Austria on tuntud oma ajalooliste vaatamisväärsuste, kaunite maastike ja kõrgetasemelise kultuuri poolest. Seetõttu on see populaarne sihtkoht turistide jaoks üle kogu maailma. Eesti kodanikele on Austriasse reisimine viisavaba ning nii Eesti pass kui ka isikutunnistus (ID-kaart) sobivad riiki sisenemiseks. Siiski on oluline meeles pidada, et Austria võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, mistõttu on soovitatav enne reisi kontrollida Välisministeeriumi kodulehte, et saada viimast teavet.

Enne Austriasse reisimist on soovitatav teha reisikindlustus, mis kataks kogu viibitava perioodi ning arvestaks ka reisi eesmärkidega. Samuti tasub meeles pidada, et ravikulud on Austrias üsna kõrged ning tavapärane 35 000 euro suurune meditsiinikate ei pruugi olla piisav. Seetõttu on soovitatav hankida kindlustus, mis kataks ka ootamatud meditsiinikulud.

Austriasse reisimine on suurepärane võimalus avastada uusi kultuure ja nautida kauneid vaateid. Siiski on oluline meeles pidada, et enne reisi on soovitatav kontrollida reisi tingimusi ja teha vajalikud ettevalmistused, et tagada turvaline ja meeldiv reis.

Austria üldinfo

Austria on populaarne turismisihtkoht, kus on palju vaatamisväärsusi ja tegevusi. Riik asub Kesk-Euroopas ning piirneb Saksamaa, Tšehhi, Slovakkia, Ungari, Sloveenia, Itaalia, Šveitsi ja Liechtensteiniga.

Austria on kuulus oma ajalooliste linnade, kaunite Alpide ja moodsate suusakuurortide poolest. Viin on Austria pealinn ja suurim linn, kus on palju kultuurilisi vaatamisväärsusi, sealhulgas ajaloolisi paleesid, muuseume ja ooperimaja. Salzburg on teine suurem linn, mis on tuntud Mozarti sünnikohana ja kus toimub iga-aastane Salzburgi festival.

Kui reisite Austriasse, on soovitatav kaasa võtta Euroopa ravikindlustuskaart, mis tagab tasuta või soodushinnaga arstiabi ja ravimid vajadusel. Austria tervishoiusüsteem on kõrge kvaliteediga ja kaetud on ka paljud eriarsti teenused. Kuid kindlustuskaart on siiski soovitatav, et vältida võimalikke kulutusi.

Reisimine Austriasse

Austria on populaarne turismisihtkoht, kus on palju näha ja teha. Eestlased saavad Austriasse reisida viisavabalt, kuid enne reisi tuleks kindlasti tutvuda riiki sisenemise ja seal viibimise tingimustega.

Austrias kehtib kiirteemaks, mida tuleb maksta sõltuvalt sõiduki tüübist ja sõidu pikkusest. Maksu saab tasuda erinevates müügikohtades või internetis. Lisaks tuleb arvestada, et Austrias on piirikontroll, mistõttu tuleks kaasas kanda isikut tõendavat dokumenti.

Kokkuvõttes, Austria on kaunis ja huvitav sihtkoht, kuhu saab reisida viisavabalt. Reisijad peaksid aga enne reisi kindlasti uurima riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi ning järgima lennufirmade nõudeid.

Dokumentide nõuded

Austriasse reisimiseks on Eesti kodanikel vaja kehtivat passi või ID-kaarti. Dokument peab olema kehtiv kogu reisi vältel ning selle kehtivusaeg peab lõppema vähemalt kolm kuud pärast reisi lõppu.

Eesti kodanikud võivad Austriasse reisida viisavabalt ning neil ei ole vaja taotleda eraldi viisat. Siiski soovitatakse enne reisi tutvuda Austrias kehtivate seaduste ja reisitingimustega ning järgida neid rangelt.

Lisaks passile või ID-kaardile võib osutuda vajalikuks ka muude dokumentide esitamine. Näiteks kui reisitakse koos alaealise lapsega, võib olla vajalik esitada lapse sünnitunnistus või muu dokument, mis tõendab lapse seaduslikku eestkostjat.

Reisimisel Austriasse tuleb alati kaasas kanda isikut tõendavat dokumenti ning seda tuleb esitada vajadusel politseile või muudele ametivõimudele. Seetõttu on oluline, et dokument oleks alati käepärast ning hästi hoitud.

Kokkuvõttes on Austriasse reisimiseks vaja kehtivat passi või ID-kaarti ning võib olla vajalik ka muude dokumentide esitamine. Eesti kodanikud võivad Austriasse reisida viisavabalt, kuid enne reisi tuleks tutvuda Austrias kehtivate seaduste ja reisitingimustega ning järgida neid rangelt.

Töötamine Austrias

Austria on populaarne sihtkoht töötamiseks välismaalastele. Tööotsijad saavad valida erinevate võimaluste vahel, alates ajutisest tööloast kuni alalise elamislubani. Austria on tuntud oma kõrge elatustaseme ja töötingimuste poolest, mis muudavad selle atraktiivseks sihtkohaks tööotsijatele.

Töö leidmiseks Austrias peab välismaalane olema kas Austria kodanik või omama kehtivat tööluba. Tööluba saamiseks peab välismaalane tavaliselt esitama taotluse Austria saatkonnale oma kodumaal. Austria saatkond Tallinnas pakub teavet ja nõuandeid tööle kandideerimise kohta Austrias.

Tööotsijatele on saadaval erinevad tööviisad, sealhulgas ajutine tööluba, hooajaline tööluba ja alaline elamisluba. Ajutine tööluba on mõeldud lühiajaliseks töötamiseks Austrias, tavaliselt kuni kuus kuud. Hooajaline tööluba on mõeldud hooajatöödeks, nagu suvine turismihooaeg või põllumajandustööd.

Alaline elamisluba annab välismaalasele võimaluse töötada Austrias pikemalt kui kuus kuud. Alalise elamisloa taotlemiseks peab välismaalane tavaliselt esitama taotluse Austrias asuvale migratsiooniametile.

Tööotsijad peaksid teadma, et Austrias on töölepingu sõlmimine reguleeritud seadustega. Töölepingus tuleb määratleda töötingimused, tööaja pikkus ja tasu. Tööandjad peavad järgima kehtivaid seadusi ja tagama töötajatele õiglase tasu ja töötingimused.

Kokkuvõttes on Austrias töötamine välismaalastele võimalus saada uusi kogemusi ja teenida head palka. Tööotsijad peaksid tutvuma kehtivate seaduste ja töötingimustega enne tööle kandideerimist. Austria saatkond Tallinnas pakub teavet ja nõuandeid tööle kandideerimise kohta Austrias.

Austria Linnad ja Piirkonnad

Austria on tuntud oma kaunite linnade ja maaliliste piirkondade poolest. Siin on mõned populaarsed sihtkohad, mida tasub külastada.

Viin

Viin on Austria pealinn ja üks suurimaid linnu. See on tuntud oma ajaloolise arhitektuuri, muusika ja kunsti poolest. Viini linnas on palju vaatamisväärsusi, sealhulgas Stephansi katedraal, Hofburgi palee ja Schönbrunni loss. Viin on ka kuulus oma kohvikute ja restoranide poolest, kus saab nautida Austria kööki ja veine.

Salzburg

Salzburg on kaunis linn, mis asub Alpide jalamil. See on tuntud oma ajaloolise vanalinna, Mozarti sünnikoha ja Sound of Music filmi poolest. Linnas on palju vaatamisväärsusi, sealhulgas Salzburgi kindlus, Mirabelli loss ja Mozarti sünnimaja.

Innsbruck

Innsbruck asub Tirooli piirkonnas ja on tuntud oma kaunite Alpide vaadete ja suusakuurortide poolest. Linnas on palju vaatamisväärsusi, sealhulgas Innsbrucki loss, Swarovski Kristallwelten ja Bergisel hüppekompleks.

Graz

Graz on Austria teine suurim linn ja see asub Steiermarki piirkonnas. See on tuntud oma ajaloolise vanalinna, losside ja muuseumide poolest. Grazis on mitmeid vaatamisväärsusi, sealhulgas Schloss Eggenberg, Uhrturm ja Landeszeughaus.

Steiermark

Steiermark on Austria suuruselt teine ​​piirkond ja asub Lõuna-Austria mäestikus. Piirkond on tuntud oma kaunite maastike, veinide ja kohaliku köögi poolest. Steiermarkis on palju vaatamisväärsusi, sealhulgas Schloss Herberstein, Riegersburgi kindlus ja Zotter šokolaadivabrik.

Tirooli

Tirooli piirkond asub Alpide keskel ja on tuntud oma suusakuurortide, mägimaastike ja ajalooliste linnade poolest. Piirkonnas on palju vaatamisväärsusi, sealhulgas Innsbrucki kindlus, Swarovski Kristallwelten ja Kufsteini kindlus.

Hallstatt

Hallstatt asub Salzkammerguti piirkonnas ja on tuntud oma kaunite järvede ja mägimaastike poolest. See on ka kuulus oma ajaloolise vanalinna ja kultuuripärandi poolest. Hallstattis on palju vaatamisväärsusi, sealhulgas Hallstatti järve äärne küla, Salzbergwerk Hallstatti soolakaevandus ja Dachsteini jäätunneleid.

Austria Vaatamisväärsused

Austria on tuntud oma ajalooliste ja kultuuriliste vaatamisväärsuste poolest, mis meelitavad igal aastal miljoneid turiste. Siin on mõned Austria populaarsemad vaatamisväärsused.

Schönbrunni Loss

Schönbrunni loss on üks Viini populaarsemaid vaatamisväärsusi. See kuninglik palee on üle 300 aasta vanune ja kuulus oma ajaloolise ja arhitektuurilise tähtsuse poolest. Palee on ehitatud barokkstiilis ja on ümbritsetud suurejoonelise aiaga. Palee sisekujundus on kaunilt taastatud ning seal on palju ajaloolisi mööbliesemeid ja kunstiteoseid.

Palee ümber on ka mitmeid teisi atraktsioone, sealhulgas loomaaed, labürindid, vaateplatvormid ja roosiaed. Schönbrunni loss on kindlasti külastamist väärt neile, kes hindavad ajaloolist ja arhitektuurilist ilu.

reisimine austriasse

Muud Vaatamisväärsused

Lisaks Schönbrunni lossile on Austria palju muudki pakkuda. Siin on mõned teised populaarsed vaatamisväärsused:

  • Viini Stephansdom – gooti stiilis katedraal, mis on üks Viini kuulsamaid maamärke.
  • Salzburgi vanalinn – UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud ajalooline linn, mis on kuulus oma barokkstiilis arhitektuuri poolest.
  • Innsbrucki vanalinn – ajalooline linn, mis asub Alpide jalamil, kuulus oma kaunite vaadete ja suusakuurortide poolest.

Austria on täis ajaloolisi ja kultuurilisi vaatamisväärsusi, mis sobivad igale maitsele.

Austria muusika ja kultuur

Austria on tuntud oma rikkaliku kultuuripärandi poolest, mis hõlmab muusikat, kunsti, arhitektuuri ja gastronoomiat. Austria muusika on maailmakuulus ning on andnud palju tuntud heliloojaid ja muusikuid, sealhulgas Wolfgang Amadeus Mozarti, Johann Straussi ja Franz Schuberti.

Kontserdid on Austria muusika- ja kultuurimaastiku oluline osa. Viinis toimuvad aastaringselt kontserdid ja etendused, kus esinevad maailmakuulsad orkestrid, nagu Viini Filharmoonikud ja Viini Sümfooniaorkester. Paljudes teistes linnades, nagu Salzburg, Graz ja Linz, toimuvad samuti kontserdid ja muusikafestivalid.

Austria muusikafestivalid on samuti väga populaarsed. Üks tuntumaid on Salzburgi Suvefestival, mis toimub juulis ja augustis ning kus esinevad maailmakuulsad muusikud ja ooperilauljad. Teised tuntud festivalid on Bregenzi Festival, Viini Ooperipäevad ja Innsbrucki Muusikafestival.

Austria kultuuripärandit saab kogeda ka muuseumides ja galeriides. Kunstihuvilistele on palju avastamist nii Viini Kunstimuuseumis kui ka Austria Rahvusgaleriis. Arhitektuurihuvilistele on Austria tuntud oma barokkstiilis paleede ja kirikute poolest, nagu näiteks Schönbrunni palee Viinis ja Melki klooster.

Kokkuvõttes on Austria muusika ja kultuur oluline osa riigi identiteedist ning pakuvad rikkalikku ja mitmekesist kogemust nii kohalikele kui ka turistidele.

Suusatamine Austrias

Austria on üks populaarsemaid suusapiirkondi kogu Euroopas. Alpid pakuvad suurepäraseid võimalusi suusatamiseks, lumelauasõiduks ja muudeks talispordialadeks. Austria suusakuurortid on tuntud oma kvaliteetsete suusaradade, suurepäraste teenuste ja kaunite vaadete poolest.

Lisaks suusatamisele pakuvad Austria suusakuurortid ka palju muud tegevust, nagu näiteks spaad, restoranid, baarid ja kauplused. Suuremad kuurordid nagu St. Anton, Kitzbühel ja Saalbach-Hinterglemm pakuvad lisaks suusatamisele ka laia valikut meelelahutust.

Kuigi Austria suusapiirkonnad on tuntud oma kvaliteetsete suusaradade poolest, tuleb meeles pidada, et laviinioht on olemas. Seetõttu on väga oluline järgida kohalikke ohutusreegleid ja nõudeid. Enne suusatamist tuleks tutvuda laviiniohu teabega ning vajadusel kasutada varustust nagu laviinivastased seadmed.

Austria suusakuurortidesse saab reisida talvel. Kuurortid on avatud tavaliselt detsembrist aprillini. Enamik suusakuurorte pakuvad mitmeid erinevaid majutusvõimalusi, alates hotellidest ja apartementidest kuni külalistemajade ja hosteliteni.

Kokkuvõttes on Austria suurepärane sihtkoht talispordi huvilistele. Suusatamine Alpides on unustamatu kogemus, kuid tuleb meeles pidada ohutusreegleid, eriti laviiniohu korral.

Reisikindlustus

Reisikindlustus on oluline osa välismaale reisides ning see tagab turvatunde ootamatute olukordade korral. Reisikindlustus katab ootamatud ja ettenägematud õnnetusjuhtumid, haigestumised välismaal, reisitõrke- ning pagasikindlustuse juhtumid.

Eesti kodanikud saavad Euroopa Liidus reisides taotleda Euroopa Ravikindlustuskaarti, mis annab õiguse vajadusel saada tasuta või soodustingimustel arstiabi. Euroopa Ravikindlustuskaardi olemasolu ei asenda aga reisikindlustuse vajalikkust.

Reisikindlustuse sõlmimine on soovitatav enne reisi alustamist, sest see tagab kaitse ootamatute kulutuste eest, mis võivad tekkida reisi ajal. Reisikindlustus katab näiteks ootamatu haigestumise või õnnetusjuhtumi korral tekkinud ravikulud, samuti reisitõrke- või pagasikindlustuse juhtumid.

Reisikindlustuse sihtturg on Eestis alaliselt elavad ning Eestist reisi alustavad isikud. Enne kindlustuse sõlmimist tasub tutvuda kindlustustingimustega ning veenduda, et kindlustuskaitse vastab reisi eesmärkidele ja vajadustele.

Kokkuvõtlikult on reisikindlustus oluline osa välismaale reisides ning see tagab turvatunde ootamatute olukordade korral. Euroopa Ravikindlustuskaart annab õiguse vajadusel saada tasuta või soodustingimustel arstiabi Euroopa Liidus reisides, kuid see ei asenda reisikindlustuse vajalikkust.

Majutus Austrias

Austria on tuntud kui üks Euroopa kallimaid turismisihtkohti, mistõttu on majutuse hind võrreldes teiste riikidega kõrgem. Siiski on võimalik leida taskukohast majutust, kui broneerida varakult või valida väljaspool turismihooaega reisimine.

Hotellid

Austria hotellid on tavaliselt kõrgema hinnatasemega, kuid pakuvad kvaliteetset teenust ja mugavusi. Hotellid on saadaval erinevates kategooriates, alates luksuslikest viietärnihotellidest kuni odavamate kahe- või kolmetärnihotellideni. Suuremates linnades nagu Viin, Salzburg ja Innsbruck on hotellide valik laiem.

Hostelid

Hostelid on taskukohane majutusvõimalus reisijatele, kes soovivad säästa majutuskuludelt. Hostelid pakuvad tavaliselt ühiselamuid, kus on mitu voodikohta ühes toas. Mõned hostelid pakuvad ka privaatseid tube. Hostelid on saadaval peamiselt suuremates linnades, kuid neid võib leida ka mägiküladest.

Apartemendid

Apartemendid on hea valik peredele või suurematele rühmadele, kes soovivad rohkem privaatsust ja ruumi. Apartemendid on saadaval erinevates suurustes ja hinnaklassides. Enamik apartemente on täielikult möbleeritud ja varustatud kööginurga ja vajalike kodumasinatega.

Airbnb majutus

Airbnb majutus on populaarne majutusvõimalus Austria turistide seas. Airbnb võimaldab reisijatel broneerida privaatseid tube, kortereid või maju kohalike perede juures. Airbnb majutus on sageli taskukohasem kui hotellid või apartemendid ning võimaldab reisijatel kogeda autentset Austria eluviisi.

Kokkuvõttes on Austria majutusvõimalused mitmekesised, kuid hinnatasemelt kõrgemad kui teistes Euroopa riikides. Reisijad peaksid broneerima majutuse varakult või valima väljaspool turismihooaega reisimise, et säästa majutuskuludelt.

reisimine austriasse

Reisimine Austriasse suvel

Suvel on Austriasse reisimine väga populaarne. Turistide seas on kõige populaarsemad sihtkohad Viin ja Salzburg. Suvel on ilm mõnusalt soe ning päevad pikad, mis võimaldab palju aega veeta väljas.

Kui plaanid reisimist Austriasse suvel, siis tuleks kindlasti kaasa võtta mugavad jalanõud, kuna palju aega veedetakse jalgsi matkates ja linnas ringi jalutades. Samuti tuleks kaasa võtta päikesekaitsekreem, müts ja päikeseprillid, sest suvel võib päike olla väga intensiivne.

Suvel on palju erinevaid festivalid ja üritusi, mis toimuvad üle kogu Austria ning pakuvad reisijatele palju erinevaid võimalusi. Näiteks toimub juulis Salzburgi festival, mis on üks suurimaid muusikafestivale maailmas. Samuti toimub suvel palju erinevaid toidufestivale, kus saab proovida erinevaid Austria toite.

Austrias on suvel palju erinevaid matkaradu, mis pakuvad võimalust nautida kaunist loodust ja mägesid. Kui soovid matkata, siis tuleks kindlasti kaasa võtta sobiv varustus ning piisavalt vett ja snäkke.

Kokkuvõttes on suvi Austrias suurepärane aeg reisimiseks ning pakub palju erinevaid võimalusi nii linnas kui ka looduses seiklemiseks.

reisimine austriasse

Riiki sisenemise tingimused

Austriasse reisimisel ei kehti enam reisipiirangud ning ei nõuta EL COVID digitõendi (vaktsineerimis-, läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu. Sisenemiseks sobivad nii Eesti pass kui isikutunnistus (ID-kaart), mis peavad kehtima kogu plaanitava reisi vältel.

Juhime tähelepanu sellele, et Austrial on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi lubada reisijaid riiki, kui neil on selleks puuduvad dokumendid või kui nad ei vasta riigi tervisenõuetele.

Kui reisijal on kahtlusi dokumentide sobivuse osas, soovitame võtta ühendust Austria saatkonnaga Eestis.

Tolliküsimustes kehtivad Euroopa Liidu reeglid ning kõik reisijad peavad järgima tollieeskirju.

Viisa vajadus sõltub reisi eesmärgist, kestusest ja reisijate kodakondsusest. Eesti kodanikud saavad Austriasse reisida viisavabalt, kuid kui reisijal on kahekodakondsus või ta reisib teisest riigist, tuleks viisaküsimuses konsulteerida Austria saatkonnaga.

Kokkuvõttes tuleks reisijatel enne reisi alati kontrollida riiki sisenemise tingimusi ning veenduda, et neil on kaasas kõik vajalikud dokumendid.

Austria Reisiinfo

Austria on populaarne reisisihtkoht, kus on palju vaatamisväärsusi ja tegevusi. Enne kui võtad ette reisimine Austriasse on oluline teada, millised on riiki sisenemise nõuded ja tingimused.

Oluline on teada, et Austria võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Seetõttu soovitatakse reisijatel jälgida Austria reisiinfo kodulehte ja teisi ametlikke allikaid, et olla kursis viimaste nõuetega.

Kokkuvõtteks, Austria on kaunis ja huvitav sihtkoht, kus on palju avastamisrõõmu. Enne reisimist on oluline tutvuda riiki sisenemise nõuetega ning jälgida viimaseid uuendusi. Reisijad peaksid olema valmis tasuma erinevate teenuste eest ning hoolikalt planeerima oma eelarvet.

Categorized in: