Slovakkia on väike, kuid võluv riik Kesk-Euroopas, mis pakub rohkelt põnevaid vaatamisväärsusi igale reisijale. Meie jaoks on Slovakkia üks parimaid kohti kultuuri- ja looduspärandi avastamiseks ning see on kindlasti üks meie lemmiksihtkohti. Allpool jagame teiega parimad Slovakkia vaatamisväärsused.

Bratislava linn

Bratislava on Slovakkia pealinn, mis asub kaunis Doonau jõe orus. See on linn, mis on täis ajalugu ja kultuuri ning on täiuslik koht jalutamiseks ja imetlemiseks. Vanalinnas asuvad St. Martin’s Cathedral ja Bratislava loss on kindlasti kaks kõige külastatavamat kohta, kuid Bratislava on täis ka väiksemaid vaatamisväärsusi, nagu näiteks Michael’s Gate, mis on linna vanim värav, või Blue Church, mis on tuntud oma sinise fassaadi poolest.

Slovakkia vaatamisväärsused
Booking.com

Slovakkia parimad mägikülad

Slovakkia on tuntud oma kaunite mägiküladega, mis asuvad kõrgetel tippudel ja pakuvad suurepäraseid vaateid. Võtke kindlasti aega, et külastada Terchovát, Ruzomberokit ja Zuberecit, mis on kõik tuntud oma traditsioonilise arhitektuuri ja kohalike käsitööliste poolest. Need külad on ka ideaalsed matkamiseks, kuna neid ümbritsevad mäed ja looduslikud maastikud.

Slovakkia rahvusparkide ilu

Slovakkia on koduks paljudele looduspargile ja reservaatidele, mis pakuvad võimalusi matkamiseks ja looduse nautimiseks. Kõige tuntumad neist on Tatrate rahvuspark, mis on tuntud oma ilusate mägede ja järvede poolest, ning Slovakkia parimaid rahvusparke, mis asuvad piiril Poolaga.

Pezinoki loss

Pezinok on Slovakkia väike linn, mis asub Bratislavast lühikese autosõidu kaugusel. See on koduks Pezinoki lossile, mis on tuntud oma kaunite aianduste ja arhitektuuri poolest. Lossi külastades saate tutvuda Slovakkia ajalooga ja näha ilusat kunsti.

Spiši loss

Spiši loss asub Slovakkia idaosas, millel on tugev ajalooline tähendus. See on suurim kindlus Slovakkias ning kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. See kindlus on kindlasti külastamist väärt.

Demänovska koobas

Demänovska koobas on Slovakkia suurim koobas ning kuulub Slovakkia parimaid vaatamisväärsusi. See on loodud üle tuhande aasta tagasi ning sisaldab mitmeid maalilisi koobaste ja veega seotud vaatamisväärsusi.

Bojnice loss

Bojnice loss on veel üks Slovakkia ilusamaid vaatamisväärsusi. See asub Pezinokist umbes 150 km kaugusel ning on tuntud oma ajaloo ja romantilise ilme poolest. Lossi on võimalik külastada ning seda peetakse üheks parimaks lossiks Slovakkias.

Slovakkia vaatamisväärsused

Tatra rahvuspark

Tatra rahvuspark on Slovakkia üks populaarsemaid turismisihtkohti, mida külastavad igal aastal tuhanded turistid. Park asub Tatra mäestikus ja pakub kauneid vaateid Alpidele ning hulgaliselt matkaradu ja teisi meelelahutusvõimalusi. Siin saavad külastajad imetleda kauneid mägimaisid ning nautida värsket õhku ja loodust.

Kokkuvõtteks

Slovakkia vaatamisväärsused on põnev ja hariv kogemus ning riigil on palju kohti, mida külastada. Slovakkia on koduks kaunitele mägedele, ajaloolistele linnadele ja kaunitele rahvusparkidele.

Categorized in: