Jalgpall on Euroopas üks populaarsemaid spordialasid ning selles valdkonnas on mitmeid tugevaid liigasid üle terve Euroopa. Siin on Top 5 jalgpalliliigad Euroopas, mida sa kindlasti peaksid jälgima.

Premier League

Inglismaa kõrgliiga ehk Premier League on üks kõige tuntumaid jalgpalliliigasid maailmas. Liiga koosneb 20-st meeskonnast ning hooaeg kestab augustist maini. Premier League on tuntud oma intensiivse mängustiili poolest ning selles osalevad maailma parimad jalgpallurid. Mängud on tavaliselt täis põnevust ning dramaatikat ning Premier League on kindlasti üks kõige populaarsemaid jalgpalliliigasid Euroopas.

Bundesliga

Saksamaa kõrgliiga ehk Bundesliga on tuntud oma kõrge kvaliteedi ja suurepärase mängustiili poolest. Liigas mängivad Saksamaa parimad jalgpallimeeskonnad ning Bundesliga on koduks sellistele maailmakuulsatele klubidele nagu Bayern München, Borussia Dortmund ja Schalke 04. Bundesliga on tuntud ka selle poolest, et see on väga võrdne liiga, kus kõigil meeskondadel on võimalus võita.

LaLiga

Hispaania kõrgliiga ehk LaLiga on tuntud oma tehnilise mängustiili ja suurepäraste mängijate poolest. Liigas mängivad sellised maailmakuulsad klubid nagu Barcelona ja Real Madrid. LaLiga on tuntud ka selle poolest, et mängud on tavaliselt väga taktikalised ning täis tehnilisi trikke ja keerukaid sööte.

Top 5 jalgpalliliigad Euroopas

Serie A

Itaalia kõrgliiga ehk Serie A on tuntud oma kõrge kvaliteedi, kõva kaitsemängu ja suurepäraste mängijate poolest. Liigas mängivad Itaalia parimad klubid, nagu Napoli, Juventus, AC Milan, AS Roma ja Inter Milan. Serie A on tuntud ka oma taktikalise mängustiili poolest ning seda peetakse üheks kõige raskemaks liigaks maailmas.

Ligue 1

Prantsusmaa kõrgliiga ehk Ligue 1 on tuntud oma ründavate mängude ja tehnilise mängustiili poolest. Liigas mängivad sellised klubid nagu Paris Saint-Germain, Olympique Marseille ja AS Monaco. Ligue 1 on tuntud ka oma noorte talentide arendamise poolest ning seda peetakse üheks parimaks liigaks maailmas noorte mängijate arendamiseks.

Need on Top 5 jalgpalliliigad Euroopas, mida tasub kindlasti jälgida.

Categorized in: