Albaania reis

Kas oled valmis avastama Albaaniat? See riik on täis võluvat kultuuri, suurepärast toitu, kaunist loodust ja põnevaid ajaloolisi paiku – kõike seda pakub Albaania reis. Kuid enne kui sinna suundud, on oluline teada mõningaid asju, mis aitavad sinu reisi meeldivamaks muuta.

albaania reis

Riigi lühitutvustus

Albaania on Vahemere ääres asuv riik Balkani poolsaarel. Riigis räägitakse albaania keelt ning selle pealinnaks on Tirana. Albaania on väga mitmekesine maa, millel on pikk ajalugu ja huvitav kultuur. Riik on tuntud ka oma kauni looduse poolest, sealhulgas kaunite randade, mägede ja järvede poolest.

Reisi planeerimine

Enne Albaaniasse minekut on oluline planeerida oma reis hoolikalt. See tähendab lennupiletite broneerimist, majutuse leidmist ning kindlustuse ostmist. Lisaks on soovitatav uurida riigi kohta rohkem informatsiooni, et teada saada, millised on kohalikud kombed ja tavad. Albaania on endiselt suhteliselt vähe turistide poolt külastatud riik, seega on oluline olla valmis ja teadlik ümbritsevast.

Booking.com

Majutus

Albaanias on palju majutusvõimalusi, sealhulgas hotelle, apartemente ja hosteleid. Enne majutuse broneerimist on soovitatav uurida erinevaid võimalusi ning valida sobivaim. Kui soovid oma reisi ajal raha säästa, võid kaaluda ka ööbimist hosteli või külalistemajas.

Transport

Albaania on väike riik, mistõttu on võimalik kohapeal ringi liikuda busside või taksoga. Riigis on ka rongidega liikumise võimalus, kuid need ei ole nii levinud kui bussid. Albaanias on ka võimalus rentida auto ning seda tasub kaaluda, kui soovid rohkem iseseisvust ja vabadust.

Kohalik toit

Albaania toit on väga mitmekesine ja maitsvate roogadega. Kõige populaarsemad road on riisiga täidetud paprikad, vürtsikad liharoad, köögiviljatoidud ja mereannid. Kohalik toit on ka suhteliselt odav, mistõttu tasub kindlasti proovida erinevaid roogasid ja maitsenüansse.

albaania reis

Kultuur ja ajalugu

Albaania on rikka ajalooga maa, millel on palju ajaloolisi paiku ja vaatamisväärsusi.

Üks populaarsemaid vaatamisväärsusi on Berati kindlus, mis on UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud. Kindlus asub Berati linnas ning sellest avaneb kaunis vaade ümbritsevale maastikule. Teine huvitav koht on Gjirokastra linn, mis on samuti UNESCO maailmapärandi nimistus. Gjirokastras asub linnuse varemed ning palju erinevaid muuseume.

Kuid Albaania kultuur ei seisne ainult ajaloos ja vaatamisväärsustes. Kohalikud inimesed on väga sõbralikud ja külalislahked, mistõttu tasub kindlasti ka nendega suhelda ja nende elu-olu tundma õppida. Albaania on ka tuntud oma muusika ja tantsude poolest, mistõttu tasub kindlasti külastada mõnda kohalikku kontserti või festivali.

Loodus

Albaania on tuntud oma kauni looduse poolest, mis hõlmab nii randu, mägesid kui ka järvi. Kui soovid nautida kaunist mereäärset vaadet, siis soovitame külastada Ksamil’i randa. See rand on tuntud oma valgete liivarandade ja kristallselge merevee poolest.

Kui soovid nautida maalilist mägimaastikku, siis tasub külastada Thethi rahvusparki. Seal asub kaunis juga ning palju erinevaid matkaradu. Samuti on Albaanias palju erinevaid järvi, millest tuntuim on Ohridi järv, mis paikneb Albaania ja Põhja-Makedoonia piiril.

Turvalisus

Albaania on suhteliselt turvaline maa, kuid nagu igal pool mujalgi, tuleks jälgida oma asjade ja dokumentide eest hoolt kanda. Samuti tasub olla teadlik kohalike kommete ja tavadega ning järgida neid. Albaania reis võib jääda pikemaks ajaks meelde ilusa looduse ning lummavate vaadete poolest. Loe ka meie blogipostitust Portugali vaatamisväärsustest.

Categorized in: