Vannitoa remont – Praktilised nõuanded ja parimad lahendused

Meie igapäevane elu algab ja lõppeb vannitoas. Seega on oluline vannitoa remont, et see oleks funktsionaalne, mugav ja esteetiliselt nauditav. Kas soovid vannituba renoveerida, et muuta see kaasaegsemaks või soovid oma kodu väärtust suurendada, siis oleme siin, et aidata.

vannitoa remont

Alustame algusest – kus alustada vannitoa renoveerimistöödega?

Vannitoa renoveerimine võib tunduda hirmutav ülesanne. Kuid õige planeerimisega ja järjepidevusega saate seda hõlpsalt hallata. Esimese sammuna peaksite otsustama, milline on teie vannitoa eesmärk ja millised on teie prioriteedid. Kas soovite oma vannitoa stiili muuta või on funktsionaalsus peamine prioriteet? Kui olete selle selgeks teinud, saate edasi liikuda disaini ja eelarvega.

Planeerimine – millised on võimalused?

Vannitoa remontimisel on mitmeid võimalusi. Mõnikord saate olemasolevat vannituba muuta lihtsalt uute värvide, tekstiilide või valgustitega. Kui soovite tõsisemat muutust, siis kaaluge vannitoa ümberpaigutamist. See võib hõlmata seinte ja/või põranda lammutamist ja uuesti üles ehitamist. Veel üks võimalus on lisada rohkem ruumi vannitoale laiendades seda mõne kõrvalruumi arvelt. Aga ära unusta äravoolu kohti, kõiki asju ei saa väga lihtsalt ümber tõsta. Näiteks ei ole hea mõte vanni või duššinurka mujale tõsta.

Tööde ulatus – mis vajab renoveerimist?

Vannitoa renoveerimise ulatus sõltub eesmärkidest, eelarvest ja ajast. Kui soovite teha põhjalikku renoveerimist, võib see hõlmata kõike alates torude ja elektrijuhtmete vahetamisest, kuni uute seinte ja/või põrandate paigaldamiseni. Kui eelarve on piiratud, siis võib keskenduda üksnes mõnele vajalikule muudatusele, näiteks uue valamukapi paigaldamisele või dušinurga vahetamisele. Igal juhul on oluline hinnata vannitoa seisukorda ja koostada selge renoveerimiskava.

Materjalid – milliseid materjale kasutada?

Vannitoa renoveerimisel on oluline valida vastupidavad ja funktsionaalsed materjalid, mis sobivad teie stiili ja eelarvega. Keraamilised plaadid on vannitoa seinte ja/või põrandate jaoks populaarne valik.

Kokkuvõtteks

Vannitoa remont võib olla üpriski keerukas ülesanne. Planeeri tehtavad tööd ette, sellega säästad nii oma aega kui ka raha. Mõningaid olemasolevaid asju saad taaskasutada ning kõike ei pea alati välja vahetama. Loe ka meie blogipostitust väikse köögi kohta.

Categorized in: