Sharm El-Sheikh on Egiptuse linn, mis asub Siinai poolsaare lõunatipus Punase mere ääres. See on üks populaarsemaid kuurortlinnu Egiptuses, mida külastavad igal aastal tuhanded turistid. Linna on kutsutud ka rahu linnaks, kuna seal on toimunud palju rahukonverentse.

Sharm El-Sheikh on tuntud oma kauni looduse, kristallselge mere ja suurepäraste sukeldumisvõimaluste poolest. Seal on sadu Punase mere korallriffe, mis meelitavad ligi sukeldujaid ja ökoturiste üle maailma. Lisaks on linna majutusvõimalused kõrgtasemel, olles koduks mitmele esmaklassilisele kuurordile ja luksuslikule ööelule.

Sharm El-Sheikhi ülevaade

Sharm El-Sheikh on kuulus kuurortlinn Egiptuses, mis asub Siinai poolsaare lõunatipus Punase mere ja Siinai poolsaare vahelisel rannikuribal. Linn on tuntud oma ilusa mereäärse looduse, suurepäraste randade, rikkaliku mereeluga ja mitmekülgse vaba aja veetmise võimaluste poolest.

Sharm El-Sheikhi peamine majandusharu on välisturism, mis tähendab, et linnas on palju hotelle, restorane, kauplusi ja muid turismiga seotud teenuseid. Sharm El-Sheikhis on kuus kuurortpiirkonda: Ras Nosrani, Shark´s Bay, Nabq Bay, Ras Om el Seid, Sharm el Maya ja Naama Bay. Iga piirkond pakub erinevaid võimalusi majutuseks, söögiks, rannapuhkuseks ja vaba aja veetmiseks.

Sharm El-Sheikhi ilm on aastaringselt soe ja päikeseline. Talvel on temperatuurid tavaliselt 20-25 kraadi, suvel tõusevad temperatuurid 30-35 kraadini. Kuna linn asub kõrbes, võib öine temperatuur langeda üsna madalale, seega on soovitatav kaasa võtta soojemaid riideid.

Lisaks puhkamisele ja rannamõnudele on Sharm El-Sheikhis ka palju kultuurilisi ja ajaloolisi vaatamisväärsusi. Näiteks võib külastada Siinai mäe tipus asuvat Moosese mälestusmärki, mis on oluline paljudele religioonidele. Samuti on võimalik külastada Siinai kõrbe, kus saab nautida kauneid maastikke ja avastada kõrbeelu.

Geograafia ja kliima

Geograafiline asukoht

Sharm el-Sheikh asub Egiptuse Siinai poolsaare lõunatipus Punase mere rannikul. Linna koordinaadid on 27° 59′ N, 34° 24′ E. Sharm el-Sheikh on üks populaarsemaid kuurortlinnu Punase mere ääres, kus on palju erinevaid tegevusi ja vaatamisväärsusi. Linna piirkonda kuuluvad kuus kuurortpiirkonda: Ras Nosrani, Shark´s Bay, Nabq Bay, Ras Om el Seid, Sharm el Maya ja Naama Bay.

Kliima

Sharm el-Sheikhis valitseb kõrbe kliima, mida iseloomustab aastaringselt kuum ja kuiv ilm. Talvel (novembrist veebruarini) on keskmine temperatuur päeval 23-25 kraadi Celsiuse järgi, öösel langeb temperatuur 15-17 kraadini. Suvel (juunist septembrini) tõuseb temperatuur päeval 35-40 kraadini, öösel langeb temperatuur 25-30 kraadini. Sademeid esineb väga harva, kuid kui need esinevad, siis enamasti veebruarist aprillini.

Punase mere vesi on soe aastaringselt, ulatudes talvel 21-23 kraadini ja suvel 26-28 kraadini. Vesi on kristallselge ja sobib hästi snorgeldamiseks ja sukeldumiseks. Linna piirkonnas leidub ka palju korallrifisid ja erinevaid mereelukaid.

Turism Sharm El-Sheikhis

Populaarsed vaatamisväärsused

Sharm El-Sheikh on üks maailma populaarsemaid sukeldumispunkte. Siin asub ka mitmeid teisi populaarseid vaatamisväärsusi. Üks selline on Ras Mohammedi rahvuspark, mis on tuntud oma suurepäraste korallriffide poolest. Siin saab sukelduda ja ujuda koos delfiinidega ning nautida kauneid vaateid merepõhjale.

Teine populaarne vaatamisväärsus on Saint Catherine’i klooster, mis asub Siinai mägedes. See on üks vanimaid kristlikke kloostreid maailmas ja siin asub ka kuulus Burning Bush, mida peetakse püha kohta.

Sharm El-Sheikh

Aktiivsed tegevused

Sharm El-Sheikh pakub palju aktiivseid tegevusi, sealhulgas sukeldumine, snorgeldamine, purjelauasõit ja veesuusatamine. Siin on ka mitmeid kohalikke reisibüroosid, kes pakuvad erinevaid ekskursioone, sealhulgas ATV-sõitu, kameelisõitu ja matku Siinai mägedes.

Ööelu

Sharm El-Sheikh on tuntud oma elava ööelu poolest. Siin on mitmeid ööklubisid, baare ja restorane, kus saab nautida erinevaid toite ja jooke ning tantsida hommikuni välja. Populaarsed ööklubid hõlmavad Pacha, Space ja Hard Rock Cafe.

Rannad

Sharm El-Sheikhis on mitmeid kauneid rannu, mis sobivad nii ujumiseks kui ka päevitamiseks. Populaarseimad rannad hõlmavad Naama Bay, Shark’s Bay ja Ras Um Sid. Siin on ka mitmeid veespordi keskusi, kus saab rentida varustust ja proovida erinevaid veespordialasid, sealhulgas purjelauasõitu, veesuusatamist ja snorgeldamist.

Kohalik kultuur ja traditsioonid

Kohalikud kombed

Sharm el-Sheikh on kultuuriliselt mitmekesine linn, kus on palju erinevaid kombeid ja traditsioone. Üks oluline traditsioon on külalislahkus. Kohalikud inimesed on väga sõbralikud ja avatud ning nad naudivad väga uute inimestega tutvumist. Kohalikud inimesed on ka väga uhked oma kultuuri ja ajaloo üle ning nad armastavad rääkida oma traditsioonidest ja kommetest.

Teine oluline traditsioon on perekonna tähtsus. Perekonnad on Sharm el-Sheikhis väga tihedad ning kõik pere liikmed elavad tavaliselt koos samas majas või lähedalasuvates majades. Perekond on alati esmatähtis ning kõik otsused võetakse vastu koos perega.

Sharm El-Sheikh

Toit ja joogid

Sharm el-Sheikhis on palju erinevaid restorane, kus pakutakse nii kohalikku kui ka rahvusvahelist toitu. Kohalik toit on tavaliselt väga vürtsikas ja maitsekas ning sisaldab palju köögivilju ja liha. Üks populaarsemaid kohalikke roogasid on fuul, mis on ubadest valmistatud hommikusöök. Kohalikud joogid hõlmavad teed ja kohvi, samuti ka kohalikku õlut ja veini.

Kui külastate Sharm el-Sheikhi, siis peaksite kindlasti proovima ka Beduiini toitu. Beduiinid on kohalikud kõrberändurid, kes on elanud Siinai poolsaarel juba sajandeid. Nende toit sisaldab palju kohalikke maitseaineid ja on tavaliselt väga lihtne, kuid samas maitsev. Beduiinid on tuntud ka oma kohaliku joogi beduiini teega, mis on valmistatud rohelisest teest, mündist ja suhkrust.

Kokkuvõttes on Sharm el-Sheikhis palju erinevaid kohalikke kombeid ja traditsioone, mis muudavad selle linna unikaalseks ja huvitavaks külastuskohaks. Kohalik toit ja joogid pakuvad külastajatele võimaluse kogeda kohalikku kultuuri ja maitseid ning nautida kohalikku külalislahkust.

Majutus Sharm El-Sheikhis

Sharm El-Sheikh on tuntud kui Egiptuse üks populaarsemaid turismisihtkohti. Siin on palju majutusvõimalusi, alates luksuslikest kuurortidest kuni taskukohaste hotellideni. Siin on mõned valikud majutuseks.

Hotellid ja kuurordid

Sharm El-Sheikhis on palju kuurorte ja hotelle, mis pakuvad kõiki võimalusi, et teie puhkus oleks mugav ja lõõgastav. Enamik hotelle ja kuurorte asuvad mere ääres, pakkudes suurepärast vaadet Punasele merele. Siin on mõned populaarsed hotellid ja kuurordid Sharm El-Sheikhis:

Hotell/KuurortKirjeldus
Rixos Premium SeagateLuksuslik viietärnihotell, mis asub Punase mere rannikul. Pakub kõiki võimalusi, alates spaa teenustest kuni erinevate restoranideni.
Savoy Sharm El SheikhStiilne ja kaasaegne hotell, mis asub Naama Bay piirkonnas. Pakub suurepärast merevaadet ja mitmeid restorane.
Four Seasons Resort Sharm El SheikhViimistletud ja luksuslik hotell, mis asub Ras Nasrani piirkonnas. Pakub suurepärast vaadet Punasele merele ning mitmeid spaa- ja spordivõimalusi.

Privaatsed majutuskohad

Kui soovite privaatsemat majutust, siis on Sharm El-Sheikhis ka palju privaatseid majutusvõimalusi. Siin on mõned valikud:

  • Villa Sharm El Sheikh: See on privaatne villa, mis asub Sharm El-Sheikhis. Pakub privaatset basseini ja aeda ning on ideaalne perepuhkuseks.
  • Sharm Heights Apartment: See on privaatne korter, mis asub Sharm El-Sheikhis. Pakub suurepärast vaadet Punasele merele ning on ideaalne romantiliseks puhkuseks.
  • Aqua Blu Sharm El Sheikh: See on privaatne villa, mis asub Sharm El-Sheikhis. Pakub privaatset basseini ja aeda ning on ideaalne perepuhkuseks.

Sharm El-Sheikh pakub palju erinevaid majutusvõimalusi, mis sobivad igale maitsele ja eelarvele. Olgu teie valik siis luksuslik kuurort või privaatne villa, siin leiate kindlasti midagi endale sobivat.

Transpordi ülevaade

Kohalik transport

Sharm El-Sheikhis on mitmeid transpordivõimalusi, mis võimaldavad turistidel hõlpsasti liikuda linnas. Kõige populaarsem transpordivahend on takso, kuid turistid saavad ka rentida autosid või kasutada ühistransporti.

Taksod on laialt levinud ja neid on lihtne leida peaaegu igast linnaosast. Taksohindade osas on soovitatav enne sõidu alustamist hind kokku leppida, et vältida hilisemaid ebameeldivusi. Taksod on Sharm El-Sheikhis suhteliselt odavad ja neid võib kasutada ka pikemate vahemaade läbimiseks.

Autorent on samuti populaarne valik, eriti kui soovitakse linnast väljaspool asuvaid vaatamisväärsusi külastada. Autorenti pakuvad paljud kohalikud ettevõtted ning rendihinnad varieeruvad sõiduki tüübi ja rendiperioodi pikkuse järgi.

Ühistransport on Sharm El-Sheikhis piiratud. Kuigi bussid ja mikrobussid on saadaval, ei ole need eriti usaldusväärsed ja nende graafikud ei ole alati kindlad. Seetõttu ei ole ühistransport kõige soovitatavam transpordivahend turistidele.

Rahvusvahelised lennud

Sharm El-Sheikhis on rahvusvaheline lennujaam, mis pakub regulaarseid lende paljudesse Euroopa ja Lähis-Ida sihtkohtadesse. Lennujaam asub linna keskel ja on lihtne ligipääsetav.

Lennujaamast linna keskusesse saab takso või bussiga. Takso hind sõltub sihtkohast ja sõidu ajast, kuid keskmiselt maksab sõit lennujaamast linna umbes 10-20 eurot. Bussid on odavamad, kuid nende graafikud ei pruugi alati sobida turistide ajakavaga.

Kokkuvõttes on Sharm El-Sheikhis mitmeid transpordivõimalusi, mis võimaldavad turistidel hõlpsasti liikuda linna ja selle ümbruses. Takso on kõige populaarsem transpordivahend, kuid autorent ja ühistransport on samuti saadaval. Lennujaam on lihtne ligipääsetav ja pakub regulaarseid lende paljudesse Euroopa ja Lähis-Ida sihtkohtadesse.

Sharm El-Sheikhi ajalugu

Sharm El-Sheikh on Egiptuse linn, mis asub Siinai poolsaare lõunatipus Punase mere rannikul. Linna ajalugu ulatub tagasi iidsete aegade, kui seda kasutati peatuskohana kaubateede ääres.

  1. sajandi alguses oli Sharm El-Sheikh väike kaluriküla, kus elas vaid mõni perekond. Siiski hakkas linn kasvama pärast seda, kui Egiptuse valitsus otsustas rajada siia rahu konverentsikeskuse.

  2. aastatel hakkas Sharm El-Sheikh muutuma populaarseks turismisihtkohaks tänu oma ilusatele randadele, kristallselgele vees ja rikkalikule mereelule. Linna majandus hakkas kasvama tänu turismile ja hotellide ehitamisele.

  3. aastatel sai Sharm El-Sheikh tuntuks ka kui rahu linn, kuna siin toimusid mitmed rahukonverentsid Lähis-Ida piirkonna riikide vahel.

Tänapäeval on Sharm El-Sheikh üks Egiptuse populaarsemaid turismisihtkohti, kus külastajad saavad nautida päikesepaistet, rannamõnusid, sukeldumist ja muid veespordi tegevusi.

Categorized in: