on täis ajaloolisi vaatamisväärsusi, mis meelitavad turiste üle kogu maailma.

Püramiidid ja Sfinks

Kairo on tuntud oma kuulsate püramiidide ja sfinksi poolest. Püramiidid on ehitatud 2500 eKr ja need on ühed vanimad inimkonna poolt ehitatud struktuurid maailmas. Need on suured kivimassid, mis on paigutatud spetsiaalsesse korrapärasesse kujundisse. Püramiidid on üks seitsmest maailmaime, mis on tänaseni säilinud.

Sfinks on suur kivikuju, mis on ehitatud 2500 eKr. See on lõvi keha ja inimese pea kujutis ning see on üks vanimaid inimkonna poolt ehitatud skulptuure maailmas. Sfinks on Kairo kõige ikoonilisem vaatamisväärsus ja seda peetakse Egiptuse ajaloo sümboliks.

Turistid võivad külastada püramiide ja sfinksi, et näha neid oma silmaga ja õppida nende ajalugu. Reisikorraldajad pakuvad erinevaid ekskursioone, mis võimaldavad turistidel külastada neid ajaloolisi vaatamisväärsusi.

Kokkuvõttes on Kairo üks maailma kõige ajaloolisemaid ja huvitavamaid linnu. Turistid saavad külastada kuulsaid püramiide ja sfinksi ning õppida nende ajalugu.

Reis Egiptusesse

Loodus ja aktiivne puhkus

Egiptus on tuntud oma kauni looduse poolest, mis pakub palju võimalusi aktiivseks puhkuseks. Siin on võimalik nautida nii kõrbe kui ka korallrahude ilu ning tegeleda erinevate spordialadega.

Kõrb ja korallrahud

Egiptuse kõrbed on tuntud oma ilu ja mitmekesisuse poolest. Talvel on kõrbed eriti kaunid, kui päikeseloojangul värvid muutuvad eriti intensiivseks. Siin on võimalik teha erinevaid matku ja safareid, kus saab nautida kõrbemaastikke ning avastada erinevaid looduslikke vaatamisväärsusi.

Egiptus on tuntud ka oma kaunite korallrahude poolest, mis sobivad ideaalselt sukeldumiseks ja snorgeldamiseks. Punase mere kristallselge vesi ning rikkalik veealune maailm teevad sellest ühe populaarseima sukeldumispiirkonna maailmas. Korallid on kaunid ja mitmekesised ning pakuvad võimalusi erinevateks veealusteks seiklusteks.

Golfiväljakud

Egiptus on tuntud ka oma suurepäraste golfiväljakute poolest. Siin on mitmeid maailmatasemel golfiväljakuid, mis sobivad nii algajatele kui ka professionaalidele. Egiptus pakub suurepäraseid võimalusi golfimängu nautimiseks aastaringselt oma soojade ilmade ja suurepäraste väljakutega.

Kokkuvõttes on Egiptus suurepärane sihtkoht looduse ja aktiivse puhkuse armastajatele. Siin on võimalik nautida kõrbe, korallrahude, kristallselge vee ning maailmatasemel golfiväljakute ilu ja mitmekesisust. Broneeri reis Egiptusesse juba täna!

Categorized in: