Toorjuustukook on üks kõige populaarsemaid kooke Eestis. See on kreemjas ja maitsev ning sobib ideaalselt nii pidulikeks sündmusteks kui ka argipäevadeks. Toorjuustukook on valmistatud toorjuustust, murenevast põhjast ja magushapukast täidisest. Seda kooki võib kaunistada erinevate marjade või puuviljadega, mis annavad sellele kookile lisamaitse.

Toorjuustukooki retseptid varieeruvad sõltuvalt sellest, kas soovitakse küpsetatud või küpsetamata kooki. Küpsetatud toorjuustukook on tavaliselt valmistatud Digestive küpsistest, võist ja suhkrust, mis moodustavad põhja. Seejärel segatakse kokku toorjuust, hapukoor ja suhkur ning valatakse põhjale. Kooki küpsetatakse ahjus ja kaunistatakse marjadega. Küpsetamata toorjuustukooki puhul kasutatakse samuti Digestive küpsiseid, kuid täidis valmistatakse segades kokku toorjuustu, hapukoore, suhkru ja vahukoore. Kook jahutatakse ja kaunistatakse marjadega.

Juustukook ja toorjuustukook on tihti segamini aetud, kuid toorjuustukook erineb juustukoogist selle poolest, et see on valmistatud toorjuustust, mitte kodujuustust. Toorjuustukook on ka tavaliselt kreemjam ja magusam kui juustukook.

Toorjuustukoogi retsept

Koostisosad

Toorjuustukook on üks populaarsemaid kooke, mida saab valmistada väga erinevate koostisosadega. Siin on mõned koostisosad, mida võib kasutada toorjuustukoogi valmistamisel:

KoostisosaKogus
Digestive küpsised250 g
Sulatatud või75 g
Toorjuust800 g
Suhkur140 g
Munad4 tk
Vanillisuhkur1,5 tl
Hapukoor250 g
Vahukoor200 ml
Želatiin10 g
Värske laimi mahl2 spl
Sidrunimahl1 spl

Küpsetusaeg

Toorjuustukooki küpsetusaeg sõltub sellest, millist retsepti kasutatakse. Kõige tavalisem küpsetusaeg on umbes 45 minutit 175 kraadi juures. Kuid on ka retsepte, mis nõuavad pikemat küpsetusaega, kuni 60 minutit.

Kui soovite valmistada toorjuustukooki, siis on oluline järgida retsepti täpselt. Kooki valmistamiseks tuleb kõigepealt purustada Digestive küpsised ja segada need sulatatud võiga. Seejärel tuleb segu suruda koogivormi põhja ja panna see külmkappi tahenema.

Toorjuustukatte valmistamiseks tuleb toorjuust segada suhkru, munade ja vanillisuhkruga ning seejärel katta küpsisepõhi selle seguga. Kook tuleb panna ahju ja küpsetada kuni see on kuldpruun.

Kui kook on valmis, tuleb see lasta jahtuda ning seejärel katta hapukoore ja vahukoore seguga. Kook tuleb panna külmkappi ja lasta seista vähemalt paar tundi, et see saaks taheneda.

Toorjuustukook on suurepärane magustoit, mis sobib ideaalselt nii pidulikeks sündmusteks kui ka igapäevaseks maiustamiseks.

Küpsetamise etapid

Koogipõhja ettevalmistus

Toorjuustukookide valmistamine algab koogipõhja ettevalmistamisega. Kõigepealt tuleb valida sobiv vorm, mis sõltub koogis olevate koostisosade kogusest. Enamasti sobib eemaldatava põhjaga koogivorm, mille läbimõõt on umbes 20-24 cm. Vormi põhja võib panna küpsetuspaberi, et kook hiljem paremini välja tuleks.

Järgmiseks tuleb valmistada koogipõhi. Selleks võib kasutada näiteks Digestive küpsiseid, mis tuleb purustada ning segada sulatatud võiga. Segu tuleb vormi põhja suruda ning seejärel panna külmkappi tahenema.

Täidise ettevalmistus

Kui koogipõhi on valmis, tuleb valmistada täidis. Täidise valmistamiseks tuleb toorjuust segada tuhksuhkruga ning lisada vahukoor ja paks Türgi jogurt. Kõik koostisosad tuleb omavahel segada, kuni segu on ühtlane.

Kui segu on valmis, võib lisada ka marjad või moosi. Marjad võib panna otse täidisesse või kasutada neid kaunistuseks. Kui soovitakse kasutada moosi, tuleb see panna koogipõhjale ning seejärel valada täidis peale.

Küpsetamine

Küpsetamata toorjuustukooki ei ole vaja ahjus küpsetada. Külmkapis tahenedes muutub kook piisavalt kindlaks. Seega tuleb kook panna külmkappi vähemalt 4 tunniks, aga ideaalis üleöö.

Kui kook on piisavalt tahenenud, võib selle kaunistada toormoosi, marjade või muude kaunistustega. Kooki võib ka lõigata ning serveerida kohe või hoida külmikus kuni serveerimiseni.

Toorjuustukook on magus ja kreemine kook, mis sobib eriti hästi suvisteks pidudeks ja koosviibimisteks. See on suurepärane valik ka algajatele kondiitritele, kuna seda on lihtne valmistada ning ei nõua erilisi oskusi.

Toorjuustukook

Erinevad toorjuustukoogi variandid

Toorjuustukook on üks populaarsemaid magustoite, mida võib leida paljudest kohvikutest ja restoranidest. See on kreemjas ja maitsev ning sobib ideaalselt külaliste serveerimiseks või perele maiustamiseks. Toorjuustukooki retseptid on väga mitmekesised ja siin on mõned variandid, mida võib proovida.

Manhattani toorjuustukook

Manhattani toorjuustukook on kolmekihiline kook, millel on Digestive-küpsistest põhi, toorjuustukiht ja hapukoorekate. See kook on väga mahlane ja maitsev ning sobib suurepäraselt kohviku menüüsse. Manhattani toorjuustukooki valmistamiseks on vaja järgmisi koostisosi:

 • Digestive-küpsiseid
 • toorjuustu
 • hapukoort
 • suhkrut
 • vaniljesuhkrut
 • mune
 • apelsinikoort ja -mahla

Küpsised tuleb purustada peeneks ja segada võiga ning seejärel asetada küpsetuspaberiga kaetud koogivormi. Toorjuust tuleb segada suhkru ja vaniljesuhkruga ning seejärel lisada munad ükshaaval. Hapukoor tuleb lisada alles viimasena. Kook tuleb küpsetada ahjus ning lasta jahtuda enne hapukoorekate lisamist.

Philadelphia toorjuustukook

Philadelphia toorjuustukook on klassikaline toorjuustukook, mis on valmistatud pehme ja kreemja Philadelphia toorjuustuga. See kook on väga lihtne valmistada ning sobib suurepäraselt igaks puhuks. Philadelphia toorjuustukooki valmistamiseks on vaja järgmisi koostisosi:

 • Digestive-küpsiseid
 • võid
 • toorjuustu
 • suhkrut
 • vaniljesuhkrut
 • mune
 • hapukoort

Küpsised tuleb purustada peeneks ja segada võiga ning seejärel asetada küpsetuspaberiga kaetud koogivormi. Toorjuust tuleb segada suhkru ja vaniljesuhkruga ning seejärel lisada munad ükshaaval. Hapukoor tuleb lisada alles viimasena. Kook tuleb küpsetada ahjus ning lasta jahtuda enne serveerimist.

Toorjuustukook on väga mitmekülgne magustoit ning seda võib valmistada erinevate maitsetega. Kuid oluline on meeles pidada, et kook peab olema mahlane ja kreemjas ning sobima suurepäraselt igaks puhuks.

Marjade kasutamine toorjuustukoogis

Marjade kasutamine toorjuustukoogis on üks populaarsemaid viise, kuidas lisada koogile värskust ja naturaalset magusust. Marjade valik võib olla väga lai, kuid kõige sagedamini kasutatakse vaarikaid, mustikaid, maasikaid ja muid hooajalisi marju.

Marjade lisamine toorjuustukoogile võib olla väga lihtne. Neid võib lisada koogipõhjale, koogitäidisesse ja kaunistuseks. Marjade lisamine koogipõhjale annab koogile mõnusa hapuka maitse. Marjade lisamine koogitäidisesse annab koogile mõnusa magususe ja värske maitse. Marjade kasutamine kaunistusena annab koogile ilusa välimuse ja lisab koogile veelgi rohkem maitset.

Vaarikad on üks populaarsemaid marju, mida kasutatakse toorjuustukoogis. Vaarikad annavad koogile mõnusa hapuka maitse ja värske aroomi. Vaarikaid võib lisada koogipõhjale, koogitäidisesse ja kaunistusena.

Mustikad on samuti populaarne marja, mida kasutatakse toorjuustukoogis. Mustikad annavad koogile mõnusa magususe ja värske maitse. Mustikaid võib lisada koogipõhjale, koogitäidisesse ja kaunistusena.

Laimi koor on ka populaarne koostisosa, mida kasutatakse toorjuustukoogis. Laimi koor annab koogile mõnusa hapuka maitse ja värske aroomi. Laimi koort võib lisada koogitäidisesse ja kaunistusena.

Kokkuvõttes on marjade kasutamine toorjuustukoogis suurepärane viis lisada koogile värskust ja naturaalset magusust. Marjade valik võib olla väga lai ja iga marja annab koogile oma maitse ja aroomi.

Categorized in: