Eestimaa on täis ilu ja mitmekesisust, mida pakuvad meie erinevad maakonnad. Igal maakonnal on oma unikaalne iseloom, looduslik ilu ning ajalooline ja kultuuriline pärand. Selles postituses sukeldume sügavamale Eesti maakondadesse, tutvustades neid lähemalt ning avastades nende võlusid. Allpool olevas tabelis on loetletud kõik Eesti maakonnad:

Maakond
Harju maakond
Hiiu maakond
Ida-Viru maakond
Jõgeva maakond
Järva maakond
Lääne maakond
Lääne-Viru maakond
Põlva maakond
Pärnu maakond
Rapla maakond
Saare maakond
Tartu maakond
Valga maakond
Viljandi maakond
Võru maakond

Harju maakond

Harju maakond on Eesti kõige rahvarohkem piirkond, kus asub pealinn Tallinn. Siin saad nautida suurlinna melu, ajaloolisi vaatamisväärsusi ja kaunist mereäärset loodust.

Hiiu maakond

Hiiu maakond on koduks kaunile Hiiumaale, mida tuntakse ka kui “Eesti saartest südamelähedasema”. Siin saad avastada uhkeid tuletornid, kauneid randu ja rahulikku saareelu.

Ida-Viru maakond

Ida-Viru maakond on tuntud oma rikkaliku ajalooga ja põlevkivitööstusega. Siin saad külastada Narvat ja selle kuulsat veejuga ning avastada Kreenholmi manufaktuuri ajaloolist pärandit.

Jõgeva maakond

Jõgeva maakond on koduks kaunile Jõgevamaale, kus võib leida rohelisi metsi, kauneid järvi ja ajaloolisi mõisahooned.

Järva maakond

Järva maakond pakub ajaloolist ja looduslikku ilu. Siin saad külastada Paide linna ja tema kuulsat linnust ning avastada kauneid metsaalasid ja jõgesid.

Lääne maakond

Lääne maakond on koduks Läänemaale, kus saad nautida kaunist mereäärset loodust, külastada ajaloolisi mõisaid ning avastada kauneid rannikulinde.

Lääne-Viru maakond

Lääne-Viru maakond on tuntud oma rikkaliku ajaloo ja kauni looduse poolest. Siin saad külastada Rakvere linna ja tema kuulsat linnust ning avastada Virumaa metsade ja järvede ilu.

Põlva maakond

Põlva maakond asub kaunis Lõuna-Eestis, kus saad nautida maalilisi maastikke, külastada kauneid järvi ja rahvusparke ning avastada unikaalset kohalikku kultuuri.

Pärnu maakond

Pärnu maakond on tuntud oma kauni liivaranna, kuurortlinna ja ajaloolise pärandi poolest. Siin saad nautida suvist puhkust, lõõgastuda spaades ning külastada ajaloolisi vaatamisväärsusi.

Rapla maakond

Rapla maakond pakub rohelist loodust, kauneid mõisaparke ja ajaloolisi vaatamisväärsusi. Siin saad avastada Rapla linna ja tema ümbrust ning nautida rahu ja vaikust.

Saare maakond

Saare maakond on koduks kaunile Saaremaale, kus saad nautida kaunist mereranda, külastada ajaloolisi lossivaremeid ja avastada kohalikku kultuuri.

Tartu maakond

Tartu maakond on tuntud kui Eesti hariduskeskus, kus asub ka ülikoolilinn Tartu. Siin saad avastada ajaloolisi hooneid, külastada maailmakuulsat Tartu Ülikooli ja nautida rikkalikku kultuurielu ning Tartu söögikohti.

Valga maakond

Valga maakond asub Eesti lõunaosas, kus piirneb Lätiga. Siin saad avastada ajaloolist Valga linna ja tema piirilinna Valkat ning nautida kaunist loodust.

Viljandi maakond

Viljandi maakond pakub kaunist loodust, ajaloolisi vaatamisväärsusi ja rikkalikku kultuuripärandit. Siin saad avastada Viljandi linna ja tema ilusat järveäärset keskust.

Võru maakond

Võru maakond asub Lõuna-Eestis, kus saad nautida kaunist loodust, avastada Setomaa rahvuslikku kultuuri ning külastada ajaloolisi paiku.

eesti maakonnad

Eesti maakonnad pakuvad lõputuid võimalusi avastamiseks ja seiklusteks. Iga maakond on omaette lugu, mis ootab sind avastama. Nii et võta aega, sukeldu Eesti maakondade mitmekesisusse ja naudi meie kauni kodumaa võlusid!

Categorized in: