London on üks maailma põnevamaid ja kultuuriliselt rikkamaid linnu. Selles artiklis uurime Londoni peamisi vaatamisväärsusi ja avastame, miks see linn on nii eriline. Kas soovid teada saada, mis on Londoni vaatamisväärsused?

Tower of London

londoni vaatamisväärsused

Üks Londoni silmapaistvamaid vaatamisväärsusi on Tower of London. See muljetavaldav kindlus ja ajalooline vangla on olnud tunnistajaks arvukatele ajaloolistele sündmustele läbi sajandite.

Tower of London ajalugu ulatub tagasi aastasse 1066, kui William Vallutaja rajas selle normannide vallutuse järel. Algselt ehitati see kaitsekindluseks, kuid aja jooksul on see täitnud mitmeid rolle, sealhulgas kuningapaleena, rahapajana ja isegi loomaaiana.

Kuid Tower of London on tuntud ka oma kurva maine poolest. See oli aastate jooksul kasutusel vanglana, kus hoiti tuntud vange, sealhulgas kuninganna Anne Boleyn enne tema hukkamist. Paljud kuulsad ja kurikuulsad inimesed on siin vangis istunud või isegi hukatud.

Täna saavad külastajad uurida selle sünge hoone ajalugu. Külastuse käigus näete kuninglikke kroonijuveele, mida hoitakse endiselt siin ja mille varastamist on peetud peaaegu võimatuks ülesandeks.

Tower of London on koht, kus minevik põimub olevikuga, luues ainulaadse kogemuse ajaloohuvilistele. Külastades seda vaatamisväärsust, astute samm-sammult minevikku ja saate aimu Suurbritannia rikkalikust ajaloost.

Buckinghami Palee

londoni vaatamisväärsused

Buckinghami Palee on Ühendkuningriigi monarhi ja kuningliku pere ametlik residents Londonis ning üks linna silmapaistvamaid vaatamisväärsusi. See on koht, kus saab kogeda kuninglikku elegantsi ja Suurbritannia monarhia hiilgust.

Palee on ehitatud aastal 1703 ja algselt oli see Buckinghami hertsogi residents, kuid aastal 1837 sai sellest kuninglik residents, kui kuninganna Victoria asus troonile. Tänapäeval on see Kuninga Charles III ametlik residents Londonis.

Kui külastate Buckinghami Paleed, siis võite olla tunnistajaks kuulsale vahetuspüseri tseremooniale, mis toimub iga päev suvehooajal ja igal teisel päeval talvehooajal. Tseremoonia hõlmab kuningliku valve vahetamist ja on tõeline vaatemäng, mis köidab igas vanuses külastajaid.

Lisaks vahetuspüseritseremooniale saate imetleda palee kaunist fassaadi ja avarat eesplatsi. Kuigi palee sisekülge ei ole üldiselt avalikkusele avatud, on võimalik külastada mõningaid kuninglikke kunstikogusid ja muuseume, mis asuvad palee lähedal, näiteks Kuninglik Kunstigalerii.

Buckinghami Palee asukoht on ideaalne ka selleks, et jalutada Londoni teistesse kuulsatesse paikadesse, nagu St. Jamesi park ja Westminster Abbey.

Buckinghami Palee on suurepärane koht sukeldumiseks Suurbritannia kuninglikku ajalukku ja kultuuri. See on üks neist vaatamisväärsustest, mis ei jäta külastajaid ükskõikseks ning pakub võimalust kogeda tõelist kuninglikkust Londoni südames.

Thamesi Jõgi

londoni vaatamisväärsused

Thamesi jõgi on üks Londoni elu ja kultuuri olulisemaid osi. See voolab läbi linna südame ja on oluline osa selle ajaloost ja igapäevaelust. Thamesi jõgi pakub külastajatele mitmeid unustamatuid vaateid ja kogemusi.

Jõe ääres asuvad mõned Londoni kuulsaimad vaatamisväärsused, sealhulgas Big Ben ja London Eye, mis mõlemad kõrguvad jõe kaldal ja lisavad linna ilule. Thamesi jõe ületavad ka mitmed sillad, näiteks Tower Bridge ja London Bridge, mis on arhitektuurilised meistriteosed omaette.

Üks parimaid viise Thamesi jõega tutvumiseks on võtta jõekruiis. Need kruiisid pakuvad võimalust nautida jõe kaunist vaadet, samal ajal kui saate kuulata huvitavaid lugusid linna ajaloost ja vaatamisväärsustest. Mõned kruiisid sisaldavad isegi lõunasööki või õhtusööki, muutes selle unustamatuks kogemuseks.

Lisaks sellele on Thamesi jõe kallastel palju jalutamis- ja piknikukohti, kus saate veeta aega lõõgastudes ja linnaeluga sulandudes. Populaarne jalutusrada on South Bank promenaad, kust leiate kunstigaleriisid, restoranid ja tänavaetendused.

See jõgi on olnud oluline kaubatee ja transpordiliin aastasadu ning on kujunenud Londoni elu sümboliks. Seega, kui soovite tunda linna hinge ja nautida selle ilu, ärge jätke võimalust külastada Thamesi jõge. See on koht, kus minevik ja olevik sulanduvad ning loovad unustamatu kogemuse kõigile, kes seda avastavad.

Big Ben

londoni vaatamisväärsused

Big Ben on üks Londoni kuulsamaid vaatamisväärsusi ja tõeline linna sümbol. See imposantne kellatorn on osa Suurbritannia parlamendihoonest ning on olnud linna maamärk juba üle sajandi.

Täpsemalt öeldes, “Big Ben” on tegelikult kell, mis asub selle kella tornis. See on üks maailma suurimaid neljakandilisi kellu ja seda tuntakse ametlikult “Suurbritannia parlamendikellana”. Kuid sellest hoolimata on see saanud rahva seas hüüdnimeks “Big Ben”.

Big Beni kell on kuulus oma täpse aja ja sügava heli poolest, mis on kõlanud Londoni tänavaid juba aastakümneid. Iga tund lööb see kella neljaks murtud meloodiaga, millest on saanud Londoni tunnusmeloodia.

Kellatorn, milles Big Ben asub, on osa Suurbritannia parlamendihoonest, mida tuntakse ka Westminsteri paleena. See neogooti stiilis hoone on ise juba vaatamisväärsus ning sellel on huvitav ajalugu ja arhitektuuriline ilu. Palee lähedal asub ka Westminsteri Abbey, kus on kroonitud ja peetud paljude kuninglike pulmi ja matuseid.

Big Beni külastamine on tõeline kultuuriline kogemus. Torni tipust avaneb võrratu vaade Londonile ning teie silme all laiub Thamesi jõgi ja mitmed teised kuulsad vaatamisväärsused, nagu Thamesi sild ja London Eye.

Westminsteri Abbey

londoni vaatamisväärsused

Westminsteri Abbey on üks Londoni ja Suurbritannia kõige austatumaid ja ajaloolisemaid kirikuid ning sellel on eriline koht riigi südames ja ajaloos. See on katedraal, kuninglike pulmade paik ja paljude tuntud inimeste puhkepaik.

Westminsteri Abbey on ehitatud juba üle tuhande aasta tagasi ning see on mänginud võtmerolli Briti ajaloos. See on koht, kus on kroonitud kõik Suurbritannia monarhid alates William Vallutaja kroonimisest aastal 1066.

Kiriku sisemus on muljetavaldav oma gooti arhitektuuri ja vitraažakende poolest. Külastajad võivad imetleda kuninglike galeriisid, mis sisaldavad maalide ja skulptuuride kogu kuninglikust perekonnast, ning kuulsat Henry VII kabelit, mis on arhitektuurimeistriteos omaette.

Westminsteri Abbey on ka kuulus oma Poets’ Corneri poolest, kus on maetud või austatud mitmed kuulsad kirjanikud, luuletajad ja kunstnikud, sealhulgas William Shakespeare, Charles Dickens ja Geoffrey Chaucer.

Kirikul on ka oluline roll kuninglike pulmade paigana. Paljud Suurbritannia kuninglikud pulmad on toimunud just siin, sealhulgas kuninganna Elizabeth II ja prints Philipi pulm aastal 1947 ning prints Williami ja Catherine Middletoni pulm aastal 2011.

Westminsteri Abbey asukoht on samuti tähtis, asudes Londoni südames. Selle lähedal on mitmeid teisi olulisi vaatamisväärsusi, sealhulgas Big Ben ja Parlamendihoone, mistõttu on see populaarne sihtkoht turistidele ja kultuurihuvilistele.

London Eye

londoni vaatamisväärsused

Mis oleks Londoni vaatamisväärsused ilma London Eye’ta, mis on üks Londoni kaasaegseid maamärke ja üks maailma kuulsamaid vaaterattaid. See hiiglaslik vaateratas tõuseb Thamesi jõe ääres kõrgele taevasse ning pakub unustamatuid vaateid Londoni linnale.

Ehitatud aastal 1999, oli London Eye algselt ajutine vaatamisväärsus aastaks 2000, kuid sellest ajast peale on see saanud alaliseks osaks linna siluetist ja populaarseks turistikohaks.

Ratas ise on muljetavaldav – see on 135 meetrit kõrge ja koosneb 32 suurest kapslist. Igas kapslis on vaatamiseks istekohad ja suured aknad, mis võimaldavad külastajatel nautida 360-kraadist vaadet Londoni ümbrusele.

London Eye’i pöörlemine võtab aega umbes 30 minutit, mis annab piisavalt aega imetleda linna vaatamisväärsusi, nagu Big Ben, Buckinghami palee, St. Pauli katedraal ja paljud teised.

Õhtuti on London Eye eriti võluv, sest vaateratas on ilusalt valgustatud ja linn tuleb ellu öise säraga. See on romantiline koht ja ideaalne paik nautimaks Londoni õhtust vaadet.

Lisaks sellele on London Eye lähedal mitmed muud atraktsioonid, sealhulgas Thamesi jõekruiiside alguspunktid, kuninglikud pargid ja paljud söögikohad ning poed.

See vaateratas on mitte ainult lõbus vaatamisväärsus, vaid ka suurepärane võimalus saada aimu Londoni geograafiast ja linna paiknemisest. Kui soovite kogeda linna teise nurga alt, ärge jätke võimalust külastada London Eye’t. See on kindlasti üks kõige meeldejäävamaid kogemusi, mida London pakub.

Hyde Park

Hyde Park on üks Londoni kuulsamaid ja armastatumaid parki, mis paikneb otse linna südames. See suur roheline oaas on ideaalne koht puhkamiseks, jalutamiseks ja vaba aja veetmiseks nii kohalikele kui ka külastajatele.

Parki on ajaloos seostatud mitmete oluliste sündmustega ja see on olnud koht, kus on toimunud arvukalt kontserte, meeleavaldusi ja üritusi. Üks kuulsamaid sündmusi Hyde Parkis oli 1969. aastal toimunud Woodstock Festival, mis tõi kokku tuhanded muusikahuvilised.

Hyde Park on ka ideaalne koht sportimiseks ja aktiivseks ajaveetmiseks. Siin saate jalgrattaga sõita, jooksmas käia, ujuda Serpentine’i järves või mängida tennist. Park on suurepärane koht piknikuks ja selles on mitmeid kohvikuid, kus saate nautida maitsvaid eineid.

Üks parki kõige tuntumaid vaatamisväärsusi on Serpentine Gallery, mis on kaasaegse kunsti muuseum. Siin saate imetleda nii rahvusvaheliste kui ka kohalike kunstnike teoseid ning nautida kunsti ja kultuuri.

Lisaks sellele on Hyde Park tuntud oma rikkaliku taimestiku ja ilusate aedadega. See on suurepärane koht lindude vaatlemiseks ja looduse ilu nautimiseks keset suurlinna kärastust.

Hyde Parki eriline võlu seisneb selles, et see pakub rahu ja vaikust keset kiiret linnamelu. Olles Londoni kultuuriline ja ajalooline pärand, on see park koht, kus linlased ja külalised saavad põgeneda igapäeva stressist ja linnakärast ning lõõgastuda looduse embuses.

Trafalgari väljak

Trafalgari väljak on üks Londoni kuulsamaid ja ajaloolisemaid väljakuid, mis paikneb linna südames. See väljak on tuntud oma muljetavaldava arhitektuuri, skulptuuride ja kultuurilise tähtsuse poolest.

Väljaku nimi tuleneb olulisest merevõidust, Trafalgar lahingust, mis toimus 1805. aastal Napoleoni sõdade ajal. Peavõitlus toimus Admiral Lord Nelsoni juhtimisel, kes leidis lahingu ajal oma surma, kuid võit kindlustas Suurbritannia ülekaalu merel.

Keset väljakut troonib Nelsoni sammas, mis on 52 meetri kõrgune monument, mille tipus seisab Admiral Nelsoni kuju. See monument on austuse märk tema teenetele ja võidule Trafalgar lahingus. Sammas on tuntud oma arhitektuurse ilu ja ajaloolise tähtsuse poolest.

Väljaku teisel küljel on Rahvusgalerii, kunstimuuseum, mis sisaldab ulatuslikku kunstikollektsiooni alates keskaegsest kunstist kuni kaasaegse kunstini. Galerii on avatud kõigile kunstihuvilistele ja pakub võimalust näha maailmakuulsate kunstnike teoseid.

Trafalgari väljak on ka koht, kus toimuvad mitmesugused üritused ja meeleavaldused. See on olnud koht, kus inimesed kogunevad, et väljendada oma seisukohti ja tähistada olulisi sündmusi.

Trafalgari väljak on Londoni süda, kus kohtuvad ajalugu, kunst ja kultuur. Kui soovite kogeda linna ajaloolist ja kultuurilist rikkust, ärge jätke võimalust külastada Trafalgari väljakut. See on koht, mis jääb teile alatiseks meelde kui Londoni oluline märk.

St. Pauli katedraal

londoni vaatamisväärsused

St. Pauli katedraal on üks Londoni ja Suurbritannia silmapaistvamaid religioosseid ja arhitektuurilisi vaatamisväärsusi. See majesteetlik kirik on olnud tunnistajaks olulistele sündmustele ja pakub külastajatele imetlust selle ilusa arhitektuuri eest.

Katedraal asub Ludgate’i künkalt, andes sellele suurepärase vaatepunktiga linna ümbrusele. Praegune katedraal on tegelikult juba neljas kirik, mis sellel kohal on püstitatud, ning see ehitati aastatel 1675-1710 pärast seda, kui eelmine kirik hävis suures tulekahjus.

Katedraal on tuntud oma muljetavaldava kuppeliga, mis ulatub 111 meetrini ja on üks maailma suurimaid kirikukuppe. Kupli sisemus on kaunistatud freskode ja kaunistustega ning pakub külastajatele võimalust ronida ülesse ja nautida vaadet linna kohal.

Katedraali sisemus on kaunilt kaunistatud, sealhulgas kullatud altar, vitraažaknad ja skulptuurid. Külastajad võivad ka uurida katedraali alakorrusel asuvat külalistemaja, kus on näitused ja ajaloolised artefaktid.

Üks kuulsamaid osi katedraalist on Whispering Gallery ehk Sosistav Galerii. See on sisekuppel, kus huvitava akustika tõttu saab kuulda sosinaid, mis on pärit kogu galerii ümbert. Samuti on võimalik ronida katedraali välimisele vaategaleriile, mis pakub panoraamvaadet linna kesklinnale.

St. Pauli katedraal on olnud oluline koht Suurbritannia ajaloos, sealhulgas kuninglike pulmade ja riiklike tseremooniate toimumise koht. Katedraal on ka koht, kus on peetud mitmeid tähtsaid matuseid ja riiklikke sündmusi.

See imeline kirik on koht, kus saab nautida nii religioosset sügavust kui ka arhitektuurilist ilu. Kui olete huvitatud ajaloost, kunstist või lihtsalt ilusatest vaadetest, ärge jätke võimalust külastada St. Pauli katedraali. See on koht, mis pakub tähendusrikast ja kaunist kogemust Londoni südames.

Tower Bridge

londoni vaatamisväärsused

Tower Bridge on üks Londoni kuulsamaid ja ikoonilisemaid vaatamisväärsusi. See sild, mis ühendab Thamesi jõe mõlemad kaldad, on tuntud oma silmapaistva arhitektuuri ja ajaloolise tähtsuse poolest.

Sild ehitati aastatel 1886-1894 ning see on üks maailma kuulsamaid tõstesildu. Selle eriline disain koosneb kahest suurest tõstemehhanismist, mis võimaldavad sillal tõsta keskmist osa, et lasta läbi kõrged laevad ja alused, mis liiguvad Thamesi jõel.

Tower Bridge’i kaksikustornid on samuti silmatorkavad. Need on 65 meetri kõrgused ning neid saab külastada, pakkudes külastajatele vaadet linna südamesse ja jõele. Tornide külastamine annab ka võimaluse õppida silla ajaloo ja ehituse kohta.

Silla keskosa on kaunilt kaunistatud, eriti öösel, kui sild on valgustatud tuhandete valguslampidega. See loob lummava vaate ja muudab silla romantiliseks paigaks õhtuse jalutuskäigu jaoks.

Tower Bridge’i lähedal asub Tower of London, veel üks kuulus Londoni vaatamisväärsus, mis on olnud vanglaks, kuningapaleeks ja aardedepoeks. Seega on piirkond täis ajalugu ja kultuuri.

Sild on ka osa Londoni igapäevaelust ning on liikluse oluline osa, mis ühendab linna eri alasid. Iga päev liigub silla kaudu tuhandeid inimesi, autosid ja jalgrattureid, luues dünaamilise atmosfääri.

Tower Bridge on Londoni tõeline sümbol ja kui soovite kogeda linna arhitektuurilist ilu ja ajalugu, ärge jätke võimalust külastada seda ikoonilist silda. See on koht, mis jääb teile alatiseks meelde kui Londoni vaatamisväärsus, mis ühendab mineviku ja oleviku.

The Shard

londoni vaatamisväärsused

The Shard, tuntud ka kui Shard London Bridge, on Londoni kõrgeim pilvelõhkuja ja silmapaistev maamärk. See moderne arhitektuuriline ime tõuseb kõrgele Londoni taevasse ja pakub külastajatele hämmastavaid vaateid linna ümbrusele.

The Shard ehitati aastatel 2009-2012 ning avati avalikkusele aastal 2013. Pilvelõhkuja on muljetavaldava kõrgusega – see ulatub 310 meetrini ja koosneb 95 korrusest. See on üks maailma kõrgeimaid hooneid.

Hoone arhitektuur on unikaalne, sest see meenutab suurt klaasist oda või kilpi, mis ulatub taevasse. Hoone klaasfassaad võimaldab külastajatel nautida 360-kraadist vaadet Londoni linnale.

The Shard on suurepärane koht, kust vaadelda Londoni maamärke, sealhulgas Tower Bridge, St. Pauli katedraal, London Eye ja paljud teised. Vaated on eriti võluvad päikeseloojangu ajal, kui linn saab endale unustamatu värvi.

Pilvelõhkuja ülemisel korrusel asub The View from The Shard, vaatlusplatvorm, mis on üks parimaid vaateplatvorme Londonis. Siin saate nautida vaateid kõrgustes ja õppida rohkem linna ajaloo ja kultuuri kohta.

Lisaks vaateplatvormile on The Shardis ka restoranid ja baarid, kus saate nautida kvaliteetset toitu ja jooke koos suurepäraste vaadetega.

The Shard on kaasaegse Londoni sümbol ja ideaalne koht, kust alustada linna avastamist. Kui soovite näha Londonit uuest perspektiivist ja nautida linnamaastiku ilu, ärge jätke võimalust külastada The Shardi. See on koht, mis jääb teile alatiseks meelde kui kõrgus ja elegantsus Londoni südames.

Kokkuvõte

Londoni vaatamisväärsused pakuvad lõpmatult avastamist ja kogemusi. Selle linnaga tutvumine on nagu rännak läbi aja ja kultuuri. Kui soovid avastada ühte maailma kõige põnevamat linna, siis London on sinu jaoks õige koht. Planeeeri oma reis juba täna ja naudi kõike, mida Londonil pakkuda on.

Categorized in: