Maasikate istutamine on suurepärane viis oma aia kaunistamiseks ja värskete maasikate saamiseks. See marja on populaarne mitte ainult oma magusa maitse, vaid ka oma tervislike omaduste poolest.

Enne maasikate istutamist on oluline teada, millist sorti soovite istutada. Maasikaid on palju erinevaid sorte, sealhulgas neid, mis sobivad kasvatamiseks Eesti kliimas. Mõned kõige tavalisemad maasikasordid on Polka, Elsanta ja Sonata.

maasikate istutamine

Enne istutamist tuleks valida sobiv koht aias. Maasikad vajavad päikeselist ja tuulevaikset kohta, kus maa on hästi kuivendatud. Muld peaks olema viljakas ja hästi väetatud ning pH tase peaks olema vahemikus 5,5–6,5.

Enne istutamist tuleks maa ette valmistada. Esmalt tuleks umbrohud eemaldada ja muld korralikult kobestada. Maasikaid saab kasvatada kas ridades või kuhjades. Ridades istutades peaks vahekäik olema umbes 70 cm lai, kuhjades istutades tuleks jälgida, et maapinna kõrgus oleks umbes 15–20 cm kõrgem kui vahekäigud.

Maasikad tuleks istutada umbes 30 cm kaugusele üksteisest, kuhjade puhul võib istutusaugu suurus olla umbes 30 x 30 cm. Enne istutamist tuleks juured lühendada umbes 10 cm pikkuseks ning istutusaugud tuleks täita värske mullaga.

maasikate istutamine

Pärast istutamist tuleks maasikaid korralikult kasta. Esimesel aastal peaksid maasikad saama umbes 2,5 cm vett nädalas. Hiljem võib kastmist vähendada. Samuti tuleks maasikaid regulaarselt väetada, et tagada tugev kasv ja head viljad.

Kokkuvõttes on maasikate istutamine suurepärane viis oma aia kaunistamiseks ja maitsvate marjade kasvatamiseks. Järgides neid lihtsaid nõuandeid, saate oma maasikaaia hõlpsasti rajada ja nautida suurepärast saaki aastast aastasse.

Categorized in: