Tenerife on Hispaania saar, mis asub Atlandi ookeanis. Saar on tuntud oma kaunite randade, palmide ja soojade ilmade poolest. Kuid Tenerife pakub ka mitmeid vaatamisväärsusi, mis muudavad selle sihtkoha ideaalseks neile, kes otsivad mitmekülgset puhkust. Kuid millised on ikkagi Tenerife vaatamisväärsused?

tenerife vaatamisväärsused

El Teide vulkaan on Tenerife tähtsaim vaatamisväärsus. See on õigupoolest magav vulkaan, mis on kõrgeim tipp Hispaanias. El Teide rahvuspark on ka üks kõige külastatavamaid kohti Tenerifel. See pakub suurepärast võimalust matkata ja nautida kaunist loodust.

Lisaks looduslikele vaatamisväärsustele on Tenerifel ka ajaloolisi linnu nagu Garachico ja La Laguna. Need linnad on täis ajalugu, arhitektuuri ja kultuuri. Tenerife on ka koduks mitmetele pargidele nagu Loro Park ja Siam Park, mis pakuvad lõbusat tegevust kogu perele.

El Teide ja rahvuspark

tenerife vaatamisväärsused

Teide rahvuspark on üks Tenerife kõige külastatavamaid turismimagnetid, mis haarab ligi 3 miljonit külastajat aastas. See on koduks Hispaania kõrgeimale tipule- Pico del Teide vulkaanile, mis kõrgub 3718 meetri kõrgusele. Rahvuspargi kõrgus ja lähedus ekvaatorile teevad sellest ideaalse koha tähevaatluseks.

El Teide vulkaan on Tenerife tähtsaim vaatamisväärsus, mis on õigupoolest magav vulkaan. Teide on Hispaania kõrgeim mägi ja aktiivne vulkaan. Teide rahvuspark aga on populaarseim rahvuspark Hispaanias, mida külastab aastas mitu miljonit turisti. Erakordse vulkaanilise maastikuna UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Teide rahvuspark on mitmepalgeline rahvuspark.

Külastajad saavad nautida erinevaid tegevusi Teide rahvuspargis, sealhulgas matkamist, jalgrattasõitu, tähevaatlust ja köisraudteega sõitmist. Rahvuspargis on ka mitmeid vaatamisväärsusi, sealhulgas Roques de Garcia, mille kivimoodustised on loodud vulkaanilise tegevuse tulemusena.

Teide rahvuspark on suurepärane koht looduse ja vulkaanide armastajatele. See on ka ideaalne koht neile, kes soovivad nautida vaikust ja rahu, eemal linnakärast.

Linnad ja külad

tenerife vaatamisväärsused

Tenerife on täis kauneid linnu ja külasid, mis on täis ajalugu ja kultuuri. Siin on mõned kohad, mida külastada:

La Laguna

La Laguna on Tenerife ajalooline pealinn. See on täis kauneid hooneid ja avenüüsid, mis on täis ajalugu ja kultuuri. La Laguna on ka UNESCO maailmapärandi nimistus.

Garachico

Garachico on ajalooline linn, mis on tuntud oma muljetavaldava arhitektuuri ja rikkaliku ajaloo poolest. See linn on ka tuntud oma kaunite botaanikaaedade ja muljetavaldavate vaadete poolest.

Icod De Los Vinos

Icod De Los Vinos on tuntud oma maailmakuulsa draakonipuu poolest. See linn on ka täis ajalugu ja kultuuri ning on suurepärane koht, kus veeta päev.

Santa Cruz

Santa Cruz on Tenerife pealinn ja suurim linn. See linn on täis ajalugu ja kultuuri ning on suurepärane koht, kus veeta päev. Santa Cruz on ka tuntud oma kaunite randade ja muljetavaldava arhitektuuri poolest.

Puerto De La Cruz

Puerto De La Cruz on kaunis kuurortlinn, mis on täis kauneid randu ja vaatamisväärsusi. See linn on ka tuntud oma muljetavaldava arhitektuuri ja ajaloo poolest.

Vilaflor

Vilaflor on Tenerife kõrgeim linn, mis asub Teide rahvuspargi lähedal. See linn on täis kauneid vaateid ja on suurepärane koht matkamiseks ja looduse nautimiseks.

La Orotava

La Orotava on ajalooline linn, mis on tuntud oma kauni arhitektuuri ja rikkaliku ajaloo poolest. See linn on suurepärane koht, kus veeta päev ja nautida Tenerife kultuuri.

Candelaria

Candelaria on kaunis linn, mis on tuntud oma muljetavaldava arhitektuuri ja rikkaliku ajaloo poolest. See linn on ka tuntud oma kauni ranna ja muljetavaldavate vaadete poolest.

Loodus ja matkamine

tenerife vaatamisväärsused

Tenerife vaatamisväärsused on tuntud oma imelise looduse poolest, mis pakub matkasõpradele palju avastamisrõõmu. Saarel on mitmeid matkaradu, mis viivad läbi erinevate maastike, nagu metsad, mäed ja rannikuala. Siin on mõned populaarsed matkamarsruudid:

Masca

Masca küla ja Masca kuristik on Tenerife kõige populaarsemad matkamarsruudid. Masca kuristik on üks kõige dramaatilisemaid maastikke kogu Kanaari saarestikus. Matkasellid saavad nautida kauneid vaateid ja kogeda põnevat seiklust, kui nad läbivad kuristikku ja jõuavad lõpuks Masca külla.

Los Gigantes

Los Gigantes on Tenerife rannikul asuv kõrgeim kaljumassiiv, mis tõuseb merepinnast 600 meetri kõrgusele. See on üks Kanaari saarte kõige populaarsemaid vaatamisväärsusi. Matkasellid saavad nautida kauneid vaateid kaljudele ja ookeanile, samuti võimalust näha delfiine ja vaalu.

La Gomera

La Gomera on Tenerife lähedal asuv saar, mis on tuntud oma kauni taimestiku ja roheluse poolest. Saare loodus on üks kõige mitmekesisemaid Kanaari saarestikus. Matkasellid saavad nautida kauneid vaateid ja kogeda põnevat seiklust, kui nad läbivad saare matkaradu.

Anaga mäed

Anaga mäed on Tenerife põhjaosas asuv maaliline piirkond, mis on tuntud oma kauni taimestiku ja roheluse poolest. Siin on palju matkaradasid, mis viivad läbi metsade ja mägede ning pakuvad matkasõpradele kauneid vaateid. Anaga mägedes on ka palju looduslikke basseine, kus matkasellid saavad pärast matka lõõgastuda.

Tenerife kliima on aastaringselt soe ja päikseline, mis teeb matkamise kogu aasta vältel võimalikuks. Matkasellid peaksid siiski meeles pidama, et mõned matkarajad võivad olla raskemad kui teised ning seetõttu on soovitatav varustuda õige varustusega ja olla ettevaatlik.

Puhkus ja lõõgastus

Tenerife on tuntud oma kaunite randade ja lõõgastavate puhkusevõimaluste poolest. Siin on palju erinevaid kohti, kus saab nautida päikest ja mereäärset lõõgastust. Tenerife on ideaalne koht, kus veeta puhkus koos pere ja sõpradega.

Siam park

Siam Park on Tenerife suurim veepark, mis pakub erinevaid atraktsioone ja lõbusaid tegevusi kogu perele. Siin on suur valik erinevaid lainebasseine, torulaskumisi ja muid veepõhiseid atraktsioone. Lisaks on Siam Park tuntud oma suurepäraste etenduste poolest, mis on inspireeritud Tai kultuurist.

Loro park

Loro Park on suurepärane koht veeta päev koos loomadega. Siin on suur valik eksootilisi loomi, sealhulgas pingviinid, delfiinid, papagoid ja palju muud. Loro Park pakub ka erinevaid etendusi ja show’sid, mis on mõeldud kogu perele.

Monkey park

Monkey Park on ideaalne koht kohtumiseks loomadega. Siin saab kohtuda erinevate ahvidega ja nautida nende seltskonda. Monkey Park pakub ka erinevaid tegevusi ja atraktsioone, sealhulgas loomade toitmist ja puudel kõndimist.

Aqualand

Aqualand on veel üks suurepärane veepark, mis pakub erinevaid atraktsioone ja tegevusi kogu perele. Siin on suur valik erinevaid basseine, slaidid ja muud veepõhised atraktsioonid. Aqualand on ideaalne koht veeta päev koos pere ja sõpradega.

Jungle Park

Jungle Park on suurepärane koht, kus kohtuda erinevate eksootiliste loomadega. Siin on suur valik erinevaid loomi ja linnuliike, sealhulgas papagoid, krokodillid ja palju muud. Jungle Park pakub ka erinevaid etendusi ja show’sid, mis on mõeldud kogu perele.

Tenerife on täis erinevaid lõbustusparke ja veeparke, mis pakuvad erinevaid tegevusi ja atraktsioone kogu perele. Lisaks on siin suur valik erinevaid hotelle ja puhkusemajutusi, mis sobivad igale maitsele. Tenerife lõunarannik on ideaalne koht veeta päev rannas ja nautida päikesepaistet. Põhjaosa on ideaalne koht matkamiseks ja looduse nautimiseks. Tenerife on ideaalne koht rannapuhkuseks ja lõõgastavaks puhkuseks.

Elusloodus

Tenerife on koduks mitmekesisele elusloodusele, sealhulgas delfiinidele, vaaladele ja merilõvidele. Saarel on mitmeid loomaaedu, kus külastajad saavad näha erinevaid loomi ja linde ning õppida nende elupaikadest ja käitumisest.

Delfiinide ja vaalade vaatlus on populaarne tegevus Tenerifel. Saarel on mitmeid ettevõtteid, mis korraldavad vaalavaatlus- ja delfiinisafareid. Need ekskursioonid võimaldavad külastajatel näha neid imetlusväärseid loomi looduses ja õppida nende käitumisest.

Tenerife loomaaed on suur atraktsioon nii kohalikele kui ka turistidele. Loomaaed on koduks paljudele eksootilistele loomadele, nagu näiteks lõvidele, tiigritele, ninasarvikutele ja paljudele teistele. Loomaaed pakub külastajatele võimalust õppida loomade elupaikadest ja käitumisest ning nende kaitsest looduses.

Lisaks loomaaiale on saarel ka mitmeid saaretuure, mis võimaldavad külastajatel näha Tenerife looduse ilu ja mitmekesisust. Saaretuurid viivad külastajad läbi mägiste maastike, vulkaaniliste koobaste ja rannikualade, kus on võimalik näha erinevaid loomi ja taimi, mis on ainulaadsed Tenerifele.

Kokkuvõttes on Tenerife koduks mitmekesisele elusloodusele ning pakub külastajatele palju võimalusi näha ja õppida erinevate loomade ja taimede kohta. Delfiinide ja vaalade vaatlus, loomaaed ja saaretuurid on populaarsed tegevused, mis võimaldavad külastajatel kogeda Tenerife looduse ilu ja mitmekesisust.

Reisimine ja transport

Tenerifele reisimiseks on mitmeid võimalusi, sealhulgas lend, liinibuss, takso ja auto rentimine. Kõige populaarsem viis saarele jõudmiseks on lend. Tenerife Lõuna lennujaam (Aeropuerto de Tenerife Sur) ja Tenerife Põhja lennujaam (Aeropuerto de Tenerife Norte) on saare peamised lennujaamad. Need lennujaamad teenindavad nii rahvusvahelisi kui ka siseriiklikke lende.

Giidid on saarel laialdaselt kättesaadavad ja nad võivad olla kasulikud, kui soovite saada rohkem teavet piirkondade kohta, mida külastate. Nad võivad aidata teil navigeerida saare erinevate vaatamisväärsuste ja turismiobjektide vahel.

Liinibussid on saarel tavaline transpordiviis, kuna need on odavad ja mugavad. Need sõidavad regulaarselt enamikus piirkondades ja teenindavad ka lennujaamu. Takso on ka saarel kättesaadav, kuid see võib olla kallim kui bussid. Auto rentimine on samuti võimalus, kuid see võib olla kallis ja nõuab juhiluba.

Kokkuvõttes on Tenerifele reisimine ja liikumine saarel lihtne ja mugav. Lennud, bussid, takso ja autorent on kõik kättesaadavad ja saare giidid võivad aidata teil saada rohkem teavet piirkondade kohta, mida külastate.

Muu

Tenerife on täis erinevaid vaatamisväärsusi, kuid lisaks nendele on siin ka palju muud põnevat tegevust. Näiteks saab külastada Loro Parque loomaaeda, mis on üks populaarsemaid vaatamisväärsusi Tenerifel. Loro Parque on tuntud oma suurepäraste delfiinide ja papagoide etenduste poolest. Selleks, et külastus oleks mugavam, soovitatakse osta piletid ette internetist või hotellist ning riietuda mugavalt, kuna loomaaias võib palav olla.

Tenerifel on ka palju erinevaid randu, kus saab nautida päikest ja merevett. Üks populaarsemaid randu on Playa de las Teresitas, mis asub Santa Cruz de Tenerife lähedal. See rand on tuntud oma valge liivaga ning sobib hästi lastega peredele. Samuti on Tenerifel palju teemaparke, nagu näiteks Siam Park, kus saab nautida veetegevusi ja toiduelamusi.

Tenerife on ka UNESCO kaitseala, kus saab nautida loodust ja matkata. Üks selline koht on Teide rahvuspark, mis on tuntud oma vulkaani ja mägede poolest. Samuti on Tenerifel Los Gigantes kaljud, mis on suurepärane koht, kus nautida vaadet merele.

Kokkuvõttes on Tenerifel palju erinevaid tegevusi ja vaatamisväärsusi, mis sobivad igale maitsele. Oluline on planeerida oma külastus ette ning osta piletid ja broneerida külastused vajadusel ette, et külastus oleks mugavam. Avasta Tenerife vaatamisväärsused.

Categorized in: