Sibul on köögiviljaaias üks levinumaid taimi. Sibulat kasvatatakse paljudes erinevates sortides ja see on paljude roogade oluline koostisosa. Sibula kasvatamine pole keeruline, kuid nõuab mõningaid teadmisi ja oskusi. Selles artiklis anname praktilisi nõuandeid ja juhiseid sibula kasvatamiseks.

Vali sobiv koht sibula kasvatamiseks

Sibul vajab kasvamiseks päikesepaistelist ja hästi kuivendatud kasvukohta. Vali aiast koht, mis on päikese käes vähemalt kuus tundi päevas ja kus mulla pH on 6-7. Mulla koostis peaks olema viljakas ja hästi kuivendatud. Sibulat ei tohiks kasvatada liiga niiskes pinnases, sest see võib põhjustada mädanemist ja kahjustada sibulakasvatusi.

sibula kasvatamine

Valmista muld ette

Enne sibulate istutamist tuleb muld korralikult ette valmistada. Esmalt tuleb umbrohud ja muud taimed eemaldada. Seejärel tuleb muld kobestada ja väetada. Sibula kasvatamisel on kasulik lisada mulda orgaanilist ainet, näiteks komposti või sõnnikut.

Istuta sibulad õigesti

Sibulate istutamiseks tuleb kaevata umbes 10-15 cm sügavune auk. Sibulad tuleks istutada umbes 10-15 cm vahedega. Sibula istutamisel on oluline tagada, et sibulad oleksid püstises asendis ja kergelt surutud mulla sisse. Sibula istutamisel peaksid sibula tipp ja juured olema vastavalt maapinnaga paralleelsed.

sibula kasvatamine

Hoolda sibulaid korralikult

Sibulate kasvatamisel on oluline regulaarselt kasta, umbrohud eemaldada ja mulda kobestada. Sibulate kasvamisel on oluline jälgida, et nad saaksid piisavalt vett, kuid samal ajal ei tohiks neid üle kasta. Sibulad tuleks koristada, kui lehed hakkavad kollaseks muutuma ja kuivama.

Kokkuvõtteks, sibula kasvatamine on suhteliselt lihtne, kuid nõuab mõningaid teadmisi ja oskusi. Järgides neid praktilisi nõuandeid ja juhiseid, võid kasvatada tervislikke ja maitsvaid sibulaid.

Categorized in: