Istanbul on üks maailma kõige populaarsemaid turismisihtkohti, millel on pikk ajalugu ja palju vaatamisväärsusi. Istanbuli vaatamisväärsused on tuntud oma ilu ja rikkaliku kultuuripärandi poolest ning pakuvad külastajatele palju avastamisvõimalusi. Avastage Türgi.

Booking.com

Hagia Sophia

Hagia Sophia on Istanbuli üks tuntumaid vaatamisväärsusi. See ajalooline hoone on olnud nii kirik kui ka mošee ning tänapäeval on sellest saanud muuseum. Hagia Sophia on tuntud oma vapustava arhitektuuri poolest ning sellel on rikkalik ajalugu, mis ulatub tagasi 6. sajandisse. See on kindlasti koht, mida külastada Istanbulis.

Sinine mošee

Sinine mošee on veel üks tuntum Istanbuli vaatamisväärsused. Selle nimi tuleneb sinisest keraamilisest plaadist, mis katab moslemikompleksi seinu. Sinine mošee on tuntud oma rikkaliku sisekujunduse poolest ning see on avatud nii moslemitele kui ka mittemoslemitele. Külastajad saavad nautida selle arhitektuuri ilu ja rahu õhkkonda.

Topkapi palee

Topkapi palee on ajalooline palee, mis oli Osmani impeeriumi keskus. See palee oli kõrgeim võimukeskus Osmani impeeriumis ning on tänapäeval avatud muuseumina. Topkapi palee on tuntud oma rikkaliku arhitektuuri ja kultuuripärandi poolest ning külastajad saavad nautida selle ajaloo ilu ja suursugusust.

Basilica tsister

Basilica tsister on iidne veehoidla, mis on tuntud oma suurepärase arhitektuuri poolest. See on ka üks Istanbuli kõige külastatumaid vaatamisväärsusi. Basilica tsister on ehitatud 6. sajandil ja on läbinud ajaloo jooksul mitmeid renoveerimistöid. See on kindlasti koht, mida külastada Istanbulis.

Bosporuse väin

Bosporuse väin on Istanbuli keskne geograafiline omadus, mida külastajad peaksid kindlasti uurima. Väin jagab Istanbuli Euroopa ja Aasia vahel ning pakub muljetavaldavat vaatepilti Istanbuli siluetist. Külastajad saavad nautida Bosporuse väina kaldal jalutamist või võtta laevareisi, et nautida Istanbuli kaunist vaadet vee pealt.

Galata torn

Istanbuli vaatamisväärsused

Galata torn on ajalooline vaatamisväärsus Istanbuli kesklinnas. See torn on tuntud oma ilusa arhitektuuri ja suurepärase vaate poolest üle kogu linna. Torni ehitati 1348. aastal ning selle kõrgus on 66,9 meetrit. Torni tippu jõudmiseks tuleb ronida kitsast treppi pidi, kuid vaade sealt üle linna on seda kindlasti väärt.

Galata torn on Istanbuli ajaloolise Galata linnaosa üks tuntumaid maamärke. Galata asub Istanbuli Euroopa poolel, Türgi põhjakaldal Bosporuse väina kaldal. Torn asub Galata linnaosa südames, kus on palju ajaloolisi hooneid, kauplusi ja restorane.

Torn on tuntud ka oma ajaloo poolest. See ehitati Genova Vabariigi poolt 1348. aastal kaitsetornina. Tornil oli oluline roll ka Ottomani impeeriumi ajal, kui seda kasutati tuletornina ja kaubanduskeskusena. 1960. aastatel renoveeriti torn ja avati külastajatele muuseumina.

Tänapäeval saab Galata torni külastada tasu eest. Külastajad saavad nautida vaadet linna erinevatele osadele, nagu Sultanahmet, Bosporuse väin, Topkapi palee ja paljud teised. Torni juures on ka kohvik ja suveniiripood, kust saab osta Istanbuli meeneid ja kingitusi.

Taksimi väljak

Istanbuli vaatamisväärsused

Taksimi väljak on Istanbuli üks tuntumaid ja kaunimaid paiku. See asub Istanbuli Euroopa poolel, Beyoglu linnaosas, ja on tuntud oma kultuurilise mitmekesisuse poolest. Väljakul asub mitmeid ajaloolisi hooneid, hotelle, kauplusi ja restorane.

Taksimi väljak on suurepärane koht, kus kogeda Istanbuli ööelu. Väljakul toimub sageli kontserte, festivalid, tantsuüritusi ja muud meelelahutust. Samuti on see koht, kus saab maitsta Türgi kuulsaid toite ja osta traditsioonilisi käsitöötooteid.

Väljakul asub ka Türgi kuulus Taksimi vabadussammas, mis on pühendatud Türgi riigi asutaja Mustafa Kemal Atatürkile. Sammas on valmistatud marmorist ja selle kõrgus on 12 meetrit. Sammas on kaunistatud Atatürki kuju ja Türgi lipuga.

Taksimi väljakut ümbritsevad ka mitmed ajaloolised hooned, sealhulgas Taksimi ooperimaja, mis on tuntud oma suurepärase akustika ja erakordse arhitektuuri poolest. Ooperimajas toimub regulaarselt erinevaid etendusi ja kontserte.

Taksimi väljak on üks Istanbuli kultuurilise mitmekesisuse keskusi, kus on palju avastada ja kogeda. See on kindlasti üks koht, mida külastada Istanbuli reisi ajal.

Grand Bazaar

Istanbuli vaatamisväärsused

Grand Bazaar on üks Istanbuli tuntuimaid turge ja ka üks suurimaid kogu maailmas. See asub Istanbuli vanalinnas, Fatih linnaosas, ja koosneb enam kui 4000 kauplusest ja müügikohast. Grand Bazaar on üks Istanbuli külastatavamaid kohti ja on kohustuslik sihtpunkt iga turistile, kes soovib kogeda Istanbuli elavat ja kirevat atmosfääri.

Grand Bazaar on suurepärane koht, kus saab osta traditsioonilisi käsitöötooteid, ehteid, vaipu, tekstiile, vürtse, kohalikke toite ja jooke ning palju muud. Turul on erinevaid kauplusi, mis pakuvad laia valikut kaupu, alates odavatest suveniiridest kuni kallimate käsitöö esemeteni.

Grand Bazaar on ka tuntud oma arhitektuuri poolest. Turu hoone on ehitatud 15. sajandi alguses Osmanite impeeriumi ajal ning sellel on suurepärane mosaiikkaunistus. Grand Bazaar on ajalooliselt oluline koht Istanbuli jaoks, kuna see on olnud üks peamisi kaubanduskeskusi, mis ühendab ida ja lääne kultuure.

Grand Bazaaril on ka palju kohvikuid ja restorane, kus saab nautida Türgi kuulsaid toite ja jooke. Külastajad saavad siin maitsta autentset Istanbuli kööki ning nautida kohalikku atmosfääri.

Grand Bazaar on kindlasti üks Istanbuli kohustuslikest sihtkohtadest, mis pakub külalistele autentset Türgi kogemust. Turu avatud õhkkond, rikkalik kultuuriline pärand ja lai valik kaupu muudavad selle üheks parimaks kohaks Istanbuli külastamisel.

Kokkuvõtteks

Kui otsite põnevat reisisihtkohta, mis on täis ajalugu, kultuuri ja imekauneid vaatamisväärsusi, siis Istanbul on kindlasti üks parimaid valikuid. Istanbul on linn, kus ida ja lääs kohtuvad ning kus on tunda nii Vana-Rooma kui ka Ottomani impeeriumide mõjusid. Lisaks ajaloole on Istanbul ka tänapäeval üks olulisemaid metropole maailmas ning seega on selles linnas alati midagi huvitavat näha ja teha. Istanbuli vaatamisväärsused – vaata oma silmaga üle!

Categorized in: