Saaremaa on üks kõige populaarsemaid turismisihtkohti Eestis, mis pakub rikkalikku ajalugu, ilusat loodust ja huvitavaid vaatamisväärsusi. Saaremaa vaatamisväärsused on mitmekesised ja pakuvad midagi igale külastajale. Saaremaa on tuntud oma kauni looduse poolest, kus on palju rannikuala, metsi ja järvi.

Üks populaarsemaid vaatamisväärsusi Saaremaal on Üügu pank, mis on üks suurimaid Muhu pankadest. Panga pikkus on umbes 300 meetrit ja meri on õõnestanud pae sisse koopataolisi kulpaid. Saaremaa piiskopilinnus on teine populaarne vaatamisväärsus, mis on pärit 14. sajandist ja on üks Baltimaade parimini säilinud keskaegsetest linnusehitistest. Lisaks on Saaremaal ka palju muuseume, loomaparke ja galeriisid, mis pakuvad huvitavat tegevust kogu perele.

Ajalugu

Saaremaa on rikas ajalooliste vaatamisväärsuste poolest, millest paljud pärinevad keskajast ja modernsest ajaloost.

Keskajal

Saaremaa oli keskajal oluline kaubanduskeskus, mis tõi endaga kaasa ka sõjalisi konflikte. Üks tähtsamaid vaatamisväärsusi on kindlus Kuressaare linnuses. Linna keskaegne kindlus rajati 14. sajandil, kui Saaremaa kuulus Taani kuningriigile. Kindlus on üks paremini säilinud keskaegseid kindlusehitisi Baltimaades.

Teine keskaegne vaatamisväärsus on Valjala kirik, mis on üks vanimaid kirikuid Eestis. Kiriku ehitus algas 13. sajandil ja sellel on oluline roll Saaremaa kristliku kultuuri ajaloos.

Modernne ajalugu

Saaremaa on olnud oluline sõjaline tugipunkt nii Vene kui ka Saksa sõjaväele. Üks tähtsamaid modernseid vaatamisväärsusi on Ninase rannakaitsepatarei nr. 317, mis ehitati Vene armee poolt 1917. aastal. Patarei oli osa Peterburi merekindlusest ja sellel oli oluline roll Esimese maailmasõja ajal.

Teine tähtis modernne vaatamisväärsus on Saaremaa Sõjavara Muuseum, mis asub Kuressaares. Muuseum tutvustab Eesti sõjalist ajalugu alates 1918. aastast kuni tänapäevani. Muuseumis on väljas erinevad relvad, vormirõivad, sõidukid ja muud sõjalise ajaloo esemed.

Saaremaa vaatamisväärsused pakuvad huvitavat ja põnevat ajaloolist ülevaadet nii keskajast kui ka modernsest ajaloost.

Kaali kraater

Kaali kraater on üks Saaremaa kõige populaarsemaid vaatamisväärsusi. See on ajalooline meteoriidikraater, mis tekkis mitu tuhat aastat tagasi meteoriidi kokkupõrke tagajärjel. Täna on see vaatlusplatvormidega pargi keskus, kus turistid saavad imetleda selle loodusliku ime ilu.

Kraater koosneb üheksast erinevast kraatrist, millest suurim on läbimõõduga 110 meetrit ja sügavusega 22 meetrit. Kraatrite rühm on Eestis ainulaadne ning üks efektsemaid kraatrivälju Euroopas.

Kraatri ajalugu on endiselt salapärane, kuid arvatakse, et see tekkis umbkaudu 4000 aastat tagasi meteoriidi langemise tagajärjel. Meteoriit oli suur ja raskelt reljeefne, mis põhjustas suurejoonelise kraatri moodustumise.

Kraateri juures on ka muuseum, kus saab rohkem teada selle ajaloo ja tekke kohta. Lisaks on võimalik külastada ka mitmeid kauplusi ja kohvikuid, mis pakuvad turistidele suveniire ja kohalikku toitu.

Kuressaare Linnus

Kuressaare Linnus on Saaremaa peamine vaatamisväärsus, mis asub Kuressaare linnas. See on ainus säilinud linnus Baltikumis, mis on jäänud sisuliselt muutmatuks sajandite jooksul. Linnus ehitati 14. sajandil ja selle eesmärk oli kaitsta Saaremaad võõrvõimu eest.

Linnuse põhiosa on ehitatud graniidist ja paekivist ning sellel on neli tugevat torni. Tornid on kuni 30 meetrit kõrged ja neid kasutati kaitsetornidena. Linnuse müürid on kuni 4 meetrit paksud ja neid kasutati kaitsemüüridena.

Linnuse sisemuses asub Saaremaa Muuseum, mis avati 1865. aastal. Muuseumis on võimalik näha erinevaid eksponaate, mis räägivad Saaremaa ajaloost ja kultuurist. Muuseumis on ka võimalik külastada erinevaid näitusi ja üritusi.

Linnusehoovis on võimalik näha ka Suurt Tõllu ja Piretit, kes on Saaremaa legendid. Suur Tõll oli Saaremaa kangelane, kes oli üle 15 meetri pikk ja kaalus üle 7 tonni. Piret oli Suure Tõllu naine, kes oli samuti tugev ja vapra südamega.

Kokkuvõttes on Kuressaare Linnus kindlasti üks Saaremaa külastamist väärt vaatamisväärsusi, kuna see on ajalooline ja kultuuriline pärl, mis räägib Saaremaa ajaloost ja kaitsevõimest.

saaremaa vaatamisväärsused

Kiipsaare Tuletorn

Kiipsaare Tuletorn on 26 meetri kõrgune tuletorn, mis valmis 1933. aastal. Algselt ehitati torn ligikaudu 100 meetri kaugusele rannast, kuid tänapäeval paikneb see rannajoone muutumise tõttu meres. Tugevate tormituulte ja lainete mõjul vajus järsul rannikul asuv tuletorn aastaid tagasi viltu. Kuid see ei takista turistidel seda imetlemast, sest tuletorn on endiselt üks Saaremaa populaarsemaid vaatamisväärsusi.

Tuletorni juurde saab jalutada mööda pikka kõrbe, mis on koduks mitmetele haruldastele taimeliikidele ja lindudele. Kiipsaare Tuletorni juures asub ka merepäästejaam, kus külastajad saavad tutvuda merepääste ajalooga ja vaadata näitust merepäästevarustusest.

Kiipsaare Tuletorn pakub külastajatele ka suurepärast vaadet ümbruskonnale. Tuletorni tipus olevast vaateplatvormist avaneb vaade nii merele kui ka ümbruskonnale. Tuletorni lähedal asub ka Kiipsaare looduskaitseala, kus saab matkata ja vaadelda haruldasi linnuliike.

Kiipsaare Tuletorn on kindlasti külastamist väärt, eriti kui soovite nautida imelist merevaadet ja tutvuda merepääste ajalooga.

Sõrve säär

Sõrve säär on Saaremaa poolsaare lõunatipus asuv 17 km pikkune liivane kaelus. See on üks Saaremaa kõige populaarsemaid vaatamisväärsusi, mida külastavad nii turistid kui ka kohalikud elanikud.

Sõrve säär on märkimisväärne oma vaatamisväärsuste poolest. Teise maailmasõja ajal toimus siin mitmeid veriseid lahinguid. Kõige võimsamat kaitset pidas Stebeli patarei, mida peeti sel ajal Eesti suurimaks ja kaasaegseimaks patareiks. Tänapäeval on see üks Saaremaa vaatamisväärsusi.

Lisaks ajaloole pakub Sõrve säär ka kauneid loodusvaateid. Siin saab nautida merevaateid, liivarandu ja kauneid päikeseloojanguid. Sõrve tuletorn on üks populaarsemaid vaatamisväärsusi, mida külastavad paljud turistid. Tuletorn on avatud külastajatele ja sealt avaneb võrratu vaade ümbritsevale maastikule.

Sõrve säär on ka ideaalne koht matkamiseks ja jalutamiseks. Siin on mitmeid matkaradu, mis viivad läbi kauni looduse ning pakuvad võimalust näha erinevaid loodusvaatamisväärsusi. Lisaks matkaradadele on Sõrve säär ka populaarne koht kalastajatele ning surfajatele. Siin on head tingimused nii kalapüügiks kui ka surfamiseks.

Kokkuvõttes on Sõrve säär üks Saaremaa kõige ilusamaid ja huvitavamaid vaatamisväärsusi, mis pakub nii ajaloolisi kui ka looduslikke vaatamisväärsusi.

Kuressaare kesklinn

Kuressaare kesklinn on täis ajaloolisi hooneid ja vaatamisväärsusi, mis räägivad lugusid saare minevikust. Kesklinn on säilitanud oma miljöö ajast, mil seda kutsuti “Liivimaa väikelinnade pärliks”.

Üks peamisi vaatamisväärsusi on piiskopilinnus, kus praegu asub Saaremaa muuseum. See on vallutamatu linnus, mis on sajandite jooksul jäänud sisuliselt muutmatuks. Muuseumis saab ennast kurssi viia kohaliku ajalooga ning näha erinevaid eksponaate, mis räägivad Saaremaa ajaloost.

Lisaks piiskopilinnusele tasub vaadata vanu hooneid, mis on tunnistatud mälestisteks. Paljud neist on ainulaadsed Eestis. Näiteks Kuressaare raekoda, mis on ehitatud 17. sajandil, on üks vanimaid raekodasid Eestis.

Kesklinnas asuvad ka mitmed kaunid pargid ja rohealad. Näiteks Lossipark, mis asub otse piiskopilinnuse kõrval, on ideaalne koht lõõgastumiseks ja pikniku pidamiseks. Samuti võib leida Kuressaare kesklinnas mitmeid kohvikuid ja restorane, kus saab nautida kohalikku toitu ja jooke.

Karujärv

Karujärv on kaunis järv, mis asub Saaremaal Kärla vallas. See on populaarne sihtkoht turistidele, kes otsivad rahulikku kohta lõõgastumiseks ja looduse nautimiseks. Järv on ümbritsetud tiheda metsaga, mis teeb sellest ideaalse koha matkamiseks ja linnuvaatluseks.

Karujärv on umbes 3,3 km² suurune ja selle maksimaalne sügavus on 6 meetrit. Järv on tuntud oma kristallselge vee poolest, mis on ideaalne ujumiseks ja kalastamiseks. Külastajad saavad kohalike müüjate käest rentida paate ja kalastusvarustust, et uurida järve ja püüda mõni kala.

Lisaks oma looduslikule ilule on Karujärv koduks mitmesugusele loomastikule, sealhulgas kobrastele, naaritsatele ja erinevatele linnuliikidele. Külastajad saavad neid loomi jälgida nende loomulikus elupaigas ning õppida rohkem nende käitumise ja harjumuste kohta.

Üldiselt on Karujärv kohustuslik sihtkoht loodusesõpradele ja õueshuvilistele. Selle vaikne atmosfäär ja hingematvad vaated teevad sellest ideaalse koha linnaelu kärast eemaldumiseks ning looduses kvaliteetaja veetmiseks.

Panga pank

Panga pank on üks Saaremaa populaarsemaid looduslikke vaatamisväärsusi. See asub Panga küla lähedal ja on kõrgeim Saaremaa ja Muhu põhjaranniku pankadest, ulatudes umbes 2,5 km. Panga maksimaalne kõrgus on 21,3 m.

Looduskaitsealal asuv Panga pank pakub külastajatele võimalust jälgida aja kulgemist päikesekella järgi, nautida lummavalt ilusat päikseloojangut, pidada piknikku, nautida vaikust ja looduse ilu. Panga pank on ka suurepärane koht mereäärseks jalutuskäiguks.

Panga panga kõige kõrgemas kohas asub muistne ohvrikoht, kus vanasti toodi ohvreid merele. Panga pank maalib pildi jääajast, maapinna kerkimisest ja iidsete aegade putukatest läbi fossiilide. Panga kõrval asub ka Panga kivimurd, kus on võimalik näha Saaremaa kivimite erinevaid kihte.

Kokkuvõttes on Panga pank üks Saaremaa kõige huvitavamaid ja kaunimaid looduslikke vaatamisväärsusi, mida tasub kindlasti külastada.

Mändjala rand

Mändjala rand on Saaremaa üks populaarsemaid randu. See asub Mändjala külas, mis on umbes 10 km kaugusel Kuressaarest. Rannal on peen liiv ja lai rannajoon, mis muudab selle ideaalseks kohaks päevitamiseks ja ujumiseks.

Mändjala rand on ka populaarne koht veespordialade harrastamiseks, nagu näiteks purjetamine, süsta sõitmine ja lohesurf. Rannas on võimalik rentida varustust ja võtta osa koolitustest.

Rannas on ka palju võimalusi lõõgastumiseks ja pikniku pidamiseks. Seal on palju varikatusega laudu ja pinkide komplekte, kus külastajad saavad nautida kaunist merevaadet ja päikesepaistet.

Mändjala rand on ka suurepärane koht looduse nautimiseks. Seal on palju matkaradasid, kus külastajad saavad jalutada ja nautida kaunist loodust. Lisaks on rannas ka palju võimalusi linnuvaatluseks.

Kokkuvõttes on Mändjala rand Saaremaa üks ilusamaid ja populaarsemaid randu, kus on palju võimalusi nii lõõgastumiseks kui ka aktiivseks puhkuseks.

Angla Tuulikud

Angla Tuulikud on üks Saaremaa peamisi vaatamisväärsusi. Need on viis tuulikut, mis on tüüpilised Saaremaa pukktuulikud ja ehitatud käesoleva sajandi alguses. Angla Tuulikud pärinevad 19. sajandi lõpupoolest, mil Saaremaal oli kokku oma 1270 tuulikut.

Angla küla, kus tuulikud asuvad, oli kaunis ja jõukas ning teravilja jahvatada oli tarvis igal talul. Kõrgem koht tõmbas palju tuult ligi ja tuulikumeistreid Saaremaal jagus. Pole siis ime, et Angla külas seisis koguni 9 tuulikut. Tänapäeval on säilinud viis tuulikut, mis on muudetud kaasaegseks muuseumiks.

Külastajad saavad Angla Tuulikutes näha, kuidas vanasti teravilja jahvatati ja millised olid tuulikute tööpõhimõtted. Muuseumis on ka suveniiripood ja kõrts, kus saab maitsta saarlaste muistsete retseptide järgi valmistatud roogasid. Külastajad saavad reisiks osta ka värskelt küpsetatud leiba ja koduõlut.

Angla Tuulikud on üks Eesti suurim ning paremini säilinud tuulikutegrupp. Need on kindlasti külastamist väärt vaatamisväärsus Saaremaal.

VaatamisväärsusHind
Angla TuulikudTasuta
SuveniiripoodHinnad alates 1€
KõrtsHinnad alates 5€
saaremaa vaatamisväärsused

Vilsandi Saar

Vilsandi Saar on üks Saaremaa populaarsemaid vaatamisväärsusi. See on Eesti vanim rahvuspark ja üks väheseid paiku, kus loodus on jäänud puutumatuks. Vilsandi Rahvuspargi territoorium hõlmab 2385 hektarit ja sellest 1339 hektarit on meri.

Saare loodus on väga mitmekesine ja seal leidub palju haruldasi taimi ja loomi. Vilsandi saar on koduks paljudele merelindudele, sealhulgas kormoranidele, kalakajakatele, merikotkastele ja paljudele teistele liikidele. Lisaks on Vilsandi rahvuspark tuntud oma hüljeste poolest, keda võib kohata rannikul ja merevees.

Vilsandi saare külastajad saavad nautida kauneid maastikke, pikki liivarandu ja metsi. Saarel on mitmeid matkaradasid, mis kulgevad läbi erinevate maastike, sealhulgas läbi rannaalade, kadastike ja metsade.

Vilsandi saarel on ka mitmeid ajaloolisi vaatamisväärsusi, sealhulgas Vilsandi tuletorn, mis on üks vanimaid tuletornid Eestis. Tuletorni juurde pääseb matkarajalt ja sealt avaneb kaunis vaade merele ja saarele.

Kokkuvõttes on Vilsandi saar üks Saaremaa kõige ilusamaid ja huvitavamaid paiku, kus külastajad saavad nautida looduse ilu ja mitmekesisust ning õppida midagi uut.

saaremaa vaatamisväärsused

Mändjala rand

Mändjala rand on üks Saaremaa populaarsemaid randu. See asub Saaremaa lõunarannikul, umbes 10 km kaugusel Kuressaarest. Rand on 2,5 km pikkune ja laiub kaunis männimetsas.

Mändjala rand on tuntud oma laia liivaranna poolest, mis on ideaalne koht päevitamiseks ja ujumiseks. Rand sobib suurepäraselt ka pikniku pidamiseks, jalutamiseks ja jooksmiseks. Mändjala rannas on ka võimalus rentida rannatooli ja päikesevari.

Mändjala rand on populaarne ka surfarite seas, sest siin on tavaliselt hea tuul. Rand on avatud Läänemerele, mis tähendab, et siin võib oodata ka suuremaid laineid. Mändjala rannas on võimalus rentida surfivarustust ja osaleda surfikoolitustel.

Mändjala rand on ka tuntud oma kauni looduse poolest. Rand asub Mändjala looduskaitseala piirkonnas, kus on võimalik näha erinevaid looduslikke elupaiku, sealhulgas liivarandu, rannaniite ja metsi. Looduskaitseala on koduks ka paljudele lindudele ja loomadele, sealhulgas hüljestele ja kormoranidele.

AsukohtSaaremaa lõunarannikul, umbes 10 km kaugusel Kuressaarest
Pikkus2,5 km
Laius
Ranna tüüpLiivarand
SobibPäevitamiseks, ujumiseks, piknikuks, jalutamiseks, jooksmiseks
PopulaarsusÜks Saaremaa populaarsemaid randu
SurfamineSobib suurepäraselt surfamiseks ja surfikoolitusteks
LoodusAsub Mändjala looduskaitseala piirkonnas

Rannakaitsepatarei № 317

Rannakaitsepatarei № 317 on Saaremaa põhjarannikul Ninase poolsaarel asuv ajalooline paik. See oli Vene armee poolt 1917. aastal ehitatud rannakaitsepatarei, mis kuulus Punalipulise Balti laevastiku Tallinna mereväebaasi Läänemere rannikukaitsesüsteemi.

Patarei asub Ninase rannal, metsa sees, ning koosneb neljast 180 mm suurtükist. Teise maailmasõja ajal oli see oluline osa Nõukogude Liidu kaitsest Lääne-Eesti saarte vastu.

Tänapäeval on Rannakaitsepatarei № 317 populaarne turismiobjekt, kus külastajad saavad tutvuda ajalooliste suurtükkidega ning nautida kaunist merevaadet. Patarei juures on ka infotahvel, mis annab külastajatele rohkem teavet selle ajaloolise paiga kohta.

Külastajad saavad patareile ligi jalgsi või jalgrattaga, kuid kohapeal on ka parkimisvõimalus. Patarei külastamine on tasuta ning see on avatud aastaringselt.

Patarei nimiRannakaitsepatarei № 317
AsukohtNinase poolsaarel, Saaremaa põhjarannikul
Ehitusaasta1917
Suurtükkide arv4 x 180 mm
JuurdepääsJalgsi, jalgrattaga või autoga
Külastamise hindTasuta
AvatudAastaringselt

Rannakaitsepatarei № 317 on oluline osa Saaremaa ajaloost ning pakub huvitavat vaatamisväärsust nii ajaloohuvilistele kui ka loodusesõpradele.

Muhu Jaanalinnufarm

Muhu Jaanalinnufarm on väike loomaaed eksootiliste loomadega, mis on avatud ainult suvel. Farm asub Laasu talus ja on tegutsenud juba üle kahekümne aasta. Siit saab osta suveniire, sealhulgas jaanalinnumunad ja -suled. Farmi suveniiripood on küll väike, kuid täis huvitavaid tooteid, mis on seotud farmi loomadega. Sealt saab mälestuseks osta jaanalinnusulgi, tolmuharju, mune, liha, eksklusiivseid jaanalinnunahast tooteid ja valida endale pehme mängulooma.

Muhu Jaanalinnufarmil on erinevaid eksootilisi loomi, kuid nagu nimestki võib arvata, on nende peamine atraktsioon jaanalinnud. Farmis on rohkem kui 100 jaanalindu, kes on erinevas vanuses ja erinevates värvides. Jaanalindudele meeldib elada Muhu saare soojas kliimas, mistõttu on nad siin hästi kohanenud. Farmi külastades saab näha, kuidas jaanalinnud elavad ja toituvad.

Muhu Jaanalinnufarm on suurepärane koht lastele, kes saavad siin õppida jaanalindude kohta rohkem ning näha neid loomi lähedalt. Farm on ka hea koht neile, kes armastavad eksootilisi loomi ja soovivad midagi uut ja huvitavat kogeda.

Aktiivne puhkus Saaremaal

Saaremaa on ideaalne koht aktiivse puhkuse nautimiseks. Saart ümbritsev meri pakub võimalusi purjelauasõiduks, kanuu- ja kajakimatka tegemiseks ning sukeldumiseks. Saaremaa vetes asub ka ainuke veealune muuseum Eestis, kus saab tutvuda I maailmasõja ja Eesti Vabadussõjaaegsete laevavrakkidega.

Saaremaal on palju matkaradu, mis sobivad nii algajatele kui ka kogenud matkajatele. Looduskaunid rannikud, metsad ja rabamassiivid pakuvad hulgaliselt võimalusi matkamiseks ja looduse nautimiseks. Populaarsed matkarajad on näiteks Kaali meteoriidikraateri matkarada ja Vilsandi rahvuspargi matkarajad.

Saaremaal saab mängida ka golfi. Kuressaare golfiväljak on 18-rajaline ja sobib nii algajatele kui ka kogenud golfimängijatele. Lisaks on Kuressaare golfiväljak tuntud oma kauni looduse ja merevaadete poolest.

Saaremaal on ka palju võimalusi ratsutamiseks. Ratsamatku pakuvad erinevad tallid üle kogu saare ning saab valida nii lühemate kui ka pikemate matkade vahel. Ratsutamine on suurepärane võimalus nautida loodust ja samal ajal ka midagi uut õppida.

Kokkuvõttes pakub Saaremaa aktiivse puhkuse huvilistele palju võimalusi ning sobib ideaalselt nii looduse nautijatele kui ka spordisõpradele.

Transport

Saaremaa on Eesti suuruselt teine saar ning sinna saab liikuda erinevate transpordivahenditega.

Laev

Saaremaale saab sõita ka laevaga. Laevad väljuvad mandrilt Roomassaarest ja Virtsust. Roomassaare sadamast väljuvad laevad Muhu ja Saaremaa vahel. Virtsu sadamast väljuvad laevad Vormsi ja Hiiumaa suunal.

Buss

Saaremaale saab liikuda ka bussiga. Bussid väljuvad Tallinnast, Tartust, Pärnust ja teistest Eesti linnadest. Busside sõidugraafikud on leitavad internetist.

Autorent

Saaremaale saab ka rentida auto. Autorentimise võimalused on saarel head ning autorentimise hind on mõistlik. Autorenti pakuvad erinevad ettevõtted, näiteks Europcar ja Sixt.

Üldiselt on Saaremaale liikumine erinevate transpordivahenditega mugav ja lihtne.

Majutus ja söögikohad

Saaremaal on mitmeid majutusvõimalusi, mis sobivad erinevatele eelistustele ja eelarvetele. Enamik majutuskohti asub Kuressaares, kuid on ka võimalus ööbida teistes linnades ja külades.

Kuressaare pakub laia valikut majutuskohti, alates hotellidest kuni hosteliteni. Kõige populaarsemad hotellid asuvad vanalinnas, kus on lähedal ka erinevad söögikohad ja vaatamisväärsused. Kui otsite midagi taskukohasemat, siis on hea valik hostelid, mis pakuvad mugavat majutust ja kus on võimalus kokku hoida söögikuludelt, kuna enamik hostelitest pakuvad ka hommikusööki.

Lisaks Kuressaarele on Saaremaal ka teisi majutusvõimalusi, mis võivad pakkuda erinevat kogemust. Kui soovite rahulikku puhkust looduses, siis on võimalus ööbida mõnes maapiirkonnas või mere ääres asuvas majutuskohas. Kui otsite midagi erilist, siis on võimalus ööbida mõnes ajaloolises lossis või mõisas.

Saaremaal on ka lai valik söögikohti, mis pakuvad erinevaid toite ja stiile. Enamik söögikohti asuvad Kuressaares, kuid on ka võimalus leida häid restorane teistes linnades ja külades. Kui soovite proovida traditsioonilist saaremaist toitu, siis on hea valik Saaremaa Veski, mis pakub erinevaid rahvusroogi. Kui otsite midagi eksklusiivsemat, siis on võimalus külastada restorani Arensburg, mis pakub erinevaid gurmeetoite.

Lisaks traditsioonilistele söögikohtadele on Saaremaal ka mitmeid kohvikuid ja baare, kus saab nautida kohalikke jooke ja suupisteid. Kui soovite midagi erilist, siis on võimalus külastada Muhu saart, kus on mitmeid restorane, mis pakuvad kohalikke mereande ja kalatoite.

Kokkuvõte

Saaremaa vaatamisväärsused – on Eesti suurim saar ja pakub külastajatele palju huvitavaid vaatamisväärsusi. Siin on mõned kohad, mida kindlasti tasub külastada:

  • Kaali kraater – unikaalne looduslik vaatamisväärsus, mis on tekkinud meteoriidi langemise tagajärjel. Kraatris on ka järv, mis on eriti populaarne ujumiseks ja paadisõiduks.
  • Kuressaare loss – Eesti vanim kindlus, mis on hästi säilinud ja muuseumina avatud. Siin saab tutvuda kohaliku ajaloo, kunstiteoste ja relvadega.
  • Üügu pank – kaunis Muhu pank, mille pikkus on umbes 300 meetrit. Meri on õõnestanud pae sisse koopataolisi kulpaid, mis on suurepärased fotode tegemiseks.
  • Muhu Muuseum – muuseum, kus saab tutvuda Muhu saare ajaloo ja kultuuriga. Muuseumis on ka põnevad näitused, mis tutvustavad saare elu-olu.
  • Jaanalinnufarm – loomaaed, kus saab näha erinevaid linde, sealhulgas paabulindusid, faasaneid ja kalkuneid. Farmis on ka võimalik osta linde kaasa.

Need on vaid mõned Saaremaa vaatamisväärsused. Siin on palju rohkem avastamist, sealhulgas kaunid rannad, põnevad lähi väikesaared ja maalilised looduskaunid kohad.

Categorized in: