Soome on tuntud oma kauni looduse ja suusakeskuste poolest. Soome suusakeskused on ideaalne koht nii algajatele kui ka edasijõudnutele, pakkudes mitmekülgseid võimalusi nii mäesuusatamiseks kui ka murdmaasuusatamiseks. Soome suusakeskustes on võimalik nautida kaunilt hooldatud radu, suurepärast majutust ja maitsvat toitu. Selles artiklis vaatleme lähemalt Soome parimaid suusakeskusi.

Levi

Levi on üks Soome suusakeskustest, mis tõesti paistab silma. See asub Kittilä piirkonnas ja on eriti populaarne perekondade seas. Suusaradade mitmekesisus ja suurepärased lumetingimused muudavad Levi suurepäraseks valikuks nii algajatele kui ka edasijõudnud suusatajatele. Samuti on siin palju muud talvist meelelahutust, sealhulgas kelgutamine ja põhjavalguse vaatlemine.

Soome suusakeskused

Ruka

Ruka on Soome suusakeskuste tõeline pärl, asudes Kuusamo piirkonnas Lapimaal. See pakub laia valikut suusalaskumisi, alates lihtsatest radadest kuni ekstreemsete väljakutseteni kogenud suusatajatele. Lumine maastik ja võimalus nautida puutumatut loodust muudavad Ruka suurepäraseks talvepuhkuse sihtkohaks.

Ylläs

Kui otsite rahu ja vaikust koos suurepärase suusatamisega, siis on Ylläs suusakeskus ideaalne valik. See asub Soome Lapimaa lääneosas ja pakub laia valikut suusalaskumisi. Ylläsel on ka oma Lapimaa maagia, sealhulgas võimalus sõita põhjapõtradega ja külastada jäähotelli.

Iso-Syöte

Iso-Syöte on tuntud oma ilusate suusalaskumiste ja lumiste maastike poolest. See suusakeskus asub Põhja-Soome lapimaal ja sobib suurepäraselt nii suusatamise kui ka talviste tegevuste nautimiseks. Lisaks on Iso-Syötes võimalus proovida lumelauaga sõitmist ja kelgutamist.

Pyhä-Luosto

Pyhä-Luosto suusakeskus pakub eksootilisi suusalaskumisi ja unustamatut talveelamust. Asudes Põhja-Soome lapimaal, on see ideaalne koht neile, kes armastavad metsikut off-piste suusatamist. Siin saate ka nautida lumiseid saunasid ja tutvuda Lapimaa kultuuriga.

Tahko

Tahko on tuntud oma mitmekesise suusalaskumiste valiku poolest. See suusakeskus asub Ida-Soomes ja on suurepärane koht suusatamiseks, lumelauaga sõitmiseks ja muudeks talvisteks tegevusteks. Lisaks on Tahko piirkonnas palju restorane ja hubaseid majutuskohti.

Salla

Salla suusakeskus asub Soome Lapimaa lõunaosas ja pakub suurepäraseid suusalaskumisi ning põnevaid talviseid tegevusi. Siin saate sõita suuskadel, proovida kelgutamist ja isegi osaleda põhjavalguse vaatlusel. See on ideaalne koht neile, kes otsivad tõelist Lapimaa kogemust.

Saariselkä

Saariselkä on veel üks suurepärane suusakeskus Lapimaal. Siin saate nautida suurepäraseid suusalaskumisi ja maalilisi talviseid vaateid. Lisaks on võimalus sõita põhjapõtradega ja külastada traditsioonilist saamiküla.

Himos

Himos on suusakeskus Lõuna-Soomes ja sobib suurepäraselt nii suusatamise kui ka muude talviste tegevuste nautimiseks. Siin saate suusatada mägedes ja nautida hubaseid talveõhtuid. Himosel on ka suurepärane ööelu.

Vuokatti

Viimaseks, kuid mitte vähemtähtsaks, on Vuokatti suusakeskus, mis asub Kainuu piirkonnas. See on tuntud oma mitmekülgse suusalaskumiste valiku ja aktiivse perepuhkuse võimaluste poolest. Siin saate proovida ka lumelauaga sõitmist ja kelgutamist.

Kokkuvõte

Soome suusakeskused on suurepärane koht talispordi harrastamiseks. Soomes on üle saja suusakeskuse, mis pakuvad erinevaid radu nii mäesuusatamiseks kui ka murdmaasuusatamiseks. Parimate Soome suusakeskuste hulka kuuluvad Ylläs, Levi, Ruka, Tahko, Himos, Saariselkä ja Vuokatti. Need suusakeskused pakuvad suurepärast majutust, kaunist loodust ja mitmekülgseid suusaradu. Soome suusakeskused on ideaalne koht nii algajatele kui ka edasijõudnutele, pakkudes suurepäraseid võimalusi talispordi harrastamiseks.

Soome suusakeskused

Categorized in: