Fotografiska Tallinn on kaasaegne muuseum, mis asub Telliskivi Loomelinnaku südames Tallinnas. See on inspireeriv koht, mis koondab endas fotograafiat, kunsti ja kultuuri. Muuseumi missiooniks on inspireerida uusi vaatenurki. Fotografiska Tallinn pakub maailmatasemel fotograafianäitusi, toitu ja inspireerivat programmi.

Fotografiska Tallinn on koht, kus kohtuvad fotograafia, kunst ja kultuur. See on muuseum, mis on kõike muud kui tavaline. Muuseumi külastajad saavad nautida maailmatasemel näitusi, mis toovad esile erinevaid teemasid ja vaatenurki. Fotografiska Tallinn on inspireeriv koht, mis pakub külastajatele uusi kogemusi ja mõtteid.

Muuseum asub Telliskivi Loomelinnaku südames, mis on tuntud oma ainulaadse atmosfääri ja kultuuripärandi poolest. Fotografiska Tallinn on üks selle piirkonna olulisemaid vaatamisväärsusi, mis on saanud palju positiivset tagasisidet nii kohalikelt kui ka turistidelt. Muuseum pakub külastajatele võimalust nautida maailmatasemel fotograafianäitusi, samuti maitsta maitsvat toitu ja osaleda inspireerivatel üritustel.

Fotografiska ajalugu

Fotografiska on rahvusvaheline fotokunstimuuseum, mis avati Stockholmi kesklinnas 2010. aastal. Muuseumi asutajateks olid Jan ja Per Broman, kes soovisid luua koha, kus oleks võimalik näidata maailma parimat fotokunsti.

Fotografiska Stockholm on tuntud oma kõrgetasemeliste näituste ja laia valiku programmide poolest, mis hõlmavad kõike alates fotograafiakursustest kuni kontsertide ja filmiseanssideni. Muuseumi eesmärk on inspireerida, harida ja muuta maailma paremaks kohaks läbi kunsti.

Fotografiska Tallinn avati 2019. aastal Telliskivi Loomelinnaku südames. See on sama kontseptsiooniga nagu Stockholmis, mis tähendab, et see on suunatud kõigile fotograafia ja kunsti armastajatele. Fotografiska Tallinn pakub külastajatele erinevaid näitusi, üritusi ja programme, mis on mõeldud kõigile vanusegruppidele.

Fotografiska on tuntud oma kõrgetasemeliste näituste poolest, kus on eksponeeritud nii tuntud kui ka vähemtuntud kunstnike teoseid. Muuseumi missiooniks on inspireerida uusi vaatenurki ja pakkuda külastajatele unustamatuid kogemusi.

Kunst ja näitused

Fotografiska Tallinn on kaasaegne muuseum, kus kohtuvad fotograafia, kunst ja kultuur. Kunst on alati olnud Fotografiska Tallinna keskmes ning muuseum on tuntud oma maailmatasemel näituste poolest.

Fotografiska Tallinn

Praegused näitused

Fotografiska Tallinnas on alati mitu näitust korraga avatud, et külastajad saaksid nautida erinevaid kunstiteoseid. Praegu on avatud näitused, mis esitlevad nii rahvusvaheliselt tunnustatud kui ka kohalikke kunstnikke.

Üks praegune näitus on Miles Aldridge’i “Virgin Mary. Supermarkets. Popcorn. Photographs 1999-2020”, mis on Briti kunstniku esimene isiknäitus Baltikumis. Näitusel on esindatud Aldridge’i erakordselt värvikad ja sürrealistlikud fotod, mis on loodud ajavahemikus 1999–2020.

Teine praegune näitus on Fotografiska Photo Gallery esitleb: “Estonian Press Photos 2022”, mis tutvustab Eesti ajakirjandusfotograafia parimaid töid. Näitusel on esindatud nii uudisfotod, portreed kui ka dokumentaalfotod, mis kajastavad Eesti elu erinevaid tahke.

Eelnevad näitused

Fotografiska Tallinnas on läbi aegade toimunud mitmeid erakordseid näitusi. Näiteks üks eelnev näitus oli “Like A Horse” Andres Serrano ja Andres Toltsi loomingust, mis uuris inimloomuse tumedamaid külgi. Näitusel oli esindatud Serrano ja Toltsi koostöös loodud fotoseeria, mis kujutas erinevaid inimkeha osi, kaasa arvatud suguelundeid ja väljaheidet.

Teine eelnev näitus oli “The Image of War” Susan Meiselaselt, mis uuris sõja ja konfliktide kujutamist fotograafias. Näitusel oli esindatud Meiselaselt pärit fotoseeriad, mis kajastasid Nicaragua revolutsiooni, Kuveidi sõda ja 9/11 rünnakuid.

Fotografiska Tallinna näitused on alati erakordselt mitmekesised ja põnevad. Muuseumi programm sisaldab ka erinevaid üritusi, mis on seotud näitustega, nagu näiteks kunstnikuvestlused ja giidituurid.

Restoran ja baar

Fotografiska Tallinna restoran ja baar pakuvad külastajatele unustamatuid maitseelamusi ning suurepärast atmosfääri. Restoran pakub laia valikut roogasid, mille valmistamisel kasutatakse ainult kvaliteetseid ja värskeid koostisosi. Menüüs on nii liha-, kala- kui ka taimetoitlastele sobivaid roogasid.

Toit ja jook

Fotografiska restoranis valmistatakse toitu ainult parimatest koostisosadest ning kasutatakse loodussõbralikke toiduvalmistamise meetodeid. Menüüs on lai valik eelroogasid, pearoogasid ja magustoite, mis sobivad nii romantiliseks õhtusöögiks kui ka suuremate seltskondade jaoks. Restoranis on võimalik nautida ka maitsvaid kokteile, mis on valmistatud parimatest koostisosadest.

Veinide nimekiri

Fotografiska restoranis on lai valik erinevaid veine, mis sobivad suurepäraselt erinevate roogadega. Restorani veinikaart koosneb nii klassikalistest kui ka uutest veinidest, mida on hoolikalt valitud sobituma restorani menüüga. Lisaks veinidele on võimalik nautida ka erinevaid jooke, nagu näiteks õlut ja siidrit.

Rooftop aed

Fotografiska restorani katusel asuv aed pakub külastajatele võimalust nautida suurepärast vaadet ülelinnale ning samal ajal nautida maitsvat toitu ja jooke. Aias kasvatatakse erinevaid köögivilju ja maitsetaimi, mida kasutatakse restorani menüüs. Aias on võimalik nautida ka maitsvaid kokteile ja veine ning lõõgastuda suurepärases atmosfääris.

Fotografiska restoran ja baar on suurepärane koht nii romantiliseks õhtusöögiks kui ka suuremate seltskondade jaoks. Restorani menüüst leiab kindlasti midagi iga maitse jaoks ning restorani atmosfäär on tõeliselt meeldiv ja hubane.

Fotografiska Tallinn

Jätkusuutlikkus

Fotografiska Tallinn on pühendunud jätkusuutlikkusele. Nad usuvad, et jätkusuutlikkus on võimalik ka toiduvalmistamise valdkonnas ning seetõttu on nad võtnud kasutusele nulljäätmete põhimõtte. Nad kasutavad toiduvalmistamisel leidlikke viise, ei raiska toorainet ega tekita jäätmeid.

Restoranis kasutatakse ainult sertifitseeritud orgaanilisi ja jätkusuutlikult kasvatatud tooraineid. Lisaks sellele on köögis kasutusel ainult hooajalised toiduained, mis on võimalikult lähedalt toodetud.

Fotografiska Tallinn kasutab ka jätkusuutlikke ja keskkonnasõbralikke pakendamisviise. Näiteks on kõik pakendid valmistatud biolagunevatest materjalidest, mis on kergesti taaskasutatavad.

Fotografiska Tallinni jätkusuutlikkus ei piirdu ainult toiduvalmistamisega. Nad on võtnud kasutusele ka jätkusuutliku ärimudeli, mis võimaldab neil pakkuda jätkusuutlikku naudingut kõikidele külastajatele.

Asukoht ja transport

Kuidas sinna jõuda?

Fotografiska Tallinn asub Telliskivi loomelinnakus, mis on üks populaarsemaid piirkondi Tallinnas. Loomelinnak asub Kalamaja ja Pelgulinna piiril, mis on umbes 2 kilomeetrit Tallinna kesklinnast. Kui soovite Fotografiska Tallinna külastada, on mitmeid võimalusi, kuidas sinna jõuda.

Kui olete kesklinnas, saate Fotografiska Tallinna jõuda ühistranspordiga. Kõige lihtsam viis on võtta buss number 111A, 115, 118, 125 või 33, mis peatub Telliskivi peatuses. Kui soovite kasutada trammiliine, siis tramm number 1 või 2 on ka hea valik, sest need peatuvad Balti jaama juures, mis on lähedal Telliskivi loomelinnakule.

Kui soovite autoga sõita, siis on Fotografiska Tallinnal parkla, kus on piisavalt ruumi parkimiseks. Parkla on avatud 24 tundi ööpäevas.

Läheduses olevad peatused

Telliskivi loomelinnak asub mitmete ühistranspordipeatuste lähedal. Kõige lähemad peatused on Telliskivi, mis on bussi- ja trammipeatus, ja Balti jaam, mis on trammipeatus. Kui soovite kasutada rongi, siis Balti jaam on ka lähim rongijaam.

Kui soovite Telliskivi loomelinnakus ringi liikuda, siis on olemas ka jalgratta laenutus, mis asub loomelinnaku peavärava lähedal. Samuti on võimalik kasutada taksoteenuseid, kuna Telliskivi loomelinnak on populaarne piirkond, kus on alati saadaval taksoteenuseid.

Läheduses olevad vaatamisväärsused

Fotografiska Tallinn asub Telliskivi Loomelinnaku südames, mis on täis elavat kultuurikvartalit. See asukoht pakub külastajatele palju võimalusi avastada läheduses olevaid vaatamisväärsusi. Siin on mõned soovitused majutuse, ostlemise, sündmuste, sadama ja turismiinfokeskuste kohta.

Majutus

Kui soovite jääda ööseks läheduses, siis on mitmeid majutusvõimalusi, mis sobivad erinevatele eelarvetele. Üks võimalus on jääda vanalinna hotellidesse, mis asuvad vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel. Näiteks võite kaaluda hotelle nagu Hotel Telegraaf või Hotel St. Petersbourg. Kui soovite midagi odavamat, siis on olemas ka hosteleid, nagu näiteks Old Town Alur Hostel.

Ostlemine

Telliskivi Loomelinnak on kuulus oma käsitööpoodide, disainipoodide ja vintage-kaupluste poolest. Siin on palju võimalusi leida midagi unikaalset oma garderoobi ja kodu jaoks. Mõned soovitused on Pillerkaar, mis pakub käsitööd ja disaini, ja Nõel, mis on vintage-kauplus.

Sündmused

Telliskivi Loomelinnakus toimub aastaringselt palju sündmusi, alates kontsertidest ja näitustest kuni toidufestivalideni. Fotografiska Tallinn ise pakub ka mitmeid näitusi ja üritusi. Külastajad saavad jälgida nende sündmuste kalendrit, et leida midagi huvitavat.

Turismiinfokeskused

Kui soovite rohkem teada saada Tallinna vaatamisväärsuste kohta, siis on olemas mitmeid turismiinfokeskusi, kus saate küsida nõuandeid ja soovitusi. Üks lähimaid turismiinfokeskusi asub Tallinna Vanasadamal. Samuti on olemas turismiinfokeskus Tallinna Lennujaamas ja Tallinna Raekoja platsil.

Kokkuvõttes, Fotografiska Tallinn asub Telliskivi Loomelinnaku südames, mis pakub külastajatele palju võimalusi avastada läheduses olevaid vaatamisväärsusi. Siin on mitmeid majutusvõimalusi, ostlemisvõimalusi, sündmusi, sadamaid ja turismiinfokeskusi, mis sobivad erinevatele eelarvetele ja huvidele.

Categorized in: