Leedu on riik, mida külastades ei tasu mööda vaadata selle rikkast ajaloost, kultuurist ja loodusest. Leedu vaatamisväärsused pakuvad midagi igale reisijale. Alates ajaloolistest kindlustest ja muuseumidest kuni kaunite randade ja loodusparkideni.

Üks populaarsemaid vaatamisväärsusi Leedus on Vilniuse vanalinn. See on üks suurimaid vanalinnu Ida-Euroopas ja on täis ajaloolisi hooneid, kirikuid ja vaatamisväärsusi. Samuti on Leedus mitmeid ajaloolisi kindluseid, sealhulgas Trakai kindlus, mis asub Vilniusest vaid 28 kilomeetri kaugusel. Kindlus ehitati 14. sajandil ja on tänaseni hästi säilinud.

Loodusarmastajad saavad nautida Leedu kauneid maastikke, sealhulgas Niida poolsaart ja Nemunase jõge. Nemunase jõgi on üks Leedu pikimaid jõgesid ja pakub suurepärast võimalust matkamiseks ja paadisõiduks. Lisaks on Leedus palju rannikualasid, mis on populaarsed suvekuudel.

Vilniuse vanalinn

Vilniuse vanalinn on üks Leedu kõige populaarsemaid turismisihtkohti. See on ka üks suurimaid keskaegseid vanalinnu Euroopas. Vilniuse vanalinn on täis ajalugu ja kultuuripärandit, mis on tihedalt seotud linna rikkaliku minevikuga.

Vilniuse vanalinnas on palju näha ja uurida. Üks populaarsemaid vaatamisväärsusi on Vilniuse katedraal. See on üks vanimaid ja tähtsamaid kirikuid Leedus. Katedraal on ehitatud 14. sajandil ja sellel on rikas ajalugu.

Teine populaarne vaatamisväärsus on Gediminase torn. See on Vilniuse sümbol ja üks vanalinnas kõige paremini äratuntavaid hooneid. Torn on ehitatud 14. sajandil ja see oli kunagi osa Vilniuse kindlusest.

Lisaks nendele kahele vaatamisväärsusele on Vilniuse vanalinnas ka palju teisi huvitavaid kohti, nagu näiteks Püha Annuse kirik, Vilniuse Ülikooli ajaloomuuseum ja Vilniuse linnaväravad.

Vilniuse vanalinnas on ka palju võimalusi einestamiseks ja ostlemiseks. Seal on palju kohvikuid, restorane ja poode, mis pakuvad erinevaid toite ja suveniire.

Kokkuvõttes on Vilniuse vanalinn kindlasti koht, mida tuleks külastada, kui Leedusse reisite. Seal on palju ajalugu, kultuuripärandit ja huvitavaid kohti, mida avastada.

Vilniuse teletorn

Vilniuse teletorn on kõrgeim ehitis Leedus, mis asub Vilniuse linnas. See on kõrguselt teine teletorn Euroopas, mis on avatud külastajatele. Torn on 326,5 meetrit kõrge ja pakub külastajatele uskumatuid vaateid ümbritsevale maastikule.

Torn oli oluline koht Leedu ajaloos, kuna 1991. aastal toimus siin Leedu iseseisvusliikumise ajal oluline sündmus. Torni juures toimus rahumeelne demonstratsioon, mille käigus nõuti Leedu iseseisvust Nõukogude Liidust. See sündmus on tuntud kui “Jaanuari sündmus” ja see oli üks olulisemaid sündmusi Leedu ajaloos.

Torni külastajad saavad nautida erinevaid vaateplatvorme, kus nad saavad imetleda Vilniuse linna ja selle ümbrust. Tornis on ka restoran, kus saab nautida maitsvat toitu ja joogid, samuti on võimalik osta suveniire. Lisaks pakub torn ka erinevaid meelelahutuslikke tegevusi, nagu näiteks köielaskumine ja trossil liuutamine.

Kokkuvõttes on Vilniuse teletorn suurepärane koht külastamiseks neile, kes soovivad nautida vaateid üle Vilniuse linna ja selle ümbruse. Torn pakub mitmesuguseid tegevusi ja võimalusi, mis sobivad kõigile külastajatele.

Gediminase torn

Gediminase torn on Vilniuse üks tuntumaid vaatamisväärsusi. Tegemist on ainus säilinud osaga Vilniuse ülemisest kindlusest. Torni nimi on pärit Leedu suurvürsti Gediminaselt, kes lasi torni ehitada 14. sajandil.

Torni kõrgus on 48 meetrit ja sinna viib funikulaar. Torni sissepääs on tasuline, kuid torni juures asuvad vaateplatvormid on külastajatele tasuta avatud. Tornist avaneb kaunis panoraamvaade Vilniusele ja selle ümbrusele.

Gediminase torni juures asub ka kunstigalerii, kus on võimalik tutvuda Leedu kunstnike loominguga. Lisaks saab torni läheduses nautida ajaloolist atmosfääri ümbritsevates kohvikutes ja restoranides.

Gediminase torn on Vilniuse üks olulisemaid sümbolite, mida tasub kindlasti külastada.

leedu vaatamisväärsused

Klaipeda vanalinn

Klaipeda vanalinn on üks Leedu kõige populaarsemaid turismisihtkohti. Vanalinn asub Läänemere ääres, mis muudab selle veelgi ahvatlevamaks. Klaipeda vanalinn on kogu piirkonna ajalooline süda, kus on palju vaatamisväärsusi ja tegevusi.

Vanalinnas on palju ajaloolisi hooneid, mis on renoveeritud ja muudetud muuseumideks, kauplusteks ja restoranideks. Üks selline hoone on Klaipeda loss, mis on ehitatud 1252. aastal ja on üks vanimaid hooneid vanalinnas. Lossis on ka muuseum, kus on välja pandud ajaloolised esemed ja kunstiteosed.

Klaipeda vanalinnas on ka palju kohvikuid ja restorane, kus serveeritakse traditsioonilisi Leedu roogasid. Kohvikud ja restoranid asuvad peamiselt vanalinna peatänaval, mis on täis kauplusi ja butiike. Klaipeda vanalinn on ka suurepärane koht, kus osta käsitööd ja suveniire.

Klaipeda vanalinnas on ka palju kultuurisündmusi ja festivalid. Suurim neist on Klaipeda meripäevad, mis toimub igal aastal juulis. See on neljapäevane festival, mis tähistab Klaipeda ajaloolist sidet merega. Festivalil on palju tegevusi, sealhulgas muusika, tants, toit ja palju muud.

Kokkuvõttes on Klaipeda vanalinn üks Leedu kõige populaarsemaid turismisihtkohti. Vanalinnas on palju vaatamisväärsusi, tegevusi ja sündmusi, mis muudavad selle ideaalseks kohaks puhkuseks või lühikeseks peatumiseks.

Ristimägi

Ristimägi ehk Kryžių Kalnas on Šiauliai lähedal asuv mägi, mis on üks Leedu kõige ainulaadsemaid ja sümboliseerivamaid vaatamisväärsusi. Mäele on sadade aastate jooksul palverändurid toonud riste, mis on püstitatud mäele.

Ristimägi on tuntud kui rahu sümbol ja see on üks kõige populaarsemaid turismiobjekte Leedus. Mäele on rajatud mitmeid monumente ja ristide kogumid on muljetavaldavad. Kui soovid rahu ja vaikust, siis on Ristimägi kindlasti koht, mida külastada.

Ristimäele minek on tasuta ning see on avatud kõigile külastajatele. Mäele ronimine võib olla füüsiliselt nõudlik, kuid vaade sealt ülevalt on seda väärt.

Kui soovid Ristimäge külastada, siis soovitame seda teha päeval, kuna öösel võib see olla ohtlik. Samuti tuleks meeles pidada, et Ristimägi on püha koht, seega tuleks käituda austusega ning mitte teha midagi, mis võiks kohalikele solvav olla.

leedu vaatamisväärsused

Palanga

Palanga on Leedu kuurortlinn, mis asub Läänemere kaldal. See on üks Leedu populaarsemaid turismisihtkohti, mida külastab igal aastal suur hulk turiste. Palanga vaatamisväärsused sobivad eelkõige peredele, kuna sealt leidub mitmeid lastesõbralikke parke ning asutusi, mis lastel silma särama panevad.

Palanga on tuntud oma kauni rannajoone poolest, mis on üks Leedu pikimaid. Rannal on ka mitmeid baare, kohvikuid ja restorane, mis pakuvad suurepäraseid mereande ja jooke.

Lisaks rannale on Palangas ka mitmeid teisi huvitavaid vaatamisväärsusi, näiteks:

  • Botaanikaaed. Palanga botaanikaaed on üks suurimaid ja ilusamaid Baltimaades. Seal on üle 5000 taimeliigi ja erinevaid aiaalasid, mis pakuvad silmailu igal aastaajal.

  • Palanga merepromenaad. Merepromenaad on suurepärane koht jalutamiseks ja merevaatega nautimiseks. Seal on ka mitmeid restorane ja kohvikuid, kus saab einestada merevaatega.

  • Merevaigu muuseum. Klaasist ehitatud Merevaigu muuseum asub Palanga merepromenaadi lähedal. See muuseum tutvustab merevaigutöötluse ajalugu ja näitab erinevaid merevaigust valmistatud esemeid.

Palanga on kindlasti külastamist väärt koht, kus on palju avastamisrõõmu igas vanuses külastajatele.

leedu vaatamisväärsused

Kaunase vanalinn

Kaunase vanalinn on üks Leedu kõige olulisemaid ajaloolisi piirkondi. See on täis kauneid hooneid, mis ulatuvad gootikast barokini, ja on täis ajalugu ja kultuuri. Vanalinn on ka koduks mitmele mälestusmärgile ja vaatamisväärsusele.

Üks silmapaistvamaid hooneid Kaunase vanalinnas on Kaunase raekoda. See on tuntud oma valge, elegantse välimuse poolest ning on sageli tuntud kui “valge luik”. Raekoda on ehitatud renessanss-stiilis ja on üks vanalinna kõige muljetavaldavamaid hooneid.

Lisaks raekojale on vanalinnas veel mitmeid teisi huvitavaid hooneid, nagu näiteks Kaunase katedraal, mis on üks Leedu suurimaid kirikuid. Katedraal on ehitatud 15. sajandil ja on täis ajalugu ja kultuuripärandit.

Vanalinnas on ka palju kohvikuid ja restorane, kus saab nautida traditsioonilist Leedu kööki. Mõned populaarsemad kohad on “Šnekutis”, “Bernelių užeiga” ja “Medžiotojų užeiga”.

Kokkuvõttes on Kaunase vanalinn üks Leedu kõige olulisemaid ajaloolisi piirkondi, mis on täis ajalugu ja kultuuri. Siin leidub palju huvitavaid hooneid, mälestusmärke ja vaatamisväärsusi, mis pakuvad külastajatele unustamatuid kogemusi.

Nida liivaluited

Nida liivaluited on üks Leedu kõige populaarsemaid vaatamisväärsusi, kus külastajad saavad nautida liivadüünide ilu ja merevaateid. Nida liivaluited asuvad Nida poolsaarel, mis on kitsas merreulatuv poolsaar. Sellele poolsaarele jõudmiseks tuleb sõita Klaipedasse ja sealt saab juba praamiga Nida poolsaarele.

Liivaluidete kogu atmosfäär meenutab nagu oleks sattunud kõrbe. Külastajad saavad nautida liivadüünide ilu ja merevaateid. Kõrgematelt kohtadelt näeb mõlemal pool asuvat merd. Nida liivaluidete vaatepilt on eriti ilus päikeseloojangul.

Nida liivaluited on ka populaarne koht surfamiseks. Kuna liivaluited on üsna kõrged, siis on see ideaalne koht lohesurfi harrastajatele, kuna neil on piisavalt ruumi ja tuult, et oma oskusi proovile panna. Samuti on Nida liivaluited ideaalne koht matkamiseks ja jalutamiseks.

Kokkuvõttes on Nida liivaluited kindlasti üks Leedu kõige ilusamaid vaatamisväärsusi, kus külastajad saavad nautida liivadüünide ilu ja merevaateid, surfata, matkata ja jalutada.

Trakai linnus

Trakai linnus on üks Leedu populaarsemaid turismiobjekte. See asub Galve järve saarel ja on pärit 14. ja 15. sajandist, kui see oli Leedu suurhertsogite residents ja riigi poliitilise ning kultuurielu keskus.

Linnus on ehitatud gooti stiilis ning sellel on kaunis asukoht järve kaldal. Linnus koosneb kahest osast – suurest lossist ja väiksemast lossist. Suure lossi ehitus algas 14. sajandi lõpus ja väiksem loss lisati hiljem.

Trakai linnus on tänapäeval üks Leedu rahvuslikke sümbolitest ja oluline kultuurimälestis. Linnuses asub ka muuseum, kus saab tutvuda Leedu ajaloo ja kultuuriga.

Lisaks on Trakai linnus populaarne koht erinevate ürituste korraldamiseks, nagu näiteks festivalid ja kontserdid. Linnus on ka populaarne paik pulmade korraldamiseks.

leedu vaatamisväärsused

Varnikai looduselamusrada

Varnikai looduselamusrada on viiekilomeetrine rada läbi Varnikai taime- ja loomakaitseala, mis pakub loodusearmastajatele jalutuskäigu maalilises ja elurikkas ümbruses. Rada asub linnakärast eemal ja viib külastajad puutumata metsaalale, kus leidub ohustatud ja haruldasi taime- ja loomaliike.

Varnikai loodukaitseala metsaelupaigad on ainulaadsed – looduslikus ja inimtekkelises metsas leidub hävimisohus, haruldasi ja mujal kadunud taimeliike. Rada pakub külastajatele võimalust näha mitmeid looduslikke vaatamisväärsusi, nagu näiteks rabasid, järvi, metsi ja mägesid.

Raja alguspunktis asub ka Varnikai looduskeskus, kus külastajad saavad tutvuda kaitseala ajaloo, looduse ja kultuuripärandiga. Looduskeskuses on ka interaktiivsed eksponaadid, mis tutvustavad kaitseala elurikkust ning looduse toimimist.

Varnikai looduselamusrada sobib ideaalselt loodusearmastajatele, matkajatele ja perega reisijatele. Rada on hästi hooldatud ning kergesti läbitav, kuid soovitame kanda mugavaid jalanõusid ja riietuda vastavalt ilmale.

Pažaislise klooster

Pažaislise klooster on üks Leedu silmapaistvamaid vaatamisväärsusi, mis asub Kaunase lähedal. See ehitati 17. sajandil ja on tänaseks hästi säilinud, pakkudes külastajatele rikkalikku ajaloolist ja kunstilist kogemust. Klooster on üks paremaks hilisbaroki näiteks Euroopa põhja- ja idaosas.

Pažaislise kloostrikompleksi peamised hooned (külalistemaja, eluhoone, eraklad) paiknevad sümmeetriliselt lääne-idasuunalisel teljel. Lisaks on klooster tuntud oma kaunite freskode poolest, mis kaunistavad kiriku siseseinu. Kloostri kiriku interjöör on kaunistatud kaunite skulptuuride, maalide ja muude kunstiteostega.

Kloostri kõrval asub kaunis park, kus on võimalik nautida rahu ja vaikust. Parki läbib ka väike oja ning seal asub ka mitmeid skulptuure ja mälestusmärke. Kloostri ja selle ümbruse külastamine on suurepärane võimalus tutvuda Leedu ajaloo ja kultuuriga ning nautida kaunist arhitektuuri ja loodust.

Kokkuvõte

Leedu on täis ajaloolisi vaatamisväärsusi, looduslikke ilu ja kultuurilist rikkust. Alates Vilniuse vanalinnast kuni Trakai linnuseni on Leedus palju kohti, mis väärt külastamist. Kura säär ja liivadüünid pakuvad suurepärast looduslikku ilu ning Aukštaitija rahvuspark on suurepärane koht matkamiseks ja looduse nautimiseks.

Lisaks looduslikele vaatamisväärsustele on Leedus ka palju ajaloolisi paiku. Gediminase torn ja Ristimägi on vaid mõned näited sellest, mida Leedu ajalugu külastajatele pakub.

Kui soovite tutvuda Leedu kultuuriga, külastage kindlasti Kaunast ja Klaipėdat. Kaunas on tuntud oma kaunite parkide ja arhitektuuri poolest ning Klaipėda on suurepärane koht mereäärse puhkuse nautimiseks.

Kokkuvõttes on Leedu täis erinevaid vaatamisväärsusi, mis sobivad igale maitsele. Olgu teie eesmärk siis ajaloo ja kultuuri avastamine või looduse nautimine, Leedu vaatamisväärsused, kus on midagi kõigile.

Categorized in: