Türgi on suurepärane riik, mida tuntakse oma rikkaliku ajaloo, kultuuri, köögi ja kaunite linnade poolest. Türgi linnad on mitmekesised, huvitavad ja täis elavat atmosfääri. Allpool on loetletud mõned Türgi linnad, mida tasub kindlasti külastada.

Istanbul

Istanbul on Türgi kõige tuntum linn ja üks kõige külastatavamaid linnu kogu maailmas. Istanbul asub Bosporuse väina kaldal ning ühendab Euroopat ja Aasiat. Siin saab nautida nii rikkalikku ajalugu kui ka tänapäevast elavat kultuuri. Istanbuli tuntud vaatamisväärsuste hulka kuuluvad Hagia Sophia, Sinine mošee, Topkapi palee ja Galata torn.

Booking.com

Ankara

Türgi linnad

Ankara on Türgi pealinn ja samal ajal riigi teine suurim linn Istanbuli järel. Ankara on oluline majandus- ja kultuurikeskus, kus asuvad paljud Türgi valitsusasutused, suured rahvusvahelised ettevõtted ja mitmed ülikoolid.

Ankara ajalugu ulatub tagasi 2. aastatuhandesse eKr ning linna on valitsenud mitmed tsivilisatsioonid, sealhulgas hettid, füüniiklased, läänetsiidid, roomlased, bütsantslased ja osmanid. Linn sai tähtsaks pärast seda, kui Türgi Vabariik sai 1923. aastal iseseisvaks ning Ankara valiti uueks pealinnaks.

Ankara vaatamisväärsused hõlmavad mitmeid ajaloolisi ja kultuurilisi paiku. Üks populaarsemaid kohti on Ankara kindlus, mis asub linna kõrgeimal mäel. Kindlus on üle 1000 aasta vana ning seal on võimalik nautida kaunist vaadet linna ümbrusele.

Teine populaarne koht on Atatürki mausoleum, mis on Türgi esimese presidendi Mustafa Kemal Atatürki mälestuspaik. Mausoleum on suur ja muljetavaldav hoone, mis meenutab kreeka tempel.

Ankara linnas on ka mitmeid muuseume, nagu näiteks Anitkabir muuseum, kus saab tutvuda Türgi ajalooga ja Atatürki eluga. Teised huvitavad muuseumid on Anadolu tsivilisatsioonide muuseum, mis kajastab Anatoolia kultuuri ning Etnograafiamuuseum, kus on väljas traditsioonilised Türgi käsitööd ja rahvarõivad.

Lisaks ajaloolistele paikadele on Ankara tuntud ka oma kaasaegse arhitektuuri poolest. Üks silmapaistvamaid hooneid on Rahvuslik Raamatukogu ja Kultuurikeskus, mis on arhitektuurselt muljetavaldav ja koduks mitmetele etendustele ja näitustele.

Antalya

Türgi linnad

Antalya on Türgi suuruselt viies linn, mis asub Vahemere rannikul. Linna peetakse üheks Türgi suurimaks turismikeskuseks, kuna siin on ilus rannikuala, palju ajaloolisi vaatamisväärsusi ning suurepärane kliima.

Antalya on kaunistatud paljude ilusate parkide ja aedadega, mis pakuvad rahulikku ja meeldivat keskkonda linnakärast eemal. Üks sellistest parkidest on näiteks Konyaalti Beach Park, kus saab nautida merevaadet ja kohalikku kultuuri.

Lisaks looduslikele vaatamisväärsustele on Antalyas ka ajaloolisi vaatamisväärsusi, mis on pälvinud turistide tähelepanu. Üks neist on Hadrianuse värav, mis ehitati 130. aastal Rooma keiser Hadrianuse auks. Samuti on siin ka Püha Savi kirik, mis on üks vanimaid kristlikke kirikuid Türgis.

Antalya on tuntud ka oma suurepäraste rannikutega, mis pakuvad külastajatele palju meelelahutusvõimalusi. Üks populaarsemaid randu on Lara rand, mis on tuntud oma peene liivaga ja kristallselge veega. Teine populaarne rand on Konyaalti rand, kus saab nautida Vahemere sooja vett ja päikesepaistet.

Antalyas on palju erinevaid restorane, kus pakutakse erinevaid rahvusvahelisi roogasid ja kohalikke eripärasusi. Populaarsed toidud siin on näiteks lahmadun (lihapallid), kebabid ja köfted (lihapallid), mis valmistatakse traditsioonilisel viisil.

Izmir

Türgi linnad

Izmir on Türgi neljas suurim linn ja samal ajal üks riigi olulisemaid sadamalinnu. Izmir asub Egeuse mere ääres ja on üks Türgi populaarsemaid turismisihtkohti. Linnas on palju ajaloolisi vaatamisväärsusi, mis meelitavad ligi tuhandeid külastajaid igal aastal.

Üks Izmiri tuntuimaid vaatamisväärsusi on kindlus Kadifekale, mis asub linna kohal kõrgel mäel. Kadifekale kindlus on pärit 3. sajandist eKr ning on Izmiri ajaloo üks tähtsamaid sümboleid. Kindlusest avaneb suurepärane vaade linna ja Egeuse merele.

Teine populaarne Izmiri vaatamisväärsus on Konaki väljak, mis on Izmiri kesklinna süda. Väljakul asub Konaki torn, mis on üks linna silmapaistvamaid ehitisi. Konaki torn on pärit 17. sajandist ja seda on kasutatud nii kui vanglat kui ka arhiivi. Tänapäeval on torn muudetud muuseumiks, kus saab näha Izmiri ajalugu.

Lisaks ajaloolistele vaatamisväärsustele on Izmiril ka mitmeid moodsaid ehitisi. Näiteks İzmir Saat Kulesi, mis on üks linna silmapaistvamaid vaatamisväärsusi. See kellatorn asub Konaki väljakul ja on pärit 19. sajandist. Torn on 25 meetrit kõrge ja selle tippu saab liftiga ronida. Sealt avaneb suurepärane vaade Izmiri linnale.

Bursa

Türgi linnad

Bursa on Türgi linn, mis asub Marmara mere piirkonnas Anatoolia poolsaarel. See on suuruselt neljas linn Türgis ning oluline tööstus- ja kaubanduskeskus. Bursa on tuntud ka oma ajalooliste vaatamisväärsuste poolest ning on populaarne turismisihtkoht.

Bursa on tuntud oma termiliste allikate poolest, mis on olnud kasutusel juba alates Rooma ajast. Need allikad on tuntud oma raviomaduste poolest ning on populaarsed turistide seas, kes otsivad tervisepuhkust. Lisaks sellele on Bursas mitmeid ajaloolisi mošeesid, nagu näiteks Ulu Camii, mis on üks Türgi suurimaid mošeesid ning oli ehitatud 14. sajandil.

Bursas on ka mitmeid ajaloolisi lossikomplekse, nagu näiteks Bursa kindlus, mis oli ehitatud Bütsantsi perioodil ja on üks linna kõige tähtsamaid vaatamisväärsusi. Teine tähtis ajalooline lossikompleks on Yeşil Camii, mis on tuntud oma kaunite mosaiikide ja keraamikateoste poolest.

Bursas on ka palju kaasaegseid vaatamisväärsusi, nagu näiteks kohtuhoone, mis on tuntud oma kaasaegse arhitektuuri poolest ning on üks linna silmapaistvamaid hooneid. Samuti on Bursas mitmeid kaubanduskeskusi, kus saab nautida shoppingut ja osta mitmeid kohalikke käsitöötooteid.

Bursas on ka oluline tööstuskeskus, eriti tekstiili- ja autotööstuses. See on üks Türgi suuremaid tööstuslinnu ning on oluline majanduslik keskus Marmara mere piirkonnas.

Kokkuvõtteks

Need on vaid mõned Türgi ilusamad linnad, mis pakuvad külastajatele unustamatuid kogemusi. Türgi on tõeliselt unikaalne ja külalislahke riik.

Kõik Türgi linnad

Adana
Adapazarı
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Akhisar
Aksaray
Alanya
Altınordu
Amasya
Ankara
Antakya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bandırma
Bartın
Batman
Bayburt
Belediye Tepe
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çarşamba
Çaycuma
Çayırova
Çerkezköy
Çine
Çorlu
Denizli
Düzce
Edirne
Elazığ
Ereğli
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Fethiye
Gaziantep
Gebze
Giresun
Gümüşhane
Gölcük
Gölbaşı
Gördes
Gürsu
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Istanbul
İzmir
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kdz. Ereğli
Kilis
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Lapseki
Malatya
Manavgat
Manisa
Mardin
Marmaris
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Şanlıurfa
Siirt
Sinop
Sivas
Soma
Söke
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zeytinburnu
Zonguldak

Categorized in: